AURA HIEMIS – Silentium Manium (CD – 2017, Endless Winter)

Dalším reprezentantem funeral doommetalového odvětví je i chilský projekt AURA HIEMIS, zastoupený umělcem Herumorem V. Ten mimochodem působí i v celé řadě dalších metalových part, avšak AURA HIEMIS patří dlouhodobě k jeho prioritám.

Ostatně „Silentium Manium“ je už čtvrtým řadovým počinem, přičemž úplné začátky projektu sahají až do roku 2004. Kterak ale Herumorova hudba vypadala na úplném začátku, přiznám se, netuším. Nicméně aktuální tvorba je v rámci žánru poměrně interesantní, neboť v sobě absorbuje klasický funeral doom s prvky post-rocku. Nedochází k tomu ovšem prostřednictvím mixu, ale spíše rozparcelováním většiny kompozic. Ty se zpravidla rozjíždí právě způsobem křehkým a rockovým, aby v dalším čase hudba kulminovala v ryze brutální funeral doom s prvky death metalu.Aura Hiemis Extrémní vokál je pak pouhou třešničkou na dortu této pomyslné „klasiky“, jež je dále dotvářena silnou dávkou omamné hry kláves. Zapomenout ovšem nemohu ani na pětidílnou pokračovací ságu „Maeror Demens“, sérii krátkých instrumentálek, který byly hlavním předákem rovnoměrně rozházeny mezi jednotlivými kompozicemi.

Do koloritu pozitivních záležitosti lze ovšem zařadit rovněž zdařilé kytarové vyhrávky, byť jich tu není zdaleka tolik. Naopak hodně sterilně zní „rány“ bicího automatu, což je problém. Album je tímto neduhem opravdu notně zasaženo a je tedy zřejmé, že AURA HIEMIS patří spíše do druhé doomové ligy. A to je věru škoda, neboť většina skladeb nepůsobí vůbec zle, ba naopak. Sběratelé undergroundových nosičů si však mohou i toto dílo s čistým svědomím zařadit do svých sbírek.

Skladby: Maeror Demens I, Cadaver Fessum, Maeror Demens II, Sub Luce Maligna, Maeror Demens III, Between Silence Seas, Frozen Memories, Maeror Demens IV, Danse Macabre, Maeror Demens V.

Sestava: Herumor V – hudba, zpěv.

ALL

https://aurahiemis.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *