ASTARIUM – Drum-Ghoul (CD- 2017, Symbol of Domination Prod.)

Nikolay Sikeritsky alias SiN pochází z ruského města Novosibirsk a prezentuje se jako zapadlý umělec z dálného východu, pro kterého není jednoduché být součástí jakékoliv metalové scény. To mi ostatně přiznal i v interview, které je mimochodem k dispozici ve stejnojmenné sekci. Jak už jsem v jedné recenzi zmínil, SiN pravidelně zásobuje Rumzine svými neotřelými nahrávkami a pro mě osobně je rozhodně potěšující, že mohu být v kontaktu s takto otevřeným člověkem.

Počiny ASTARIUM jsou nefalšovaným dobrodružstvím, neboť každý další zastihuje hlavního protagonistu v trochu jiném uměleckém rozpoložení. A to i navzdory tomu, že primární látkou je pro ASTARIUM zpravidla black metal, případně ambient. Na CD „Drum-Ghoul“, které je kupodivu již šestým řadovým albem, se nachází kvarteto atmosferických skladeb, symfonicky laděných a řádně mrazivých. V hudbě je obsaženo nespočet filmových samplů a celá nahrávka vypadá takřka scénicky. SiN opět ukazuje, že po skladatelské stránce je opravdu velmi obratný a rafinovaný, z minima Astarium_SiNdokáže vytěžit neochvějné maximum. Do pranice by se pochopitelně daly zasadit otázky spojené se zvukovou (ne) vybroušeností, produkcí „vyráběnou na koleně“ atd.

Cizokrajný punc neprobádaného, odlišné postupy i feeling, to jsou všechno faktory, na jejichž základech lze vcelku snadno postavit úspěch. Jak jednoduché. SiN ale tohle všechno určitě neřeší a dál si „vede svou“. „ Drum-Ghoul“ je poctivá undergroundová pocitovka určená všem odpůrcům naleštěných nahrávek. Mě na tom všem ale přece jen nejvíc baví to nenapodobitelné kouzlo dálek…

Skladby: Hill of Scape-Gallows, Dread Asylum, Hospitality of Demon, Pernicious Elixir

Sestava: SiN – hudba a texty

ALL

https://astarium.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *