Aspik (D.A.D.) Vs. Dr. Kevin (ONSET)

Aspik2Dr.Kevin.OnsetV tomto díle se v „UG ABC“ utkali členové kapel, jež své umění směřují do hard coreových vod. Ke kapele ONSET jsem se vyjádřil v nedávné recenzi, ovšem o D.A.D. jsem už pěkně dlouho neslyšel. Tahle kapela si prošla naprosto neskutečným vývojem – od punku přes doom metal až k dnešní „coreové“ podobě. Ovšem teď už k zavedené rubrice…

A – ANATHEMA
Aspik: Britská partička, pěkné melodie, už pěkně dlouho nevydali desku.
Dr. Kevin: ANATHEMA mi nikdy nic neříkala. Bylo to na mě moc ospalé a unylé.

B – Bathory ( kapela i film)
Aspik: Film jsem viděl, pohled z jiné stránky na čachtickou paní, ale nijak mě neohromil, byl dost dlouhý. Kapela v průběhu existence měnila styly. Období Viking se mi líbí nejvíc.
Dr. Kevin: Quorthon je legenda, to každopádně. Občas trocha ponurých nálad neuškodí. Jinak se mi na BATHORY vždy líbila mimořádná schopnost vyjadřovat emoce hudbou.Film jsem neviděl.

C – CRYPTOPSY
Aspik:Technický death, perfektní muzikanti, co dodat…. Až budu velkej, tak chci umět co oni:)
Dr. Kevin: Dobrý na strašení dospělých. Možná použitelný jako výslechová metoda.

D -Dominik Hašek a jeho opětovný návrat na led
Aspik: V nejlepším by se mělo končit. Podle mě měl jít do důchodu už před lety. Tak by si ho lidi pamatovali jako Dominátora. Ale takhle?
Dr. Kevin: aždopádně nejlepší hokejovej brankář všech dob, který nedokáže sedět s rukama v klíně. U finále v Naganu jsem brečel, pamatuju si to jako by to bylo včera. Nevím, někdy je to s tím uměním odejít včas asi těžký.

E – ENSLAVED
Aspik: Black metal, moc ho nemusím.
Dr. Kevin: Pro změnu dobré na strašení malých dětí.

AspikF- Fotbalová reprezentace
Aspik: Jo jsou prospěšní. Když vsadíte proti našemu národnímu týmu, tak vám to s největší pravděpodobností vyjde.
Dr. Kevin: Nesnáším namelírovaný hlavy! Navíc by si měli panové, kteří jsou bohužel vzorem pro spoustu malých děcek, dávat bacha, jak se na veřejnosti projevují. Nabídl bych jako vzor sebe, ale nevím jak se to dělá 🙂

G – Genitálie na obalech kapel
Aspik: Když se to hodí ke stylu kapely, tak proč ne…
Dr. Kevin: Asi otázka vkusu. Mně to k poslechu alba určitě nedonutí. Jinak tato úchylka má určitě číslo v mezinárodní klasifikaci nemocí MKN.

H – Hoegaarden (pivo)
Aspik: Neznám
Dr. Kevin: Pivo jedině české. Hoegaarden jsem si dal jednou v bezcelní zóně na letišti a měl jsem pocelou dobu letu v hubě jak v polepšovně. Ze zahraničních značek třeba Stella Artois. Jinak nic.

CH – Chris Cornell
Aspik: AUDIOSLAVE…
Dr. Kevin: Úžasný zpěvák. Alba z repertoáru SOUND GARDEN mám neustále v MP3 v autě. Mám to spojený se spoustou krásných věcí v době svého dospívání ( první lásky, první kvalitní kytara, studium v Brně, první pozvracený schody…) V současnosti ho moc nemám čas sledovat.

OnsetI – Instantní polévky
Aspik: V pohodě. Zkrátka někdy není čas, udělat si držkovku….
Dr. Kevin: Glutamáty jsou svinstvo a taky je tam spousta konzervačních látek. Na kolejích jsem tím řešil akutní hlad, nyní jsem od nich téměř naprosto odvykl. Všimněte si, že gulášová chutná úplně stejně jako třeba kuřecí – jen barva je jiná.

J –Jan Nedvěd
Aspik: Důchodce, co si dává náctky. Viděl jsem ho v pořadu „Uvolněte se, prosím“, a tam se docela projevil. Není mi sympatický.
Dr. Kevin: „Valčíček“ patří k mým oblíbeným odrhovačkám u táboráku : „tomu kdo je tvůj, čí ty si a kdo má rád, …“ Takže Honza Nedvěd je borec. Oba bratři jdou ale jaksi mimo mě. Jenom doufám, že to nezačne poslouchat moje dcera, to bych si s ní asi musel promluvit.

K – KYPCK (KURSK)
Aspik: Doom, celkem nová kapela.
Dr. Kevin: Ponorka. Důkaz úpadku ruského vojenského arzenálu.

L – Lisabonská smlouva
lisaboaAspik: Moc do toho nevidím, takže bez komentáře.
Dr. Kevin: Obecně beru EU jako dobrou věc. Tzn. ani „Lisabonská smlouva“ mi nevadí a vidím nutnost ji schválit. Na rozdíl od většiny Čechů jsem ji četl celou i s odkazy na komentáře jednotlivých politiků, zahraničních i našich. Nechápu našeho prezidenta, poslední dobou se chová minimálně velice zvláštně. Taky by si ji měl přečíst, před spaním je to lepší než sklenice mléka s medem.

M – Móda EMO
Aspik: Extrémně mastná ofina… Celkem zvrácený trend, moc je nechápu, ale ať si každý dělá co chce.
Dr. Kevin: Každý děcko chce někam patřit. Já jsem nosil džisku s nášivkama a pruhovaný kaťata. Taky jsem byl spoustě lidí k smíchu, ale asi to patří k dospívání. EMO je v pohodě, sám si občas maluju nehty na černo a češu si patku…

N – Nová hudební překvapení
Aspik: Nic mě nenapadá…
Dr. Kevin: U mě doma je to můj sedmiletý syn, který je fakt úžasně šikovný na kytaru, to mi hlava nebere. Bude zřejmě ještě šikovnější než já a to je samozřejmě co říct. Ve světě je to určitě Susan Boyle.

HopeO – Obama prezidentem USA
Aspik: Pozitivní věc. Není to hovado, které bude napadat státy jen kvůli nerostnému bohatství (aspoň doufám…) pod záminkou světové bezpečnosti.
Dr. Kevin: Nemám předsudky rasové ani žádné jiné. Každopádně extrémně šikovný politik, který musel vyvinou obrovskou energii a projevit neuvěřitelnou vůli, když dosáhl jako první Afroameričan na tuto pozici. Fandím mu a doufám, že se mu podaří „zachránit svět“.

P – Párek s hořčicí
Aspik: Dobrý, s kečupem jídlo hodné králů.
Dr. Kevin: Když máme ve smlouvě na hraní napsáno „jídlo“ – vždy je to párek s hořčicí. Takže jídlo = párek s hořčicí.

R – Rap a Hip Hop
Aspik: Neposlouchám. Tuhle hudbu jsem nikdy nepochopil. Netvrdím, že to dokáže každý blbec, ale pro mě to umění není. Navíc to jsou songy s krátkou životností.
Dr. Kevin: Baví mě pokud je dobře nakombinovaný s jinými styly. Miluju crossover. Třeba CLAWFINGER nebo WALTARI. Jinak se musím přiznat, že i EMINEM má některé songy, ze kterých mi běhá mráz po zádech.

S– Státní maturity
Aspik: Nevím, já jsem ji měl naštěstí postaru. Asi by se neměla srovnávat úroveň gymnázia a třeba hotelovka. Pro gympláky to bude fraška a ztráta jednoho dopoledne, pro druhou stranu záděr.
Dr. Kevin: Dobrá věc, nechápu, proč študáci stále protestují. Naštěstí už nikdy maturovat nebudu, teda snad.

T – Terminator – Evolution
Aspik: Viděl jsem…
Dr. Kevin: Ne náhodou Terminator Salvation? (jasně, chybička se vloudila- pozn.aut.) Pokud ano, tak potom odlehčená verze všeobjímajícícho a všudypřítomného vesmíru pro malého i velkého diváka s notnou dávkou americké nadsázky komplikované o časové posuny a zásuny – no zkrátka usnul jsem u toho.

jankrausU – Uvolněte se, prosím
Aspik: Skvělý pořad. Jan Kraus je jeden z nejlepších a nejpohotovějších moderátorů. Kdybych byl celebrita, asi bych pozvání odmítl. Dokáže slušně přidusit.
Dr. Kevin: Pan Kraus na sobě začíná maličko ujíždět. Chytrolín, který mi začíná lézt na nervy.

V– Vietnamské tržnice
Aspik: Za málo peněz, spousty muziky, oblečení atd.. Super když se vás Čong-li zeptá, co chcete našít na vámi vybrané tričko. Nike nebo Adidas?
Dr. Kevin: Nenakupuji tam. Z mého pohledu jsou Vietnamci pracovití lidé, kteří po nikom nechtějí nic zadarmo, nezneužívají sociální dávky atd. Na druhou stranu podnikají na hraně zákona, to ale nejsou v této zemi sami, že?

W – WHITE ZOMBIE
Aspik: Heavy metal…
Dr. Kevin: Další věc, která mě při každém poslechu vrací zpět do období dospívání. V tomto případě na benzinovou pumpu, kde jsem si vydělával na elektrickou kytaru. Nezaměnitelný hlas poznáte na první poslech, super klobouk a super aura. I´m the Zombie…

xasthurX – XASTHUR (black metal kapela z USA)
Aspik: Jednočlenná kapela, hodně depresivní black.
Dr. Kevin: To mi prostě nic neříká, jste nějak zaměření na Black metal, ne? (to bych řekl 🙂 pozn.aut.)

Y – Yeti
Aspik: auto, sněžný muž. Ani jedno bych nechtěl mít doma.
Dr. Kevin: Určitě existuje, viděl jsem ho pod Gerlachovským štítem. Fakt fakt.

Z – Zákony v Česku
Aspik: Nemám slov, groteska. Dělá se jen něco, aby bylo vidět, že se něco dělá.
Dr. Kevin: Zákony jsou v pohodě. Ovšem s vymahatelností je to mnohem mnohem horší. Šťastný každý, kdo se zákonem nemusí přijít do kontaktu. Jinak žiju už dva roky na Slovensku a tady máme ministra „spravodlivosti“, kterého obviňují z kontaktů s mafií – tak si asi nikde na světě nevyberete.

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *