APATHEIA na turné zbourá stereotyp naštvaných rockerů

Čerpají z odkazu šedesátek a sedmdesátek a jejich hudba plná úsměvů je velmi nakažlivá. Řeč je o havířovské kapele Apatheia, která od vydání debutového alba v roce 2006 popošla výrazný kus cesty a vyráží na podzimní turné. „Celou dobu na sobě intenzivně pracujeme a nadcházejícími koncerty bychom chtěli podpořit naši novou desku „Elevating Moments“, jejíž vydání plánujeme na únor,“ říká baskytarista kapely Krystian Szynder.

Apatheia, známá svou art rockovou minulostí, se ve své aktuální tvorbě nechává více ovlivňovat současnými americkými kytarovkami jako Foo Fighters nebo Incubus. „Nechtěli jsme stát na místě a v nových skladbách sázíme na větší rockovost a drive, aby songy šlapaly na desce i na koncertech,“ vysvětluje zpěvák Michal Feber. V dnešní době špatných nálad tak se svými odzbrojujícími úsměvy na podiu působí málem jako zjevení. „Rádi bouráme stereotyp nasraného rockera! V jednom songu zpíváme, že chmurné myšlenky vyšly z módy – a za tím si stojíme. Nikoho z nás už nebaví věčně ubrečené skupiny, které si stěžují na to, jak je všechno špatné. Pokud si tedy chcete zapařit na našlápnutou rockovou kapelu a nepotřebujete u toho brečet a řezat si žíly, přijďte na naše koncerty,“ směje se Krystian Szynder.

Klubové turné začíná 9. 10. v Bystřici nad Pernštejnem a na několika zastávkách Apatheiu doprovodí také spřátelená kapela The Roads.

Přehled koncertů:
09.10., Bystřice nad Perštejnem, Millenium
16.10., Český Těšín, Jazz Klub Střelnice,+Wade
19.10., Brno, Melodka, +The Roads
22.10., Opava, Art Klub, +The Roads, Come and Play
23.10. Havířov, Jazz Klub Harlow, +The Roads, Come and Play
29.10., Liberec, Vlak
30.10., Děčín, Garage, +The Roads
02.11., Zlín, Golem, +The Roads
10.11., Olomouc, S-Klub
20.11., Hradec Králové, La Putika
25.11., Brno, Melodka, +Annie’s Trip
03.12., Rokycany, RC Kasíno,
10.12., Chorzów (PL), Rock’n’Roll Cafe, Leśniczówka

Aktuální sestava:
Michal Feber – kytary, zpěv, klávesy
Krystian Danel – kytary, violoncello, vokály
Sebastian Balon – bicí
Krystian Szynder – basa, vokály

Z historie:
Mezi největší úspěchy kvarteta Apatheia patří 2. místo ve vyhledávací soutěži Jack Daniel’s Talent Scouting 2009 a speciální cena poroty v soutěži Coca-Cola Pop Star 2005. Za debutové eponymní album kapela získala 3. místo v kategorii objev roku v anketě Volby Ro(c)ku 2006 časopisu Rock&Pop a také 3. místo v kategorii objev roku v anketě rockových publicistů Břitva.

http://bandzone.cz/apatheia

http://www.apatheia.cz/

http://www.facebook.com/apatheiamusic

www.xproduction.cz

www.myspace.com/xproduction

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *