AORLHAC – Lespirit des vents (CD – 2018, Les Acteurs de l’Ombre Productions)

Do sbírky další blackmetalový korálek z Francie? Proč ne! V případě AORLHAC to ovšem nebude o nadšeném mládí, ale spíše o zkušenosti a tradičním žánrovém pojetí. Kapela, jež funguje od roku 2007, toho má už za sebou poměrně hodně, přičemž třetí studiové album „Lespirit des vents“ vyšlo po osmileté pauze.

A jak se comeback AORLHAC vydařil? Řekněme… obstojně. Band se ve všech ohledech drží tradičních žánrových postupů, takže nahrávka opravdového audiofila potěší jen s velkými obtížemi. Naopak konzervativní posluchačstvo by mohlo mít pro tvorbu AORLHAS pochopení z mnoha důvodů. Po instrumentální stránce nelze skladbám vůbec nic vytknout, totéž se týká i mrazivého soundu ala „north“. Naopak vokály mi připomínají paradoxně vícero spolků z Ukrajiny (např. KRODA), ovšem prvek slovanství je v případě AORLHAC nahrazen drápem galského kohouta. Zpěvu sice není rozumět každé slovo, ovšem sytost francouzského jazyka je natolik výrazná, že dokáže celek dostatečně ovlivnit.

Velkou devízou nahrávky je pak totální útok melodických vyhrávek a sól. AORLHAS jsou v tomto směru velmi silní a své dovednosti dávají na odiv právě tímto způsobem. V tomto směru se jim podařilo dostatečně zahustit většinu skladeb, což s sebou nese pozitiva i negativa. U toho druhého případu si určitě dokážete vybavit snadnou předvídatelnost, což mi vadí asi nejvíc. Na druhou stranu si s chutí vyposlechnu skladby, které jsou zásadně ovlivněny tvorbou legendárních DISSECTION („La revolle“). Pokud máte rádi tento typ „staré školy“, vězte, že s AORLHAC pravděpodobně nešlápnete vedle. Milovníci fyzických nosičů si pak určitě smlsnou na precizně vyhotoveném digipacku z dílny vydavatelství Les Acteurs de l’Ombre Productions.

Skladby: Aldérica, La révolte des tuchins, Infâme Saurimonde, Ode à la croix cléchée, 1802-1869 | Les méfaits de Mornac, Mandrin, l’enfant perdu, La procession des trépassés, Une vie de reclus (quand les remparts ne protègent plus), L’ora es venguda, L’esprit des vents.

Sestava: Spellbound – vokály; NKS – kytara a baskytara; Ardvaos – bicí.

ALL

https://aorlhac.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *