AHUMADO GRANUJO-Splatter-Tekk (CD-2004, Bizarre Leprous Production)

Z nenápadného pražského projektu se pomalu vyklubala kapela, která na domácí scéně vyvolala vcelku slušný poprask. AHUMADO GRANUJO mají na svém kontě dva kotoučky (+ jeden jako splitko) a právě debut s názvem „Splatter-Tekk“ vychází v těchto dnech v reedici u Bizarre Leprous. První vydání se dle mého soudu minulo účinkem, neboť švédští Downfall Records s vydáním dlouze otáleli (kluci by mohli vyprávět), a když už bylo CD venku, tak v českých distrech bylo prakticky nesehnatelné. Takhle můžou čeští zvrhlí fans dostat v pohodě co chtějí, a tak hodnotím tuto reedici velmi kladně. Vždyť obsahuje takové kousky jako např. „Absťák“ (CD obsahuje i klip k této skladbě), nebo „Kundí sliz“, které byly v té době doslova hymnami Obscene Extreme festivalu. Ostatní kousky však nezůstávají vůbec v závěsu. Ba naopak.

Vychytané grindovačky, podtrhnuté techno vsuvkami za podpory Davidova kanálního vokálu, fungují naprosto přesvědčivě. Je zajímavé, že AHUMADO GRANUJO dokáže oslovit třeba i lidi, kteří grind coru až tak moc neholdují. Činí tak s absolutním nadhledem… a možná právě proto jsou tolik oblíbení. Za připomenutí jistě stojí účast Vlakina z INGROWING, který přispěl svým skřekem v závěrečných skladbách. Grindcore bandy si dost často potrpí na předělávky. I tady najdeme dvě. Jedna vzdává hold drtičům REGURGITATE a závěrečný song patří rakouské legendě PUNGENT STENCH. „Splatter-Tekk“ je po všech stránkách příjemná záležitost, a když k tomu připočtu fakt, že následovník „Chemical Holocaust“ je ještě o dvě špetky lepší, není už vůbec co řešit.

Proto si tenhle počin v klidu zařaďte do své sbírky! A ještě jedna taková menší úvaha nakonec… AHUMADO GRANUJO mají rádi atmosféru Czechteků a podobných akcí… jsem jenom zvědav, kdy jejich tvorba ještě více zkříží tyto vlivy s agresivním grindcorem. Některé nové skladby už ledacos napověděly. Čekejme na jejich vývoj…

ALL

http://www.bizarreleprous.cz


http://bandzone.cz/ahumadogranujo


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *