AHUMADO GRANUJO

ahumado3V naší stověžaté Praze vyrostli dvě grindová Áčka. Jako první se na scéně objevili ALIENATION MENTAL a později také brouskové AHUMADO GRANUJO. Právě o této kapelce bude nyní řeč.Pokud jste četli některé mé recenze z minulých čísel, tak jste si mohli povšimnout, že jsem jejich počiny hodnotil velice kladně (hlavně tedy 7″EP se slovenskými ČAD se mi velice líbilo). Řekl jsem si, proč tedy neoslovit vrchního patologa Davida…

Bez nějakých úvodů se pustíme do toho. Mohl bys, Davide, objasnit, jak jsi se vlastně dostal ke grind coru a jaký byl tvůj hudební vývoj?
No, ke grind coru jsem se dostal jednoduše. Někdy v devadesátém šestém mě tohle slovo při pročítání různých čísel Bang!u fascinovalo. Zmiňovali se o nejextrémější hudební odnoži, v recenzích mě zas dostával větší počet skladeb než minut a reporty z live akcí zněly také lákavě. Vzal jsem tužku, papír, zkontaktoval lidi jako Martin Čech nebo Radek Kopel a bylo vymydleno. Neprodělal jsem tudíž žádný trashový nebo deathový vývoj. Předtím jsem sjížděl vše od techna až po punk. Tyhle věci mě ale nepustili. Mám vcelku široký záběr.

Vaším prvním počinem (pokud se nemýlím) byl 7″EP split se slovenskou kapelou ČAD. Jak jste se k nim vůbec dostali a jak se ti líbí jejich hudba?
Vskutku první nahrávka, která se dostala ven, bylo split 7″EP s ČAD. Původně to však mělo být naše split demo s UTOPIÍ, jenže díky problémům s obaly se tak stalo s téměř ročním zpožděním. Nápad udělat split s ČAD (tímto je zdravím) přišel od Radka Kopela. Původně jsem chtěl split sprasit právě s NAPALMED, ale když Radek přišel s tímto návrhem, neviděli jsme důvod, proč tak neudělat. Od ČAD znám jen matroš z tohoto plitka a vcelku se mi líbí. Musím si určitě pořídit jejich debutní CD „Deadnation“.

A splitko s UTOPIÍ?
Na to jsem již v podstatě odpověděl o patro výš. Snad jen že lepší je asi vše zhotovit oficiální cestou a nespoléhat na známé, o čemž se přesvědčili jak kluci z UTOPIE, tak my.

ahumadospejblTeď trochu odbočmě. Jak se ty konkrétně díváš na tzv. nesnášenlivost např. grind coreových a black metalových fanoušků nebo doomařů a deatherů? Jsi ty osobně ortodoxní grinder, nebo se nebráníš žádným hudebním stylům?
Nesnášenlivost nechápu, lhostejnost jo. Mě je black a doom také volný. Najdou se i výjimky jako třeba DEMIMONDE. Ty můžu. Dost zajímavá záležitost. Doom mi přijde hrozně utahanej a smutnej – si tak akorát napustit vanu s teplou vodou a hodit si to. Na blacku mi přijde srandovní ten bubákyzmus a ani ta hudba mě neoslovuje. Je mi to lhostejný nic víc, nic míň. Grindem to pro mě rozhodně nekončí. Ničím se crustem, brutal deathem, často navštěvuju industriální akce, který mě opravdu dostávaj a pár let si už jezdim vymejvat mozek na různý UG techno párty.

Z pohledu našeho fanzinu si myslíš, že je lepší zaměřit se na jeden styl, nebo více odnoží tvrdé hudby? Abych byl upřímný, tak mi si vybíráme kapely podle toho, jak se nám líbí a ne podle stylu. Vznikne potom zvláštní mix, který někteří dosti kritizují…
Ten mix mi přijde jako vcelku dobré řešení. Každý si může přečíst jen to, co ho zajímá, nebo si přečte i to, k čemu by se jinak nedostal. Váš R.U.M. sice není graficky něco extra, ale baví mě víc, než zin s křídovou obálkou a profi tiskem zabývající se třeba jenom death metalem.

Vraťmě se opět k AHUMADU. Některé názvy vašich songů jsou opravdu k popukání… Do jaké míry berete muziku vážně? Jde především o zábavu, nebo chcete sdělit ještě mnohem více?
Sdělit nechceme vůbec nic. Hudbou vás chceme jenom roznípat a skurvit!

Zmínil jsi se, že brzy byste se měli dočkat další nahrávky. V jaké podobě vyjde? Bude se jednat opět o splitko? Stylové machinace asi nehrozí, že?
Koncem dubna jsme navštívili studio Hostivař a sprasili další hudebno. Vyjde to jako samostatné CD a nejsem si jist, zda to všichni zkousnou. Huděbně a zvukově je to rozhodně největší zhovadilost co jsme zatím vyprodukovali. Už jsem věru zvědav na reakce, až to bude venku. Mimoto se nám povedl skvělej komerční tah, protože na nahrávce párkrát zachroptí a zakviká Vlakyn jako host, čímž je prodej CD zajištěn. Ať žije konzum.

ahumado-legoPěkně jste si to zařídili…dolary k vám potečou. Tímto zdravím Vlakina (he, he, he). Pojďme dál. Mohy bys, Davide, okomentovat následující alba? HERMAPHRODIT – Fekal Party, INGROWING – Cyberspace, PANTERA – Cowboys from Hell, TÖRR – Armageddon, IMPALED NAZARENE – Latex Cult…
K HERMAPHRODIT a Fekal Party není co dodat – naprostej základ! Tomáš Zavadil je fakt hlava. Líbí se mi jeho vývoj až k dnešní tvorbě. INGROWING – Cyberspace: výborná deska. Slyšel jsem už nový počin a je to ještě lepší. PANTERA – Cowboys from Hell: ta hudba mě prostě smrdí hrozně takovim tim HC nebo co. Tohle album, myslím že jejich první, jsem bohužel neslyšel, ale u „Vulgar Display of Power“ nebo „Far beyond Driven“ to tam vnímám. TÖRR – Armageddon: tímhle jsem neprošel a ani mě to nijak neoslovuje. Halt nesů ta stará metalová páka. IMPALED NAZARENE – Latex Cult: nevím, jestli to bylo tohle album, ale v práci od nich jeden týpek něco pouštěl a musím říct, že vcelku chutné. Dobrý jsou hlavně ty crustový pasáže.

Teď opět odbočíme, (moravští čtenáři tuhle otázku přeskočí), co říkáš na to, že nám Vsetín ukradl titul? Ach jo. V tom domácím zápase nám neuznal rozhodčí jasného góla… Co říkáš na výpověď vsetínských, kteří říkali, že se opět ukázalo, že dobro zvítězilo nad zlem? Doufám, že za rok jim to vrátíme…
…ho normálně nakalili slivovicí. Za rok jim to vrátíme rumem!

Tak fajn. Mohl bys ještě na závěr osvětlit všem grind maniakům, co vlastně znamená ten rozkošný název AHUMADO GRANUJO?
GRANULADO VYGUMÁDO je španělsky něco jako uzenej nebo vyuzenej vřed.

Hoj, Davide, díky moc za rozhovor. Ať vám to šlape a přeji ještě mnoho vydařených nahrávek. Poslední slova jsou tvá…
Tobě taky díkys, Aleši. Jsou to ale vždycky hrozný cancy na konec co? Tak snad jedině chlastu zdar!

ALL

Band contact: David Pavlíček, Ctěnická 1, 190 00 Praha 9

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *