AGGRESSIVE TYRANTS-Žužlání klitorisu zdechlé narkomanky (MC-1998, Shindy Production)

V Kazetovmánii se prozatím objevily materiály kapel, které jsou již dávno nefungující. V tomto díle se však podíváme na bandu, která v současné době začíná znovu raketově fungovat, byť zašlé časy slávy jsou zřejmě už dávno v trapu. Ano, nyní je prostor pro AGGRESSIVE TYRANTS, nelítostnou bandu perverzáků, která v nedávné době rozpoutala v grind coru chlívku hotové šílenství (a nutno podotknout – nejen díky hudbě!).

Ještě než se ovšem dostanu k jádru věci, měl bych vzpomenout na osobu, která stála u zrodu R.U.M. zinu a ve své podstatě ho měla táhnout více do grind coru. Škoda, že Martina tohle nadšení tak brzy pustilo…nicméně zůstal po něm jediný (dochovaný) literární výtvor, na který zkrátka nejde zapomenout. „Po prvním demu (které se velmi vydařilo), je tu další kusanec této grindové smečky. Již při prvním zhlédnutí obalu vás zaujme jeho velmi nechutné zpracování (mně připadá jako jedno z nejnechutnějších co jsem kdy viděl), booklet na „A miminko je na světě“ by v porovnání s tímto mohl sloužit jako omalovánky pro děti ve školce. Je docela škoda, že kluci neuvedli alespoň několik textů, protože názvy songů jako např. „Sepnutí předkožky penisu sešívačkou“, nebo „Rozdrcení embrya žaludem penisu při souloži“ jsou řádně zvrhlé. Asi nejvíc mě dostal song „Kokokokokoko dák“ – výborný bordel!!! Tohle všechno podtrhuje velice dobrý zvuk. Doporučuji všem grindovým šílencům a maniakům“.

No, obal to je skutečně libovka. Oficiální cover je dokonce překryt vloženou kartičkou z koncertu děvkoidní kapely ROCK BITCH, pamatujete? AGGRESSIVE TYRANTS však nebyli jen o zvrácených textech, zvrhlých obrázcích, ale také o plodné hudební porci. Onen „bordel“ měl v jejich podání stále hlavu a patu, zkrátka byl v něčem odlišný, skoro se bojím napsat i osobitý. Nepřehlednutelná červená kazeta disponovala (a pokud se vám točí, tak stále disponuje) kvalitním zvukem a co můžu potvrdit, tak nikdy nechyběla na žádné metalové či grind coreové párty. AGRESSIVE TYRANTS byli zkrátka milování svými příznivci až za hrob, nicméně pustit si někde pusu na špacír hraničilo téměř se zavřením do blázince s maximální ostrahou. Pamatuji se totiž na cestu vlakem, kdy si moji blízcí přátelé s horlivostí prohlíželi obal tohoto nosiče a zcela vážně se přeli o to, zda je lepší „miminko“ (předchozí demáč „A miminko je na světě“) či „žužlání klitorisu…“. Asi si dokážete představit, co tomu všemu museli říkat ostatní spolucestující.

I přes velký humor a hnus v jednom je třeba brát tohle celé s velkou nadsázkou. Jejich zvrácený humor je skutečně na hraně, ale převeďme si tohle všechno do vážné roviny! Tohle zkrátka náš svět a takový si ho děláme. Ke všemu oplzlému, nechutnému i krvavému se sice můžeme otáčet zády, ale zároveň bychom si měli uvědomit, že takto nechutní či úchylní jsou pouze lidé…

Tenhle příspěvek by však rozhodně neměl být negativní, a tak mi dovolte ještě jeden zážitek. V roce 2002 vychází AGGRESSIVE TYRANTS debutové album a jestliže se podíváte na vsádku tohoto CD, naleznete na ni fotku z festivalu Fekal Party 2. A právě na tomto obrázku, pařícího davu lze nalézt i autora výše uvedené recenze (v tričku VADER). Polívčičku si můžu přihrát i já osobně, jelikož stojím hned vedle. Tím se jakoby uzavírá jeden velký kruh. Nicméně samotné kapele přeji i nadále hodně štěstí a jsem rád, že je i v současnosti součástí UG scény…

ALL


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *