ABHOTH – Abhoth (CD/EP-2014, Satanath Records)

AbhothZástupy Černohorců v Rumzinu určitě nestojí, to je třeba si přiznat. Nicméně zajímavé nahrávky se ke mně dostávají dnes opravdu z celého světa a mezi ty nadprůměrné lze zařadit i čistokrevný debut skupiny ABHOTH. Trojice hudebníků nachystala na premiérové EP sice pouhé tři skladby, ovšem k rozluštění základní hádanky to stačí dokonale.

ABHOTH jsou po uši zamilováni do atmosferického death metalu a pochopitelně se ve stejném odvětví pohybují i jako aktivní hráči. Hudbě samotné sice chybí výraznější osobitost, ale po stránce provedení je všechno podstatné OK. Nahrávka disponuje kvalitním zvukem, nechybí kvalitní hráčské výkony ani solidně vykonstruované skladby. Ve všech třech se pojí deathmetalová brutalita s atmosferickým vánkem kláves, jež jsou někdy až divoce vystředěné. Abhoth_bandNaštěstí tento výrazně přívětivý prvek nikterak nebrzdí hutnost kytarových riffů a negativně zadupány nebyly ani skandinávsky laděné vyhrávky kytary. Když jsem si ale říkal, koho mi hudba ABHOTH nejvíce připomíná, tak mi na mysl vyskočila prapůvodní tvorba slovenských SANATORIUM, kteří ve své době patřili k nejagilnějších spolkům naší společné CS scény. Je sice zjevné, že dnes mají ABHOTH poněkud jiné možnosti, avšak v základních parametrech se tento žánr v podstatě vůbec nezměnil. Štosování výrazově podobných nahrávek tudíž nebere konce a je na posouzení každého jednotlivce, jestli si oblíbí některou z dalších variant. ABHOTH v tomto ohledu kráčejí poměrně zajímavým směrem a k dobru jim pochopitelně může být i jejich původ, alespoň tedy s ohledem na pamatováka.

„Abhot“ budiž příjemnou svačinkou pro všechny příznivce atmosferického death metalu. Jak moc ovšem bude kvalitní „hlavní chod“? Na to dost možná brzy odpoví následující nahrávka, která by snad už měla splňovat všechny parametry legitimního (dlouhohrajícího) alba. Černohorci nicméně odvedli na ploše necelých dvaceti minut solidní prácičku. Teď už jen na tři přívětivé skladby navázat neméně kvalitními novinkami. Uvidíme, kterak to s ABHOT bude v dalším čase.

ALL

https://www.facebook.com/abhothofficial

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *