ABBEY OV THELEMA – Prelude To Apocalypse (CDpromo-2012)

Když jsem v minulém roce recenzoval debutovou desku slovenského-polského tělesa ABBEY OV THELEMA, nemohl jsem tušit, že se s těmito experimentátory setkám za několik málo měsíců znovu. Tentokrát se sice nejedná o řadovou desku (to by bylo trochu moc), ale i přesto tu máme ukázku nové tvorby, kterou sami hudebníci označují jako „Trancendental Khaoblack Metal“. Co si pod tím představit? Rozhodně mix progresivně/chaotického lynčování, přičemž velmi aktivní je složka symfonická a nemálo sazí nabízí i blackmetalový lomoz. Aby bylo všem kouzlům a čárám učiněno zadost, tak vězte, že se na disku nachází pouze jediná dvacetiminutová skladba „MMXII: Here And Now – At The Threshold ov End Times“, ze které se většině smrtelníků musí zákonitě zatočit hlava.

ABBEY OV THELEMA se doslova muchlují se složitými party, ačkoliv jim nejsou cizí ani gotické vlivy, jejichž odstín pochopitelně pramení z již výše zmíněných symfo ploch, jež jsou překvapivě dosti výrazné. V obecném kontextu však kapela předkládá skutečně slušnou instrumentální schizofrenii a věřte mi – není radno ji poslouchat povrchně. Do hudby ABBEY OV THELEMA se zkrátka musíte dostat a rozhodně se obrnit trpělivostí. Navenek se totiž zdá, jakoby se při nahrávání do sebe zapletly dvě odlišné kapely plus symfonické těleso. Ale chyba lávky! Tahle jediná kompozice je promyšlená do posledního detailu. Na debutovém albu už kapela sice naznačila určité možnosti, nicméně tato ochutnávka je opravdu velmi kvalitní, tedy lépe řečeno – jedná se o hodně pestrou zábavu! ABBEY OV THELEMA zkrátka vystavili stopku všem světským povrchnostem!

V tuto chvíli bych rozhodně nechtěl předjímat, ale pokud bude nové album alespoň z poloviny tak dobré jako tato skladba, můžeme se těšit na obrovské překvapení! A nyní ještě něco málo základních informací. Recenzovaná kompozice je stále volně k mání na internetových portálech skupiny, ovšem mnohem důležitější zpráva je ta, že ABBEY OV THELEMA hledají vhodného vydavatele pro své druhé album. Tak snad se brzy dočkají! Tahle tvorba páchne sírou a zatraceným potenciálem!

ALL

http://bandzone.cz/abbeyovthelema

http://www.abbeyovthelema.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *