Pátráme v minulosti a oprašujeme nánosy zapomnění na zrezlých záznamech hlukového šílenství. Překonáváme struktury času a vytahujeme k poznání relikty minulosti, které se jako náhrobní kameny pochmurně krčí v neutrální šedi naší hudební paměti. Projekt CS Industrial přináší dějiny i hudbu, oživuje tváře zapomenutých fotografií a připomíná Čechům i Slovákům někdejší bohatost jejich industriální scény. Zjistěte více na facebooku http://www.facebook.com/CSIndustrial19822010 a na stránkách labelu CS Industrial na http://csindustrial1982-2010.bandcamp.com !
Není tomu tak dávno, co si mohl nejeden fanoušek extrémní elektroniky pošmáknout na prvních dvou dílech encyklopedie industriální hudby od polského vydavatele Rafala Kochana (Impulsy Stetoskopu) a dozvědět se i něco málo o pravěkých základech naší scény. Takovéto silné hrábnutí do dávné minulosti naší scény, sahající až do počátku 80. let nemohlo zůstat bez odpovědi nás, členů této scény, a proto jsme dali dohromady projekt CS Industrial 1982 – 2010, projekt mapující hudební a kulturní dějiny bohatého pojmu industriál v Čechách a na Slovensku.
Ač Československo přestalo existovat (ačkoliv si toho zdaleka ne všichni všimli), v rámci extrémně elektronického podhoubí jsme zůstali stále jedním hudebním prostorem. Fanoušci, hudebníci, promotéři, vydavatelé, ti všichni k sobě mají v současnosti stále blízko, jakoby je nedělila žádná pomyslná, ani skutečná hranice. Proto se tento projekt bude naprosto rovnocenně zabývat jak českou, tak i slovenskou scénou, neb tvoří dvě poloviny jednoho celku.
Cílem projektu CS Industrial je vytvořit komplexní a volně přístupný archiv informací, letáků, článků, fotografií, uměleckých děl, esejů, vzpomínek a videí, které se ze široka týkají tématu industriální hudby a industriální kultury. Pro zpřístupnění samotného hudebního obsahu naší přebohaté scény jsme založili vydavatelství CS Industrial, které dnešním dnem začíná zveřejňovat první nahrávky českého industriálu. Zatím jedeme bez nosičů v digitálu, zároveň jsme ovšem započali jednání i o fyzických nosičích a naším přáním je, abyste pracně vydolované artefakty minulosti mohli držet i ve svých rukou.
Pomozte nám i Vy! Máte doma staré plakáty, fotky z koncertů, časopisy, články, výstřižky, letáky, nahrávky, dema (svoje i cizí) nebo Vás třeba jenom něco napadlo? Pak nám napište na mail csindusproject@gmail.com a pomozte nám složit co nejkompletnější obraz české a slovenské industriální scény. Budoucnost Vás ocení!
Vydáváme první nahrávku!
CSi 001 Quarantaine Lichtempfindlich!
Byl Lichtempfindlich! první původní industriální nahrávkou v Československu? Stáli u počátku celé scény Jaroslav Palát a Slávek Kwi? Zdá se, že ano, alespoň my o staší nahrávce nevíme, a že jsme se snažili.
Vydána v roce 1984 na kazetě vlastním nákladem, představuje první nahrávka projektu Quarantaine synergii Slávka Kwi (dnes Artificial Memory Trace) a před 18 lety zesnulého otce a průkopníka českého industriálu Jaroslava Paláta. Slávek Kwi k této nahrávce dodává: Každý týden jsme se scházeli u Jardy a nahravali. „Vydali“ jsme jenom jednu kazetu pod nazvem QUARANTAINE: Lichtempfindlich!, i když jsme toho nahráli podstatně více. Lichtempfindlich! obsahuje některé skladby nahrané pouze Jardou, některé pouze mnou a některé oběma. Za možnost zvřejnit tuto nahrávkovi ze srdce děkujeme spoluautorovi Slávkovi Kwi!