SORATH

Náš kladenský underground zdraví plzeňský! Tak by se dal charakterizovat exkurz, který si máte možnost nyní přečíst. Řeč bude o kapelách SORATH a MYTHOPOEIA. Nejprve dostává přednost SORATH. Na dotazy odpovídal Admirerforestae (kytara, zpěv) a Ottar Distress (bicí).

SORATH už existuje nějaký ten pátek, jak vzpomínáš na vaše počátky?
Admirerforestae: V roce 1993 jsem složil naší první black metalovou skladbu, která se objevila na demu 666…to awakening z roku 1994. V té době hráli black tohoto typu v Čechách pouze MASTER’S HAMMER, tak z toho mám lepší pocit než kapely, které začaly hrát black o nějaký ten rok déle.

Jak se díváte na album GNOSIS s odstupem času?
Admirerforestae: Zvolil bych pouze čistější zvuk, je škoda, že spousta dobrých kytarových melodií se ztratila v basech.
Jak jste spokojení s firmou Leviathan Rec.? Vyjde další album také u téhle firmy?
Ottar Distress: Zatím to vypadá, že ano. Mělo by vyjít během dubna nebo začátkem května 2000. Nové CD/MC se bude jmenovat Omnem Dii Gentium Daemonia. Budeme se snažit toto album co nejvíce podpořit a to jak po stránce koncertní, tak i propagační. Tím, že toho u Leviathan Rec. vychází hodně, se stává, že distribuce kapel není taková, jakou by si kapely samy představovaly. Jsme ale rádi, že toto CD vyjde. Není vůbec lehké v dnešní době na trhu prorazit a to myslím i v undergroundu. Je hodně dobrých kapel.
Admirerforestae: V době, kdy vyjde tento rozhovor, si troufnu říct, že materiál už bude hotový celý. Omnem Dii Gentium Daemonia bude obsahovat devět skladeb a nějaké to překvapení pro fans

Na koncertech už nepoužíváte war-paint, ani se nemalujete. Myslíš, že je to v záplavě blackových kapel už zbytečné?
Admirerforestae: War-paint používáme pouze při opravdu výjimečných událostech, nebo podle nálady.
Ottar Distress: Asi tak nějak. Přijít dnes s něčím vyloženě originálním a ještě k tomu dobrým, je docela problém. Myslím si, že hlavní, co by kapela měla zvládnout, jsou dobře zahrané skladby, pódiová show je věc druhotná, i když také důležitá.

V současné době letí spíše ten klávesový black ála DIMMU BORGIR. Jak se vám líbí tyhle kapely? Myslíte, že se stal z tohoto stylu trend?
Ottar Distress: Hudba, kterou tyto kapely hrajou je dobře zahraná a kvalitní. Samozřejmě se to líbí a firma udělá velkou propagační kampaň a tak vznikne trend. Je hodně kapel, které se potom svezou na popularitě jiných. Já osobně si jejich desky poslechnu, ale mám oblíbenější kapely.

Líbí se ti nějaké české black kapely?
Ottar Distress: Mám rád UNCLEAN, ENTRAILS, AVENGER. Poslechnu si i starší MANIAC BUTCHER, ISACAARUM. A dostalo se mi do rukou i demo AGMEN, i to není špatný materiál.

SorathcoverS black metalem je samozřejmě spojován Satanismus, co pro tebe znamená?Admirerforestae: Způsob života, chtít něco dokázat. Myslím, že jde v hudbě, tak i v Satanismu samotném je obojí na dobré cestě. Podílel jsem se na dvou přednáškách na toto téma v Praze a pokud vše dobře dopadne, objevím se během prosince nebo v lednu v Praze potřetí. Vždy však vystupuji pod svým vlastním jménem.

Teď zpátky k SORATHU. Můžeš mi něco říci k lyrice? Co chcete vyjádřit svými texty?
Admirerforestae: Jsou to emoce, převyprávěné obrazy mysli, jejich cílem není poučovat, ale probudit imaginaci slovy za podpory hudby. Jsou to pocity z vnějšího i vnitřního světa, jejichž postup dává skrytý smysl.

Jak myslíte, že bude vypadat metal v jednadvacátém století?
Admirerforestae: Nejen metal, ale vůbec dělat hudbu bude ještě jednodušší.Ottar Distress: Bude to pořád muzika, kterou si rád poslechnu. Určitě se objeví další nové vlivy a styly se budou míchat.

Díky moc za rozhovor, zdravím SORATH. Mějte se fajn!!!
Ottar Distress: Taky děkujeme. Chtěl bych pozdravit všechny lidi, co chodí na naše koncerty, díky. Díky taky za tvůj zájem a věnovaný čas.

ALL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *