MORGENGRY – Nenávist je v dnešní společnosti dominantní emoce

Nevím, ale myslím, že je to vaše první demo, jak se vám líbí výsledný zvuk? Prozraďte něco na studio Megasound?
No, abych řekl pravdu, tak „Love With Hate“ první demo není. Před jeho realizací vyšla kazeta „Before The Gates“ se čtyřmi skladbami a velmi špatným zvukem (zkušebna). Se soundem „Love…“ moc spokojení nejsme, protože je až příliš výškový, ale jelikož to byla první studiová zkušenost, tak si myslím, že to zas tak špatné není. Navíc skladby z „Love…“ už vůbec nehrajeme. Před dvěma měsící jsme točili v havlíčkobrodském Megasoundu nový počin „Two World’s Passion“, bohužel zatím nemáme finance na jeho vydání. K studiu Megasound snad jediné – větší profesionalita by neuškodila!

Velmi se mi zamlouvá zpracování obalu a cena (50,-Kč) – úměrné kvalitě bych čekal vyšší cenu.
Ono je to tak. Původně jsme demo prodávali za 80,- Kč, ale protože dolis byl méně kvalitní, tak jsme šli s cenou dolů. Navíc jako méně známá kapela si nemůžeme dovolit nahrávku prodávat za nějakou obrovskou sumu (tím myslím třeba 120,- Kč).

Co vyjadřuje motiv na obalu? Koresponduje nějak s názvem dema „Love…“? Co pro vás znamenají láska a nenávist?
Cover „Love…“ těsně souvisí s názvem dema, v podstatě vyjadřuje protiklady tohoto světa. Smutek vyrústávající z hlubin lidských srdcí, odvrácenou stranu světla. Nemůžu mluvit za všechny členy MORGENGRY, ale pro mě láska vyjadřuje vznešený cit, který postupem času degradoval na hloupou hromadu neupřímných frází. Nenávist je v dnešní společnosti dominantní emoce, která ovládá lidstvo až neuvěřitelným způsobem.

Kdo vám píše texty? Zdají se mi pesimistické…jak jsou pro vás důležité?
Lyriku píše většinou Střihák (vocals) a částečně já. Určitě to nebyl náš záměr psát pesimistické texty, ale vedou nás k tomu jisté okolnosti (stres,…). Pocity přenesené na papír nám vlastně jakýmsi způsobem očisťují naši mysl. Když se podíváš kolem sebe, tak musíš uznat, že moc pozitivních věcí tento svět nenabízí! Samozřejmě, že jsou pro nás texty velmi důležité, jsou rovnocenné hudbě. Myslím si, že tak by to mělo být u každé bandy (pokud nezpívá o samých slátaninách).

Mám pocit, že jsem vás neviděl na žádném letáku, koncertě atd. Hrajete vůbec živě?
Živě hrajeme, ale dá se říct, že víceméně sporadicky. Za čtyři roky existence MORGENGRY jsme odehráli něco kolem třiceti akcí. S kým jsme hráli nemá cenu psát, protože to není až tak důležité. Velice rádi si zahrajeme kdekoliv (hrajeme maximálně za cesťák).

Morgengry2Jaká je vůbec metalová (a pod.) scéna na Jihlavsku? Zaujal vás někdo v poslední době?
Metalová scéna v Jihlavě? Hm, pokud se to tak vůbec dá nazvat, tak v Jihlavě (na Jihlavsku) působí snad jen PARRICIDE (unorthodox death), CRANIUM (death/doom) a D.A.D. (gothic doom). Dále nějaké to HC – PICTURES, CARRERA. No a potom punk, big beat, alternativa…že by mě někdo v poslední době zaujal to se říct nedá (myslím tím metál), ale v celku se mi líbí CARRERA a jejich tequilla core (á la MACHINE HEAD). Abych si přihřál polívčičku, tak musím napsat, že jsem u nich nedávno hostoval jako zpěvák na benefičním koncertě „Rock Pro Duhu“ v Praze ha, ha…

A poslední dotaz: co děláte, když zrovna nehrajete?
Když nehrajeme, tak sedíme věčně někde v hospodě, pijeme pivo, tequillu (ta vede!!!), jezdíme po festivalech, nadbíháme holkám (marně – ha, ha), někdo pracuje, chodíme do lesa, na houby, pak zase pijeme a tak pořád dokola! Marku, dík za prostor v R.U.M. zine!!!

MareK.K.

MORGENGRY IS: Petr „Alfáč“ Pádivý – guitars, bass, vocals
Jindra „Střihák“ Zajíček – vocals
Dalibor „Šedy“ Šedivý – guitars, bass
Tomáš „Tom“ Vorlíček – drums

Band contact: Petr Pádivý, Dolní Cerekev 120, 588 45

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *