Hudba pro totální fajnšmekry aneb další nefalšovaná vymoženost z ruské oblasti. JAHROOM jsou zvláštním úkazem toho, jak může vypadat sloučenina několika rozličných žánrů, které se v časové posloupnosti nemohly nikdy potkat. V prvé řadě zde najdeme psychedelickou artrockovou základnu, která se v jedné poloze opírá o noise a rock (metal), aby v další rozvleklé šířce atakovala pochmurné blues, nemluvě o řadě čistých jazzových intermezz.
Těmi je nahrávka opravdu prošpikována skrz na skrz a nutno podotknout, že právě tyto elementy dělají nahrávku posluchačsky poměrně náročnou. Paradoxně se však najdou i zákoutí takříkajíc příjemná, vedená spíše cestou meditativní a relaxační. Dlouhé kompozice pak nemají daleko k alternativní scénické hudbě ze sedmdesátých let, ostatně celý komplet je podoben jakémusi podivnému filmovému soundtracku.
Udělat si tak zcela jednoznačný názor na celý komplet, to chce opravdu kus odvahy. Přiznávám se, že místy se mi nahrávka líbí VELMI, avšak najdou se zde i plochy v podstatě liché a nezáživné. To je ale zkrátka daň za ono podivuhodné muzikální pojetí, které mohu s čistým svědomím přirovnat k hudební alchymii.
Ta je mimochodem rozdělena hned na dva disky, přičemž ten druhý obsahuje starší EP s názvem „Nyx“ (není tak žánrově rozmáchlé a košaté). Ono i celý tento komplet není žádnou novinkou, ovšem label mi ho k recenzi zaslal společně s aktuálními dílky. Ostaně proč ne, tohle „zboží se na skladě s prominutím nemohlo zkazit“. Pokud máte chuť na „divnost“ vedenou všemi směry, zkuste si JAHROOM zapnout hned pod recenzí.
Skladby: CD1: Cut – 32, Cut – 23, Cut – 34, Cut – 07, Cut – 35, Cut – 02, Cut – 34. CD2: Cut – 21, Cut – 28, Cut – 27.
Sestava: Alexander Nenashev – baskytara; Timur Dzhanzakov – bicí; Rasel Rahman – kytara
Hosté: Konstantin Sukhan – trubka; Ivan Shanin – saxofon; Anton ponomarev – saxofon
ALL