Japonsky znějící název GARASU má tuzemský projekt borce za SKLA. Trojice skladeb „Karma“ (2), „Bardo“ (3), „Mantra“ (4) je ohraničena „Intrem“ (1) a logickým „Outrem“ (5). Oproti minulým záznamům jako by se tvůrce vzedmul k vyššímu cíli. Snad i účast na titulu s divokým kolegou přinesla své plody. Záznamy jsou intenzivnější, obsahují na-hall-ovanou atmosféru, samply hlasů a manipulovanou muziku. Střídání kvality i jejího protikladu v barvách, kombinování různých elementů ve prospěch hlukové matérie jsou potěšitelné.
Česky zaměnitelná skoro-zkratka ELMA je značkou japonského divokého noise. Soudě tedy podle jiných nahrávek, které jsem už vyslechnul dříve. „Unrequited Love“ (6) není typický harsh noise jak jej známe u jiných tvůrců ze souostroví, ale i tak nechybí živelnost. Přihoďte krapítek spratkovské živelnosti a je jasno. Zvuku má průraznou jasnost, zašpiněnou dynamiku. Neustálé manipulování je osvěžující. Ani druhá devítiminutovka „Lynching“ (7) příliš nevybočuje. Veřejné trestání efektů a dalších zařízení se provalilo, vyjímečně velebte mučitele!
Abych samozřejmě nezapoměl! Krásné balení solidního obalu tvoří obdobně jako třeba u 900piesek červená kapsa z tvrdého kartonu, následně potištěna, polepena popisky a očíslována tou kterou kopií. Kolik jich je však v sérii celkem se nedozvíme. Co však z titulu činí nejneskladnější kousek sbírky, je přišitá hadrová panenka. Pokud má naznačovat woodoo panďuláka čarujícího za zničení noise, už do něho jdu vrazit několik jehel!!
RadeK.K.