FREE FALL – Double Meanings (CD-2010)

Poslední alba, která jsem dostal na recenzi obdržela vesměs pozitivní hodnocení a nejinak tomu bude v případě CD moravských FREE FALL, jejichž druhý oficiální počin „Double Meanings“ je neskonale zábavný. Přiznávám se, že když jsem slyšel album poprvé, příliš velký dojem na mě neudělalo. Postupem času jsem si k němu však z ničeho nic našel cestu úplně samovolně. FREE FALL totiž na posluchače útočí moderně znějícími rock-metalovými písničkami, které jsou dobarvené doomovým oparem, pestrobarevnými samply…dále: mají nebetyčně příjemnou (skoro až pohádkovou) atmosféru a v neposlední řadě jsou podpořeny znamenitým zvukem! Lidově řečeno: „tohle CD zkrátka hraje“! Když pak kapele ještě odpustíme jisté ovlivnění slavnými metalovými spolky, máme co dělat s další reprezentativní nahrávkou, za kterou se u nás doma rozhodně nemusíme stydět.

Album startuje povedeným kouskem „Everything´s Relative“, opírající se o libozvučný orientální motiv, podporovaný tvrdými kytarovými riffy, přičemž zapomenout nemohu ani na skvostnou gradaci v samotném refrénu, kde se střetává ústřední vokál zpěvačky Monishy (ta už v současné době není členkou kapely, jelikož se stala maminkou – gratulujeme! Za mikrofonem ji proto nahradila zpěvačka Laura Martínková, kterou na nahrávce sice neuslyšíte, ale je s kapelou na desce alespoň vyfotografována) s doprovodným hlasem Jindry Hráčka. Právě oni dva tvoří ladný kolorit, provázející posluchače postupně po celou dobu nahrávky (rozdělení vokálu je pak +/-, ale větší prostor přece jen dostalo něžnější pohlaví). To však paradoxně neplatí hned pro následující „A Certain Way“, kterou můžeme považovat čistě za pánskou jízdu ve stylu PARADISE LOST v období alba „One Second“. K vrcholům alba lze zahrnout také klipovku „Amphetamin“, jenž z pohledu celku patří vůbec k těm nejnaléhavějším (na klip se můžete podívat pod recenzí). Ovšem pokud právem zmiňuji několik vztyčných bodů, nemohu zapomenout na další dvě „perly“, předložené doslova na zlatém podnose. Jedná se o dva závěrečné tracky, jimiž je gradace „Double Meaning“ zajištěna na maximum. „Lost In Time And Space“ je jedním slovem excelentní kousek, za který by se nemuseli stydět ani „hvězdní“ LACUNA COIL. Úplné finále a rozlučku s velmi povedenou kolekcí pak zajišťuje odvážná (a především vyvedená!) předělávka od MADONNY – „Frozen“, což už je skutečně taková třešnička na rafinovaně propečeném dortíku.

Pro mě velké překvapení a nadšení! FREE FALL odvedli znamenitou práci! Dokázali vytáhnout kvanta vody ze studny, jenž byla už takřka považována za vyschlou. Pro milovníky PARADISE LOST, starých LACUNA COIL, DARKSEED…atd. je tohle CD naprostou povinností! A že se spokojíte pouze s mp3? No, nemuseli byste! Disk je zabalen do luxusního digi-packu, a když se tak mimochodem podíváte na ústřední cover, musí vám být jasné, že i v tomto ohledu byla kapela precizní. Je čas tleskat!

ALL

http://bandzone.cz/freefall

http://www.free-fall.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *