BRUTALLY DECEASED–Dead Lover´s Guide (CD-2010, Lavadome Productions)

Existuje u nás malá odnož od klasického turistického klubu. Tyto extremně nároční turisté vyznávají jediné pravidlo a to vyznačit svoje nelehké cesty a stezky jasnou a nepřehlédnutelnou, ba dokonce nezaměnitelnou… „převzatou- světoznámou- modrou- žlutou značkou“. Zapomeňte na nenáročné výletní trasy, vyznačené buď modrou, červenou nebo dokonce zelenou značkou. Tahle stezka není jen tak nějaká výletní cestička pro zamilované páry nebo rodinky s dětmi… je to velice náročný způsob extrémní turistiky a na předvedených trasách vás čeká nejedno turistické úskalí.

Jako předobraz pro naše milé turisty jim sloužily velké zahraniční vzory, které se v dobách dávno minulých vrhaly s vervou a velkým zápalem do dobrodružství značkování nových neobjevených cest a způsobily tak doslova celosvětový zájem o předvedený a nový styl jejich způsobů turismu. Naznačené cesty a stezky jimiž severští průkopnící ukázali celému turistickému světu, jak se pořádně turismus u nich doma (v zemi ledem, hokejem a vodkou a Nobelovou cenou nejen oplývající) pořádně dělá. Tento extrémní styl turismu zasáhl i srdce dnešních našich představitelů, kteří sebrali své veškeré turistické síly a vyznačili nám za pomoci plastu a pár kusů papíru několik jasných stezek a cest.Vyznačily naprosto jasně modrožlutou značkou pro další vyznavače extrémního turismu a jejich společníky a členy vlastního turistického klubu několik zřetelných tipů na náročnější trasy výletů. Odvážnému štěstí přeje, a kdo zná ony severské průkopníky, bude jistě potěšen, že se ještě nezapomnělo na žlutomodré značkování a vydá se spolu s dnešními představiteli českého extremního turismu na krkolomnou a dobrodružnou hudební procházku nově vyznačených stezek a cest.

Přenesením onoho vysněného vzoru do našich luhů a hájů může začít objevování krásy naší země, dávno skryté a polozapomenuté. Nemáme sice moře a ani nemáme vlastní hory a nemáme ani tak velký prostor pro značkování tras, cest, výletů, ale jak nám naši novodobý turisté dokazují, nemalé krásy krajiny a základní orientační body, důležité pro každý modrožlutý turistický oddíl se na našem území nalézají a tito turisté nám je velice zdařile a naprosto jasně ukazují a označují. Prastará osídlení a zašlé hřbitovy, pozůstatky kostelů, staré lesní cesty a úvaly a zapomenuté kostnice a rozpadlé hradní zříceniny a vrcholy kopců takřka čarodějné, nám náš nový turistický klub jednoznačně odhaluje a znovu objevuje krásu cest a stezek, staronově označených a v některých stylových pasážích značně vylepšených.

Dovednosti a předvedené znalosti do našich podmínek přeneseném turistickém vzoru, odráží velikou usilovnost a obrovské nadšení jímž se tito čeští modrožlutí turisté dají jasně rozpoznat. Vyvedená textová příručka turistického průvodce, kdyby si snad někdo chtěl odpočinout na vyhlídce „U kříže“, zakousnout se do předem připravené svačiny, napít se vychlazeného pivka a přeložit si z angličtiny ( tento celosvětový jazyk zřejmě zvolen záměrně, aby celková koncepce oživení turistického směru dosáhlo většího dopadu na okolní svět. Neoprůkopnící to jistojistě taktéž převzali od svých pravzorů, kteří taktéž upustily od své krásné studené mateřštiny, i když ta se zdaleka nevyrovná zvukomalebné češtině, která má jasný neglobální dopad) pár vysvětlivek k jednotlivým zvoleným turistickým cestám a zaručeným tipům na přírodní výlety.

Naši extrémní turisté se vydali nelehkou cestou a svých několik tras a stezek vyznačkovali přesně podle vzoru severských průkopníku. Jejich cesty nás zavedou přes hluboké vyhlášené strže, kolem starých zašlých hřbitovů a nebo ohořelých zbytků staré kostnice. Nový český oddíl extrémní turistiky tvoří ucelenou nejednoduchou mapu, která obsahuje maximální označení obtížnosti výletu . „Jako nová „reprezentace“ turistického směru, sice neválcuje hokejovou velmoc jako jejich sportovní kolegové, ale dokazuje všem pochybovačům a remcalům, že při větší troše umu a nemalé snaze se dokáže turistický spolek z naší malé země s minimální turistickou základnou, zdatně popasovat s velkými celosvětovými průkopníky a spolutvůrci extrémní turistiky. Důkazem je i povedené přenesení oblíbené severské stezky, vybrané naším turistickým klubem, na úplný konec, uzavírající celý žlutomodrý „černobílý“ přírůstek pro extrémního turistu.

Milý přátelé, fanoušci a přívrženci, nadšenci, turisté, čtenáři…Sejdeme se na začátku stezky a dáme si dobrý pozor na českého lva, který má své mohutné pracky od barvy (samozřejmě v tomto případě, jedna je žlutá a druhá modrá), který si neúnavně pohrává se svými oblíbenými třemi korunami…

A na závěr není úplně zbytečné zauvažovat o hranici svého zdravého extrémně turistického vnímání a rozumu. A díky němu, vyznačené žlutomodré stezky a cesty se náhle násilně rozkouskují a zavedou na konec, kde asi čeká jen smrt. Na místo kde chce být každý zesnulý extrémní turista (a nejenom on) pohřeben… před branami temné budoucnosti ozářené kovovým žárem, pohřbeného v plamenech spáleného průvodce mrtvých milovníků…

Radim

http://bandzone.cz/brutallydeceased

http://www.myspace.com/brutallydeceasedband

One thought on “BRUTALLY DECEASED–Dead Lover´s Guide (CD-2010, Lavadome Productions)”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *