ABORTION – Některé deathmetalové kapely mají příšerně debilní publikum!

Tak přátelé, tento rozhovor vznikl v průběhu Obscene Extreme Festu a jeho ústřední postavou byl frontman crust/grindové hordy ABORTION Lepra. Jak se budete moci přesvědčit probrali jsme snad všechny možná i nemožná témata, a protože mi rozhovory zásadně nekrátíme, máte možnost nahlédnout pod pokličku naší debaty… Zde je nejdelší rozhovor v dějinách R.U.M. zinu.

Mohl bys nám povědět něco blíž o vašem novém CD?
Takže nové CDčko vlastně už mělo být tu. Už mělo být hotové, jen obaly se nějak pokazily a bude tam třicet jedna nových skladeb a z toho bude dvacet studiovek a jedenáct live skladeb a bude se to jmenovat „The Truth Hurt“ (Pravda bolí).

A bude tenhle nový materiál ve stylu „Murdered Culture“, nebo bude spíše tíhnout k staršímu materiálu „Sense Of Humour“?
No, nebude to určitě jako poslední deska, protože to byl odpad. Mě se ta muzika nelíbí. Bude to spíš tíhnout k „Sense Of Humour“. Něco mezi tím.

>Často jsem slýchával, že „Sense Of Humour“ byla taková sranda a že na „Murdered Culture“ jste jakoby zvážněli?
Ne, ne. Na „Sense Of Humour“ jsem muziku tvořil já sám a teď muziku dělám zase já, takže by to CD dopadlo jako „Sense Of Humour II.“. Teď tu hudbu dělá víc lidí, předtím jsem jí dělal jen já sám, proto to tak vypadá. Kdyby to zůstalo stále na mě, tak stále hrajeme něco jako“Sense Of Humour“. (smích)

Kytarista Picass nám říkal něco v tom smyslu, že vás některé kapely na Slovensku nemají moc rádi kvůli tomu, co hrajete. Prý na vás hledí trochu jinak. Co nám k tomu můžeš říct?
(Smích) To je pravda. Myslel jsi závist? No, já nevím, co nám můžou závidět. Že nám je deset let, kurva? No ať závidí, nechť je to sere!!! (smích)

Jak se ti líbili na Obscene Extreme festu vaši krajané DEMENTOR a OBLITERATE?
DEMENTOR to je odpad. Nechci nikoho urážet, ale ten DEMENTOR byl hroznej. OBLITERATE jsou celkem v pohodě. Ale ty jsem neviděl. Už hráli?

Jo, hráli včera…
Jó, já jsem včera vypadal hrozně… (smích)

A jak se ti líbili GRIDE? Nám tedy moc…
GRIDE jsou podle mě nejlepší česká kapela v této crust/grindové scéně. Jsou podle mě nejlepší. Společně s ISACAARUM.

No a když už jsme v tom pomlouvání druhých. Co říkáš na návrat DISFIGURED CORPSE?
Strašně dlouhý skladby (smích). Muzika je v pohodě, ale nemám rád, když jedna skladba přesahuje pět minut. Pak je to nudné. Jinak to bylo výborné. I když já takovou muziku moc neposlouchám.

Určitě si včera sledoval CRIPPLE BASTARDS. Co si myslíš o tom, když fanoušci téměř berou vokalistovi z ruky mikrofon, nebo se serou do kytary atd.?
To je píčovina. To nesnáším, když hraješ na kytaru a někdo se ti tam sere. Pochopím, když někdo vyleze nahoru a začne tam točit hlavou, tak to je ještě v pohodě, ale když ti vezme mikrofon nebo ti začne jebat do kytary, tak to je píčovina. Měli by vědět, kde jsou hranice. To je kokotina.

Tak na tebe si každej nedovolí (smích). Kolik vlastně měříš?
(Smích) 197 cm.

To náš kamarád vás viděl a říká Vlakin II… (smích)
To je pravda. Ale mě se zdá, že Vlakin je vyšší. Asi je.

Proč ti vlastně říkají Lepra? Určitě jsi na to odpovídal několikrát, ale nás to zajímá?
To když jsem se učil v Bratislavě a my jsme tam všechny prachy prochlastaly a já jsem měl jen jedno tričko DEATH-Leprosy. Nosil jsem ho skoro dva roky (smích) a ty, co mě neznali, tak vždy křičeli: „Hej, ty, Leprosy, pojď sem“. (smích) Tak od toho zůstalo to Lepra.

Co si myslíš o Brunově nové kapele HYPNOS? Jak se ti to líbí?
Já dělám ještě v rádiu jednu show a myslím si, že jak Bruno, tak i jejich muzika je v pohodě. No, řeknu ti, je to lepší než KRABATHOR. Líbí se mi to víc. Alespoň co jsem měl možnost slyšet to miniCD tak je to lepší než KRABATHOR. No, KRABATHOR jsem ještě s Paulem Spackmanem neviděl, takže se na to podívám, a pak to porovnám.

Taky bys nám ještě mohl něco povědět o slovenských kapelách…
Zdravím naše kamarády PATHOLOGY STENCH (smích).

A co třeba DESECRATED DREAMS (zrovna mě napadli)…
No my jsme s nimi ještě nehráli. Já nevím. Já ti to povím takhle. My s death metalovými kapelami nenavazujeme vůbec kontakty. Mě absolutně nezajímají. Některé kapely mají totiž příšerně debilní publikum. To jsou doslova dementi. Já se také zabývám organizováním koncertů a co ty lidi dojdou na ten death metal, tak to jsou kokoti… To příjdou, pak se ožerou, poblijou ti celej sál a ještě se chtěj zadarmo dostat dovnitř. A případně ti ještě něco ukradnou z distra. Mám normálně alergii k těmto death metalovým fanouškům.

abortion

Co si myslíš o tom, když návštěvník koncertu vyhodí peníze za lístek a pak se zleje do bezvědomí…
Tak to je jen na tobě, jak se rozhodneš, jestli tady třeba podpoříš akci za čtyři kila. Dostaneš ještě k tomu CD. Na jiných festivalech chtějí čtyři kila a nic ti k tomu nedají. Například příští týden je tady ještě jeden festival na Moravě… NUCLEAR STORM a jiné, tam CDčka nejsou…

Teď zase na chvíli k ABORTION… Jak jste se vůbec dostali ke splitku s legendou AGATHOCLES?
My jsme s nimi tehdy minulý rok hráli na tom jejich mini turné. Byli v Moravském Písku, v Hradci Králové a pak i na Slovensku. My jsme organizovali jeden koncert a tam jsme se dobře poznali a já jsem jim to jen tak navrhnul a ani jsem nedoufal, že z toho něco bude. Já jsem se jich zeptal, jestli nechtějí s námi udělat split a za týden jsem měl datku doma i s obalem. Takže pohoda.

Oni jsou v tomhle opravdu skvělí. I těm nejmenším zinům poskytují rozhovory a jsou hodně přívětiví…
To se mi na nich moc líbí, že jim napíše devatenáctistránkový zine, nějaký úplně začínající a během dvou týdnů máš doma odpověď. Podporují underground jak svině!!!

Ty jsi snad ale taky dělal nějaký zine…
Já ho ještě mám… Jmenuje se DEATH FIST. Tady ho někde prodávají. Už vyšlo osmnácté číslo.

No, my teď právě děláme rozhovor do čtvrtého čísla…(smích)
(Smích) No, jsem zvědav, jestli vydržíte čtrnáct čísel…

A jaký jsou tvoje oblíbené ziny?
Z Čech se mi strašně líbí HLUBOKÁ ORBA. To je takový punkový zine.

Posloucháš hodně punk?
No ty crust/punkový kapely dost poslouchám. Death metal jsem nikdy moc neposlouchal. V podstatě vůbec. Jen ty první kapely, co byly jako např. DEICIDE. Tehdy to bylo dobré…

Někdy vás však řadili do té deathmetalové škatulky…
No hlavně po tom CDčku, protože znělo hodně deathmetalově. Mělo to úplně jiný výsledný zvuk, než jsme chtěli. Já jsem to poslouchal doma a byl jsem z toho zhrozený. Říkal jsem si, co to je? To je death metal jak svině! Byly i takové recenze z venku, že to je shit death metal a tak (smích).

slovakia4691

Jo a ještě pro zajímavost, jak jste jeli dlouho do Trutnova?
To je legenda (smích). Vidíš támhle ten autobus? (Lepra ukázal na linkový autobus Nitra) Tím jsme přijeli. Od rána od půl deváté jsme cestovali do večera do půl sedmé. Čtyřicetikilometrová rychlost, jak linkový spoj, hrrrrrrrrrrrrn (smích).

No, my to měli blíž. My jsme od Kladna…
Od Kladna? Vedle čeho je Kladno?

Kousek od Prahy… Kytarista Picass říkal, že jste tam už hráli?
Né. V Pardubicích jsme hráli nejblíž.

A teď nám řekni něco pikantního o svých spoluhráčích. Tahle otázka je osvědčená od druhého čísla, kdy se debatovalo s Bárnym z PERVERSIST…
(smích) To jste slyšli, co dělal na Rotting festu? Né? Tak to radši ani nepovím (smích). On je tím známý, prostě fantastická baby. On byl hvězda jednoho jednonočního grupáku (smích). Já se snažím po fanzinech dělat reklamu a on ji udělal za deset minut. Každý věděl kdo je ABORTION (brutální smích). Nemusíš nikde posílat demáče, on udělal reklamu během jedné noci. Tři sta lidí hned vědělo, kdo jsou ABORTION (smích). Jinak v pohodě. Bubeník je rozvedený, dvě děti (smích). No fakt, no. A kytarista ten nic. Pohoda. Toho nerozhází ani granát.

To je právě ten super kontrast. Ty jsi takovej rozvášněnej srandista a on takovej pohodář – flegmatik…
No to je klasikář. Řekneš tady stůj a hraj.

A ještě naše kultovní otázka: piješ rum?
Ne, rum ne. Vodku. Ale piju i rum jako studený čaj, když to zmixuješ s colou.

Zatím nejlepší odpověď měl Vlakin, který odpověděl FERNET RULES!!! (pekelný smích)
To snad né (smích).

Tak ty teda VODKA RULES…
No vodka. Ale i ten rum s colou není špatnej, ale po třech dnech je to už zlý (smích)…

A na jakou kapelu se na Obscene Extreme Festu ještě těšíš?
No každopádně na BLOOD. To chci vidět. To je legenda. BLOOD a ještě SQUASH BOWELS bych chtěl vidět. Jsem na ně zvědavý. A ještě mě zajímají ABORTION (opětovný výbuch smíchu).

Tak díky moc za rozhovor a měj se fajn !!!
Aleš, Marek

kontakt: Anton LEPRA Varga, Hl. Námestie 12, 951 13 Branč, SR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *