VOJENSKÁ NEMOCNICE – Meine Drohne (CD-R – 2006, samopal)/VOJENSKÁ NEMOCNICE – Griehische Strande (CD-R- 2003, samopal)

Po okraj naplněný, bezmála osmedesátiminutový, jednoskladbový pálený disk. Absence obalu. Tak to mám rád, nezatěžovat se obezličkami, nenechat sebou cloumat, býti oddán jen a pouze zvuku.Úvodní elektrizující plochy jsou dostatečně silné, aby posluchače udržely ve střehu a vůli pokračovat v průzkumu.

Nastíněná přelévající se masa útočného „ambientu“, v tomto případě ill-bientu, trash-bientu, distort-ientu. Mám pocit, že XY má zkušenosti, nebo notnou dávku citu, neboť na „nekonečná“ plocha je vždy zavčasu náladotvorně pozměněna, tu zklidněním, tu burcujícími proměnami.

Pokud mohu, tipnul bych si, že zde nejde o hučení temné, popřípadě jinak „tématicky“ směrované, ale jen a čistě zvukové a to mám rád. Býti ponechán sám s dílem a svými myšlenkami.

VOJENSKÁ NEMOCNICE – Griehische Strande (CD-R, 2003, samopal)
Tato pálenka není pro lidi s červeným frňákem, ale pro zvukomilce. Neobtěžuje se obalem, i když někdy může obrázek nebo text dílo podpořit. Většinou však jde o vatu, za kterou je škoda vynakládat peníze, jak u umělce, tak u zákazníka.Experimentální ruchy, synťákové vpichy, německá slova různých osob, čistý zvuk, přehledná nálada- Ne, to nepíšu o rvním tracku z celkových třiadvaceti, ale v podstatě o celé desce. Ta je velmi povedená, dala mi zapomenout na proces tvorby, na užité efekty. Jako u dalších nahrávek projektu. VOJENSKÁ NEMOCNICE cítím radost z experimentování, neupocenost, lehkost, radost z hraní (si). Vskutku příjemné poslouchání (nezaměňovat prosím s easy-listening).

RadeK.K.

www.myspace.com/vojenskanemocnice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *