TORTHARRY – Follow (CD-2013, MetalGate)

Zhruba po třech letech se vracejí vytrvalí TORTHARRY s novinkou „Follow“, která dle mého soudu představuje upgrade předchůdce „Beneath“, a to s tím rozdílem, že ještě více tlačí na pilu směrem k přímočarosti, razanci a dá se říci i k minimalizaci odpočinkových momentů. TORTHARRY jsou zkrátka věrni deathmetalovému řemeslu a paradoxně s přibývajícími roky nabírá jejich hudba na větší zuřivosti, čili mohu směle prohlásit, že v tomto ohledu může jakýkoliv track plnit úlohu reprezentativního vzorku.

Jak už všichni zasvěcení fans dobře vědí, klukům z TORTHARRY bylo dopřáno upéci „Follow“ v dnes tolik populárním studiu Hertz, ovšem nedovolil bych si úplně soudit, jestli by nahrávka vypadala po stránce soundu jinak, kdyby vznikla v nějakém „neznačkovém“ pokojíku. Je ovšem fakt, že deska hraje hezky hlasitě, všechny nástroje jsou jasně definovatelné a skutečně to vypadá, že polské centrum je pro deathmetalovou hudbu jako stvořené. TORTHARRY si tak mohou s určitostí gratulovat, že se jim podařilo přiblížit zvuku západních veličin, přestože naši zástupci se už doufám nenachází v levelu, kdyby museli někomu něco dokazovat.

V rámci tuzemského metalu toho dokázali věru dost a je určitě nezbytné tohle všechno připomínat mladším posluchačům. Čertužel, současnost dnes patří jiným a nemohu se zbavit pocitu, že kromě dynamického soundu toho „Follow“ příliš zajímavého nepřináší, nemluvě o textové stránce, jejíž podstatou jsou nikdy nekončící příběhy o špatnostech tohoto světa, nicméně ona forma je už natolik klišovitá, že se v podstatě vytrácí její skutečný význam. Tohle tady bylo už tolikrát, že běžného posluchače zkrátka ani nenapadne, aby se nad podobnými tématy zamýšlel, alespoň na mě to tak působí.. Abych se ale ještě vrátil k hudbě samotné…

Ta nabízí vskutku intenzivní zážitek, alespoň tedy pokud posluchač inklinuje k přímočarým deathmetalovým obloukům, ostrým kytarovým riffům, jenž na můj vkus poněkud vytlačují kratší melodické úseky. TORTHARRY to ale přesně tak zamýšleli. Je to zkrátka boj. Posluchač dostává ránu zleva a zprava, padá na zem a hned v dalším okamžiku inkasuje několik dalších úderů na solar. Teď už je jen otázkou, jestli tenhle „boj“ vůbec podstupovat…

TORTHARRY natočili v rámci deathmetalové žánru nadprůměrné dílo, jehož grády dozajista ocení milovníci přímočarých nářezů. Z objektivního hlediska však „Follow“ nepředstavuje vůbec nic nového ani inovativního, jednoduše se jedná o intenzivní penzum hudby, jejíž mantinely jakoby se stále přibližovaly blíž a blíž. Nicméně i za nezměrnou snahu si TORTHARRY jistojistě zasluhují pochvalu, fanoušky si jejich tvorba rozhodně najde a za nákup CD rozhodně stojí i bonus v podobě neošizeného digipacku.

ALL

http://bandzone.cz/tortharry

http://www.tortharry.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *