THE BEREAVED-Darkened Silhouette (CD-2004, Black Lotus / Metal Age)

Nová švédská krev se hlásí o slovo! Severským death metalovým hvězdám sice ještě vlasy nepadají, ovšem nějaká ta vráska na čele se už určitě objevila. THE BEREAVED jsou prvními z nových výhonků a album „Darkened Silhouette“ je úvodním pokusem, kterak na sebe v mezinárodním měřítku upozornit. Když bych měl použít bonmotu, tak hned po prvních vteřinách zjistíte, že sledujete film „Ještě větší IN FLAMES, než jsme doufali“. Tak jako vesničtí fotrové přenáší na mladé borce fotbalové geny, tak ve Švédsku se pomalu a jistě začíná dědit melodická odrůda death metalu. Z mých řádků se dá snadno vyčíst, že mladíci nepředvádí nic extra originálního.

Je tu však jedno velké ALE. Ono napodobit a nebo chtít své slavné krajany předskočit, to už chce kus umění. Rohatí Vikingové to však mají zřejmě od svých Bohů předurčené. Naskýtá se však otázka, zda podobná hudba bude dnes ještě někoho zajímat?! Ruku na srdce, příliš původního na této desce nenajdete. O nějaké originalitě se už vůbec nemá cenu zmiňovat. Fanoušek obdobného žánru však musí vzít kapelu jednoznačně za svou. Je tedy třeba odhodit předešlé úvahy a pustit se střemhlav do nerušeného poslechu. Před instrumentálními dovednostmi THE BEREAVED se totiž smeká. Někdy se z těch melodií až hlava točí. Když si někdy odmyslíte klasicky nakřáplý vokál, najednou jako kdybyste poslouchali tak trochu zrychlenou normal- rockovou kapelu. Při skladbě „Devil´s Deal“ jsem se už skutečně smál, protože tato „písnička“ má s metalem společný skutečně jen ten vokál. Jinak je to kousek, hodící se na desky třeba takových tuzemských BSP.Ale ne, vůbec to hochům nemám za zlé. Mají to v krvi a následují své idoly. Provádějí to s naprostou bravurou ostřílených mazáků. Zvuk nahrávky je také naprosto bezchybný. „Darkened Silhouette“ je zkrátka album, u kterého si každý příznivec melodického metalu musí zákonitě ukroutit makovici. THE BEREAVED jsou jednoznačným objevem. Nikterak původním, ale stále velice uchu lahodícím.

K výbornému albu „Central Tunnel 8“ od CIPHER SYSTEM můžu s klidem přidat další kvalitní partičku do sbírky. Rázem zjišťuji, že mě ten death metal stále ještě baví! Tohle je CD plné života! Od kapely, která se hned po debutovém počinu stává naprosto dospělou. Zase jsem to těm Švédům zbaštil i s navijákem!

PS: Zakoupit si toto CD můžete u hlavního distributora Black Lotus Records pro ČR a SR – Metal Age Productions => web: http://www.metalage.sk, e-mail: info@metalage.sk.

ALL

http://www.myspace.com/thebereavedswe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *