TENGGER CAVALRY – Die On My Ride (CD-2017, M-Theory)

TENGGER CAVALRY? Nová senzace? Něco pro fanoušky AMON AMARTH, ENSIFERUM, ELUVEITIE a KORPIKLAANI? Připravme se nyní na folkmetalový útok Číňanů, kteří od roku 2010 vydávají disk za diskem, a především díky své pracovitosti si proklestili cestu až do Severní Ameriky. Tam ostatně vzniklo i toto velmi podprůměrné album, které se navenek tváří naprosto invenčně, ovšem ve skutečnosti se jedná o „fake jak prase“.

Pětičlenná sestava sice využívá hned několik bizarních hudebních nástrojů, jejichž zvuk je vpravdě bizarní (hlavně tedy pro Evropana), ale to je tak jediné, co lze na „Die On My Ride“ reálně obdivovat (slovo „obdivovat“ ovšem berte s velkou rezervou). Album je v podstatě od samého začátku vyplněno naprosto průměrnými cajdáky, instrumentálně primitivními a místy silně odpudivými. Vůbec nechápu, jak se takováto kapela mohla vůbec dostat do hledáčku firmy Napalm Records, to mi opravdu rozum nebere. Nicméně se ukazuje, že poptávka po jinakosti stále na posluchače zabírá i navzdory mizerné kvalitě. Když si totiž odmyslím ono cizokrajné brumlání a strunné cvrdlikání, rázem máme co dělat s nevýraznou bigbítovou kapelu vesnického střihu (řečeno českou terminologií).

Tengger Cavalry

Poslední kapkou do smrdutého poháru budiž má poslední poznámka vztahující se k totálně příšerným vokálům, jenž doslova pohřbívají i to málo, co je zde ke slyšení. O příšerné angličtině se snad ani nemá cenu více rozepisovat, divím se vůbec tomu, že si kapela zvolila coby vyjadřovací prostředek právě tento jazyk. „Sorry kluci, telefony děláte fakt skvělý, ale ten metal Vám fakt nejde.“

Skladby: Snow, Die on My Ride, Independence Day, To the Sky, Prayer, Strike, Ashley, Cursed, The Frontline, The Choice of My Mind, Me Against Me, We Will Survive, Burn.

Sestava: Nature Ganganbaigal – vokály, kytara, Alex Abayev – basa, Josh Schifris, Uljumuren De – Morin Khuur, Robert McLaughlin.

ALL

https://tenggercavalry.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *