SIXTH DIMENSION – Nikdy nevíš kdy… (CD – 2010)

Jsou nahrávky, jejichž obsah vás neosloví z různých příčin. Pokud však recenzent není netaktní, alespoň nějaké to pozitivum ve svém rozboru naznačí. Při poslechu CD od SIXTH DIMENSION jsem však ani jednu pochvalnou špetku nenašel a s hrůzou musím konstatovat, že zde je úplně všechno špatně. Nechci samozřejmě nějakým způsobem hanit formaci, jejíž počínání je v podstatě na startu, ovšem z hlediska poslouchatelnosti je tento produkt takřka nestravitelný (alespoň tedy pro mě, samozřejmě, mnozí posluchači mohou mít úplně odlišný názor). Mezi ústřední nedostatky patří skutečně nehorázně zpackaná zvuková kvalita. V podstatě vůbec nechápu, proč tento polotovar kapela vůbec pustila mezi lidi. Oficiální nahrávka je sice zárukou funkčnosti, ale vše by mělo mít své hranice. SIXTH DIMENSION klidně mohli počkat, pracovat dál a do éteru pustit mnohem reprezentativnější vzorek.

Budu však upřímný – ani toto by jim ke slávě nestačilo. Plytký trash (s občasnými coreovými vsuvkami) je bezduchý, nudný, plytký, nezáživný. Jasně, jde o snahu přiblížit se “staré škole“, ale takhle okatě? No nic…tady jde o vkus a kluky to tak baví. Pohromou je ovšem výkon vokalisty, u kterého si však nejsem jist, jestli za to mohou jeho pěvecké schopnosti/neschopnosti, a nebo již výše zmíněná zvuková kvalita/nekvalita. Ve spojitosti se zoufalým frázováním se tak z beden linou utopené úštěky, potápějící kapelu už od úvodních vteřin první skladby (když tedy nepočítám intro). Kapitolou samotnou jsou pak jalové texty, divím se, že si formace raději nenajala nějakého textaře. Takhle to skutečně působí, že si autor sedl v předvečer nahrávání k lahvince a vyplodil to co vyplodil. Pravda, u některých umělců to takto funguje docela dobře, ale u SIXTH DIMENSION ani v nejmenším. Je den důkaz za všechny: „… ten tvůj stav/ hodně lidí nezajímá/strach a bezmoc/nikoho nedojímá/Nebuďte svině/zvedněte prdele/oni za to nemohou/jiný už nebudou…

I přes tuto nehorázně tvrdou kritiku si však dokážu vážit osob „něco“ tvořících. I člověk to „něco“ tvořící však musí být připraven na kritiku ze všech možných stran a právě SIXTH DIEMSION si u nás namleli kokos. Stávají se však i horší věci…Klukům nepřeji nic zlého, třeba je jen otázkou času, kdy se dostanou do jiného levelu. Současný stav je zatím podprůměrný.

ALL

http://bandzone.cz/6thdimension

One thought on “SIXTH DIMENSION – Nikdy nevíš kdy… (CD – 2010)”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *