SEARING I-Bloodshred (CD-2005, Black Lotus / Metal Age)

Při sledování současné metalové scény mám čím dál tím větší pocit, že se nám po letech začíná opět blýskat na staré thrashové časy. Reinkarnace probíhá sice v malých dávkách, ovšem když už se nějaká ta nová kapelka objeví, stojí minimálně za poslech. Na startovní čáře s vyhrnutými rukávy jsou také švédští SEARING I, vydávající své první album „Bloodshred“. Když malinko nahlédneme do diskografie těchto kumpánů, tak zjistíme, že legitimnímu albu předcházely čtyři demonahrávky, z čehož lze usuzovat, že se SEARING I na svůj debut velmi dobře připravovali a vůbec nikam nespěchali. A to si ještě představte, že úplné počátky založení sahají až do roku 1999. Tvrdé práce si všimli řečtí Black Lotus Records, kteří se právě pod „Bloodshred“ podepsali a rozhodně nevsadili na špatného koně. Ve svých promo materiálech kapele prorokují velkou budoucnost. Prý se jedná o nejlepší thrash metalovou partu od dob THE HAUNTED! Samozřejmě, že tyto prodejní hesla lze brát trošku s nadhledem, i když… a to je to hlavní, „Bloodshred“ je vskutku podařené dílo. Všechny skladby jedou čertův tanec! Naprosto pekelná jízda! SEARING I vás doslova připoutají ke svému kolotoči a po dobu necelých pětačtyřiceti minut s vámi budou točit, mlátit a lomcovat. Domnívám se, že na své si přijdou jak fanoušci staré thrash metalové školy, tak také příznivci moderního metal coru.

Tvorba SEARING I je však také načichlá smrtícím kovem a je cítit, že i švédské death metalové legendy měli na nastupující ročníky určitý vliv. Hned úvodní skladba „Empty Threats“ je až po okraj naplněna nenávistí a zuřivostí. Ve stejném duchu pokračuje další ZLO s názvem „Tons Of Hate“. Právě tenhle song dává tak trochu vzpomenout na časy MACHINE HEAD a jejich revoluční album „Burn My Eyes“.SEARING I se rozhodli, že půjdou obdobnou cestou. To znamená, že své nelítostné postoje budou tvrdě ventilovat navenek a neustoupí ani o píď. Kapela však dokáže také lehounce zvolnit a sem tam jeden z kytaristů vystřihne nějaké to „švédské“ sólíčko made in DARK TRANQUILLITY. Tím nabírá hudba SEARING I velmi zajímavý rozměr. Ukazuje se, že i v tak útlé stylové škatulce se dá mnohé vymyslet, byť o nějakém extra novátorství nemůže být ani řeč. To je však také asi tak jediná piha na kráse, o které lze mluvit. SEARING I jsou stoprocentním metalovým nákladem. Díky těmto mladým puškám „kovová scéna“ nikdy nezrezaví. Žezlo tak bylo předáno další perspektivní kapele. Domnívám se, že další nahrávka už u řeckých objevitelů patrně nevyjde. SEARING I totiž míří zatraceně vysoko!

PS: Zakoupit si toto CD můžete u hlavního distributora Black Lotus Records pro ČR a SR – Metal Age Productions => web: http://www.metalage.sk, e-mail: info@metalage.sk.

ALL

http://www.searingi.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *