Rituální krveprolití

kladnoVIRTUAL MASAKR FEST 20.2.2000 KLADNO MIX-FIX KLUB Důkazem, že Kladno nežije jen dnes již nežijící Poldovkou by mohla být právě tahle akce, pořádaná místními aktivisty z řad MENTALLY BLIND. Takže s chutí do toho… Jako první se předvedli mě prakticky neznámá kapela PIKODEATH. A na úvod docela slušný překvápko. Kapela wagabundů zaujala, jak svým pojetím agrsivního treš metalu, tak zběsilou pódiovkou. Svou tvorbu totiž provozovali za podpory zbraní a krví opravdu nešetřili. (Po svém vystoupení vydatně zbrotili i hajzly.) Velmi dobré! Další šli na plac domácí MENTALLY BLIND. Tahle parta mi soce z části unikla, ale i tak jsem slyšel dost, abych mohl říct, že šlo o solidní výkon. I odezva ze strany fans byla lepší než u PIKODEATH. To víte, domácí jsou holt domácí. Po hutně deathových MENTALLY BLIND nastoupili LEGION z Lysé nad Labem. Druhdy hráli prý black metal, ale teď je kapela myslím trochu jinde. Záhráli nám poměrně rychlej death a přidali i něco z repertoáru VADER, což by mohlo nastínit, kam tahle banda směřuje. Songy mi ale trochu splývaly, chtělo by to podle mě příště trochu zpestřit… Jinak rytmika bezchybná. No a protože avisovaní UNBORN nepřijeli a ambiciózní projekt HLENOHNIS také selhal, ujali se role posledního pražáci KATHARSIS.

Ti zaujali již trochu více prořídlé řady přihlížejících nejen svou vlastní death tvorbou, která se poslouchala mimochodem celkem příjemně, ale i písní Lycantrophy od bijců SIX FEET UNDER, které chyběl k dokonalosti snad jen originál Bárnsovo hrdlo. Ale ani vlastní tvorba KATHARSIS rozhodně není k zahození a jistě stojí za poslech. Poté následovala exhibice mě neznámého mistra bicích a rozchod. Taktéž bych chtěl provozovatelům Mix-Fixu vzkázat, ať se vykašlou na divadlo a radši podpořej alespoň tu trochu kovu, co na Kladně je a pořádaj sami koncerty. Metal nikdy nezemře!!! (I ty klišáku -pozn. Gory)

COARSE GRAIN, GODHATE, URIN-MÖSEN COCKTAIL – 18.3.2000 Kralupy nad Vltavou, Klub Dřevák Tak v Kralupech se zase jednou něco dělo. No, nutno přiznat, že zrovna velká akce to nebyla, ale i tak patří pořadatelům můj dík a pozdrav. Teda u toho vstupu ale byli týpci… div nás neprošacovali. No to nic, teď ke koncertu samému. Zvukově se to dalo vstřebat, i když mouchy by se jistě našli. Takže jako první nastoupilo komando URIN-MÖSEN COCKTAIL, grind core z Kralup, soukromá plynová maska každého člena téhle trojice (bicí, basa a zpěvák) samozdřejmostí. Maskama ale bizardnosti teprve začínali… a do příště se to prý má ještě zlepšit, tak už se těším, pánové. Slušná podpora domácích fandů taktéž přispěla k dobré atmosféře. Kdo chce vědět podrobnosti ať si vyčíhá další koncert téhle party, nerad bych něco prozradil dopředu… Druzí vyběhli na plac brňáci COARSE GRAIN, pro mě neznámá banda. Po pravdě mě jejich směs HC a hard trashe moc nazaujmula. Chvílema mi to připomělo starší FEAR FACTORY, chvílema se mi to zas zdálo ňáký elektronický, zkrátka nic pro mě. To já radši na pivko. GODHATE, no to je jiné kafe. Pražáci toho sice moc nenahráli, ale ukázali jasně, že něco umí. Jejich naštvanej hárd core sa mi celkom páči, jen tak dál, chlapi…. No, již se proslýchá o pokračování téhle akcičky, takže jsem zvědav.

kralupy

K tomuhle bych rád něco podotknul. Šouda, totiž Marek si říká, je pěknej lempl a manták. To, že píše nespisovně a používá hovorové výrazy, to je mi šum a fuk, ale aspoň aby je používal dobře a dával si bacha na měkká a tvrdá i a y a sem tam by i nějaká interpunkční znaménka bodla. Totiž, v každém článku trochu redukuju pravopisné chyby, ale pouze v takovém případě, že mě to bije do očí a sere. Jinak je tam nechávám. Tady jsem je záměrně nechal (doplnil jsem jen interpunkci), abych mohl demonstrovat, jaký je Šouda manták. Vymýšlí si slova, nezná jména kapel (Když někdo třikrát za sebou ve třech větách napíše PUNGEON STENCH, otvírá se mi kudla v kapse.) a nahrávek, komolí české výrazy (někdy i slovenské), a vymýšlí si nová slova. Drobné chyby a překlepy ať veme čert. Těch se dopouští každý a přecejenom u tohoto plátku nejde ani tak o formu, jako spíš o obsah. Ale čeho je moc, toho je příliš. Nyní posuďte vy, čtenáři, co v předchozím článku zpackal (já nevím, on byl snad ožralej, když to psal, nebo co):
mouchy by se našli – mouchy – rod ženský, v příčestí minulém je y – učivo 4.-5. třídy ZŠ
samozdřejmostí – ty hovaďáku, nepřebývá ti tu náhodou nějaké písmenko? (d)
bizardnosti – ty hovaďáku, nepřebývá ti tu náhodou nějaké písmenko? (d)
bizarnosti začínali – bizarnost – rod ženský, v příčestí minulém píšu y
nazaujmula – silně hovorový výraz, téměř nepoužívaný, nevhodné! (nezaujala)
připomělo – připomíná – í se mění na ě, n však zůstává (nutno pamatovat) – připomnělo

Tak co tomu říkáte, není toho málo, k tomu připočtěte veškerá oslovení, kde ve všech případech chyběla čárka – 5. pádem oslovujeme, voláme, z obou stran oddělujeme čárkou.

P.S. – Nezatracuji však tohoto idiota, protože každý má nárok na chybu!!!

MarDuk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *