PURE SILENCE – Jen tak v ručníku

puresilenceMusím se přiznat, že tohle CD mi na stole leželo pěknou řádku dní. Vůbec jsem se nemohl rozhoupat k tomu, abych si ho řádně poslechl. Když mi ho jeden z kamarádů věnoval, tak říkal: „Zkus napsat recenzi, ale není to zrovna hudba, o které pravidelně píšete.“ Možná právě proto jsem měl z poslechu strach. CD se mi vždycky znenadání ukrylo na dně hromady, moje chyba. Nicméně jsem se rozhodl, že svému slibu nezůstanu nic dlužen. Kapela PURE SILENCE je totiž velice zvláštním úkazem. Nemají totiž ani internetové stránky, a tak vám ani žádné základní info nemohu poskytnout.

První skladba „Australia“ balancuje na hraně grunge a do jisté míry se na ní podepisuje vliv ALICE IN CHAINS. Zároveň je to také jediná anglicky zpívaná věc a suše musím konstatovat, že angličtina přece jen pasuje do tohoto stylu poněkud lépe. Příjemně jsem byl však překvapen zvukovou kvalitou nahrávky. Všechny nástroje jsou absolutně čitelné a také vokály nejsou vůbec špatně posazené. Škoda, že skladby s českou lyrikou následně vyznívají značně umrle a neosobitě. Tak třeba „Jestli“ je klasický rockový cajdák, za který by se nemuseli stydět ani CHINASKI. Jediným kladem je obstojný dívčí zpěv, doprovázející sympatický projev frontmana. Přiznám se, že kdyby podobně zněly také ostatní skladby, určitě bych CD do konce nedoposlechl. Ostatní kousky jsou naštěstí malinko jinde. Jsou mnohem melancholičtější. Sice jim nechybí rockový základ, ovšem je zde velmi cítit jakási obliba v baladičnosti. Přiznávám se, že podobné kapely opravdu naposlouchané nemám, ale uši mi naštěstí slouží dobře. Řekl bych, že se kapela až moc zahleděla do MŇÁGY A ŽĎORP a to je docela zásadní piha na kráse. Pánové Fiala a spol. jsou totiž „jedineční“, a kdyby se PURE SILENCE vydali podobnou cestou, rozhodně by neměli na růžích ustláno.

Proto bych tedy navrhoval, aby se kapela odrazila od první skladby a především pokračovala v anglickém přednesu. PURE SILENCE jsou tedy jakousi raritkou na stránkách RUM zinu. Myslím si, že není nic lepšího, než začít rok 2007 nestylově…

PS:CD obsahuje také bonus v podobě CD-RUMU. Najdete zde texty a také fotografie.

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *