PSYCROPTIC-Symbols Of Failure (CD-2006, Neurotic Records)

Jak se zdá, tak smrtícímu kovu se daří dobře také u protinožců a to by se mohlo zdát, že tam o nějakém death metalu nemají ani tušení. Kapela PSYCROPTIC však už nepatří mezi žádné zelenáče. „Symbols Of Failure“ je v pořadí třetí album, premiérové však pro label Neurotic Records. Začíná tak útok na evropského posluchače, zmlsaného zdejšími metalovými špičkami. Pro PSYCROPTIC úkol nelehký, ovšem nikoliv neřešitelný. Na ploše necelých čtyřiceti minut najdete kopec kvalitní muziky, připomínající přehyb mezi americkým a evropským death metalovým pojetím. Všech devět skladeb je nabito maximální energií a syrovostí. Celkový čas naštěstí není přehnaně dlouhý. Něco málo přes půl hodiny death metalu docela stačí.

Je zajímavé, že Australané nepodlehli stihomamu zámořských souborů a snaží se do svých skladeb zakomponovat co možná nejvíce kytarových fines. Zkrátka žádná jednoduchost jak pro muzikanty samotné, tak pro posluchače. Vzniká tak vcelku zajímavý diagram, kde jednu stranu můžeme označit za brutální a násilnou, a tu druhou za promyšlenou a instrumentálně košatou. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že tyto mladší ročníky svými novými alby dokonale válcují pardály jako jsou např. CANNIBAL CORPSE nebo MALEVOLENT CREATION. Od těch prvně jmenovaných si však PSYCROPTIC odloupli něco málo inspirace, což je ale konec konců „problém“ dalších „x“ kapel.Především Jasonův vokál docela dobře připomíná hrdlo „kanibala“ Corpsengrindera. Zvířecí ryk, úpění a chropot nelítostné bestie jakoby evokoval zuřivost násilného psychotika, pobíhajícího po městě s nabroušenou kudlou. „Symbols Of Failure“ je v rámci daného stylu opravdu velmi silné album.

Teď je jen otázkou, zda se tento produkt dokáže v té neskutečně vřavě desek prosadit takovým způsobem, aby oslovil především posluchače, kteří jsou pod tíhou podobné muziky doslova masakrováni. Nahrávky si jsou podobné jako vejce vejci a někdy dešifrovat dvě kapely od sebe je docela problém. V tom vidím také nevýhodu tohoto alba. Zároveň se však domnívám, že pravý příznivec death metalu tam tu „smrt“ prostě slyšet chce. Tak buďte brutal… :-)!

ALL

http://www.psycroptic.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *