PSYCHO RADIO–Metal City (CD-2010)

Ne, nemám rád popravy. Věřte mi, že nikomu rozhodně nechci křivdit ani ublížit, ale to co vytvořili hraničtí PSYCHO RADIO, to je skutečně jeden velký omyl. Abych se přiznal, hodně mě udivuje, že pod tím vším je podepsán Miloš Dodo Doležal coby producent. Vždyť už ten úvod…skladba „Slunce půlnoční“ je jednoznačně smutná parodie na ALICE IN CHAINS, ale průšvih je v tom, že to PSYCHO RADIO myslí nejspíš vážně (sakra, to není dobré, kopat takhle do nebožtíka Layne Staleyho). Pokud však nyní očekáváte, že se zde budu rozepisovat o nekvalitním grunge, tak to ani náhodou. PSYCHO RADIO totiž hrají klasický bigbít/metal, jenž nemá daleko ke klasickým zábavovkám. Kapela se však snaží do své hudby naroubovat alespoň trochu toho „smutku“ a možná i proto je výsledek ještě o několik stupňů tristnější.

Pokud budeme pokračovat v rozboru dalších skladeb, obloukem se musíme vrátit do osmdesátých let, kdy tucty citronovských (nekvalitních) kopií, strašily opilce na venkovských zábavách. Věřte mi, tato poznámka není vůbec od věci. PSYCHO RADIO se totiž řádně zapomněli v čase a pod heslem „Metal City“ prezentují klišé té nejhrubší jakosti. Kapitolou samotnou jsou pak katastrofální texty…škoda slov, žádnou ukázku sem raději ani nebudu vypisovat.

Pokud jsem v poslední době recenzoval nahrávky českých kapel, nemuselo se mi třeba něco pozdávat. I když jsem úmysly „x“ formací třeba nepochopil, byl jsem schopen pochválit či pozitivně ohodnotit alespoň něco.Tady však není skutečně NIC! Pokud však kapela chce v rámci svého regionu oslňovat mladé slečny, nebudu jim to rozmlouvat.

A ještě poslední kosa, která narazila na kámen. Zvuk! Opravdu…nechápu, nechápu, nechápu. Tohle opravdu vyšlo z Haciendy? Ale tak OK, už nebudu prudit. Na samotný závěr ještě dodávám, že CD vyšlo v tzv. „trafikové“ podobě (alespoň takto jsem ho dostal), a tak se vám může stát, že na něj narazíte poměrně snadno…

ALL

http://bandzone.cz/psychoradio

4 thoughts on “PSYCHO RADIO–Metal City (CD-2010)”

  1. co člověk, to názor, ale tak debilní recenzi jsem už opravdu dlouho nečetl…

  2. Nemám jinou možnost než se připojit k allově recenzi a plně s ní souhlasit. Taky nerad něco haním a vím moc dobře že hudební tvorba není nejednodušší činností, ale nelze jinak než pevně souhlasit s allem. A myslím si, že je zbytečně moc hodný a nekonfliktní. Původně jsem to měl recenzovat já, ale nenepadlo mě nic jiného než: Zlatej chlapec to tedy já nejsem…
    a k tomu ještě: Nejde nejde čas vrátit zpátky…. A to je myslím hodně let zpátky a to vypovídá skutečně trefně.

  3. Dnes jsem v Rockparádě náhodoou viděl Psycho Radio Metal city. A líbilo se miprávě proto, že mi to hned připomnělo Alice in chains.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *