PRVNÍ HOŘE a POD ČERNÝ VRCH 7. října společně v Rock Café

PH+PČV+EO plakat finalVe středu 7. října se uskuteční v pražském Rock Café večírek dvou hvězd tuzemské alternativní scény, kapel PRVNÍ HOŘE a POD ČERNÝ VRCH. Zazní průřez jejich tvorbou, PRVNÍ HOŘE zde navíc představí premiérově další novinku z chystaného alba. Hosté večera budou psychedeličtí Exit Orchestra.

PRVNÍ HOŘE vyrostli z podhoubí české alternativy a po přelomovém albu „Lamento“ v roce 2008, které získalo uznání fanoušků i kritiky (např. žánrová Cena Anděl za Album roku nebo Album desetiletí v anketě Břitva), se stali jednou z nejvýraznějších skupin české nezávislé rockové scény. Charakterizují ji mimo jiné energická a spontánní vystoupení, nezaměnitelné texty Milana Urzy oplývající silnou výpovědní hodnotou a výrazná je rovněž i postava pana Klauna – akordeonisty. Ten koncerty obohacuje o divadelní prvek. V současnosti PRVNÍ HOŘE pracují na novém materiálu, následujících několik plánovaných podzimních hraní si tedy kapela užije s puncem mimořádné události. „Rock Café je klub, kde hrajeme asi vůbec nejradši, naše koncerty tu bývají největší jízda – a taky s nejlepším zvukem,“ řekl lídr PRVNÍ HOŘE Milan Urza. „Zahrajeme v dlouhém setu nejen naše osvědčené flákoty, ale taky několik novinek, z toho jednu úplně premiérově. Když k tomu připočteme opravdovou legendu alternativy POD ČERNÝ VRCH, je tady večer, na který se výjimečně těšíme a doporučujeme neváhat ani chvíli a přijít!“ dodal.

POD ČERNÝ VRCH zažívají třetí inkarnaci ve své dvacetileté historii. Skupina, která v devadesátých letech na svém prvním albu vyslala fiktivní postavu Měchožila Zhoubného do Barmy za hledáním duchovního poznání, předvede své pásmo eschatologických punkových balad o člověku, který se ocitl na kopci a dívá se dolů na místo, kde ještě před chvílí stál.

Úvodem večera vystoupí těžko zařaditelná psychedelická houslová postkytarovka EXIT ORCHESTRA, jejíž vznik se datuje k roku 2002 a je spojen s legendárním žižkovským klubem Exit. Kapela vystupuje instrumentálně nebo s hostujícími zpěváky a je pro ni příznačné vrstvení majestátních houslových a kytarových ploch nad neúnavně groovující rytmikou.

Začátek akce je v 19:00, vstupné činí 150 Kč.

http://www.kontraproduction.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *