Podivný hudební večer 16.11. 2002 – Nové Ouholice

napalmedNa týhle akcičce, která se konala nedaleko Kralup n. Vlt se sešla celkem pestrá směsice všech zvukových kategorii. Přívlastek zvukových používám záměrně, neboť hned jako první nastoupili NAPALMED a napumpovali do všech přítomných zvuk – nemá cenu to nějak pitvat – prostě zvuk, spíš hluk. Celá čtveřice v čele s charismatickým Radkem Kopelem hlučela na všechny možné instrumenty (hlavní nástroj byl nějakej děsněj hučák na způsob větráku či zesilovače (???)), které po cestě našli. Opravdu zvrácenost jen pro silné nátury. Hustota.

Po kratší pauze následují DĚTI DEŠTĚ – podle letáku industrial.Nevím přesně, kdo si jak představuje industrial, ale já bych zrovna u tohohle souboru 100% nesouhlasil. Nakonec na tom nesejde, že. Zajímavé seskupení čítalo dva bubeníky – každý měl dva bubny + jakýsi plech (?). Tak vznikal rytmus a k tomu se přidružovali kytary a zpěv. Vcelku zajímavá podívaná i poslouchaná. Zvláštní, vcelku origoš soubor. Následující né moc drsná coreová parta KDYBY PSI mě moc nepřesvědčila. Solidní byl bubeník, ale jinak hráli „nějak divně“. Třeba to příště bude lepší. Další kapela na paškále jsou staří známí karlovarští PERVERSIST. Brutal death, jak řemen. Ti, kteří přišli vyloženě na ně, tak byli jistě nadšeni. Vcelku zdařilý koncert, kterému snad nevadilo ani krátké intermezzo v podobě přetržení a následné výměny struny na base. Stane se. Nakonec zazněla i pecka „Viva la corrida“ a tím jejich set končí.

Po deathových PERVERSIST zase úplně z jiného soudku – ska. Trumpeta, saksofon a jede se v pohodovým rytmu k tanci a poslechu. Tak mám ten dojem, že tahle parta jménem VERTIGO (doufám, že je tomu tak) oslovila zaručeně nejvíc posluchačů. Vesměs zajímavou směsku všech možných žánrů uzavírala ještě HC parta DREDROT. Ty už jsem viděl jinde, takže pro tentokrát vynechávám. Pokud jsem schopen to posoudit, jde vcelku o normal HC náhul. Na závěr bych chtěl vyjádřit pochvalu organizátorům i účastníkům – aspoň se něco děje ! A to je dobrý, lepší než sedět jen tak v hospodě, né!

MarDuk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *