PIGEON AND SHIT AND RUM PARTY X.

pigeon10Těžko se mi píší úvodní řádky, protože bych měl sdělit něco o tom, že tato PIGEON and SHIT and RUM party je úplně poslední. Hodně lidí se mě (nás) ptalo i tento večer, zda si to celé nechceme ještě rozmyslet. V hlavě se mi motá spousta myšlenek a námětů, nechci tady nic psát za Jirku, ale s největší pravděpodobností jsou naše společné akce minulostí. Desítka je krásné kulaté číslo…

Přípravu na tuto akci jsem pojal skoro až žertovně. Týden nazpět jsem prolezl kralupský park a téměř na každý koš lepil černý plakát s laserově zeleným nápisem INSANIA! Opravdu legrace pozorovat všechny ty rodiny s dětmi, kterak nosí tašky plné vánočních krámů, a já mezi nimi s rolí plakátů… Nicméně večer V se přiblížil a na podiu se jako první objevili sympatičtí chlapíci z kapely PROXIMITY. A výsledek? Překvapení jak (Marast) Cýp dohromady! Čtveřice hrne řízný trash s prvky hard coru a death metalu. PROXIMITY šlapou jako hodinky a po několika minutách si na svou cenu naklánějí většinu posluchačů. Poklonu musím vyseknout především vokalistovi, Jiřímu Strejčkovi, který s přehledem zvládá nejen brutální polohy, ale také čisté nápěvy (inspirace vane od SOILWORK, ale to není rozhodně výtka, ale spíše VELKÝ kompliment!). Parádní byl ovšem zvuk bicích! Mlaskavá kanonáda, zkrátka prvotřídní motor kapely. Tvorba PROXIMITY mě osobně velmi oslovila a mohu prozradit, že na stránkách RUMu si brzy budete moci přečíst rozhovor.

Perfektně nastartovaný „mejdan“ pak ještě více roztočili RHODIAN. Vrátili se do Ponorky, a to s novou image (černé sukně!), s novým bicmenem a především s novou deskou! Hudba RHODIAN je teď více electro a Olasova kytara ještě důrazněji zvýrazňuje chemicko-apokalyptické zvuky. A proto se skákalo, pařilo, dovádělo…RHODIAN jsou dnes zkrátka cirkusem se vším všudy, a když jsem celé jejich představení pozoroval, tak jsem si pomalu uvědomoval, že nějak takhle by to mohlo vypadat v pekle. To by byla šleha! V půlce programu nám Marek dokonce předal soudeček piva, opravdu překvápko! Ještě jednou díky! Jsme opravdu rádi, že se vám u nás vždy líbilo. A mejdlo pokračovalo! „Paralelní životy“, Jirkovo znásilnění kytaristy Olase přímo na podiu, rozhazování kopy CD do davu, exhibice vokalistky Martiny… Parádní show! Já osobně jsem si to skvěle užil.

A už tu máme INSANII. Opět náš tradiční host a znovu nekonečné cestování po astrálně-okultních cestách. Poly a spol. předvedli ukázky z připravovaného alba a samozřejmě se dostalo i na šlágry jako „Rouhání je pro nás evergreen“ nebo „Černá magie je fajn“. Pokud Poly na podiu působil jako takový zasněný metalový filozof, tak basák Klíma hned od samého počátku rozdával úsměvy na všechny strany a bylo vidět, jak moc si svou hru vychutnával. Parádní tečka za Holubo-Rumovou sérií koncertů…Právě tuto akci hodnotím pořádně vysoko. Hodně se mi líbilo, kterak všechny tři kapely spolupracovaly a vzájemně se podporovaly. Klobouk dolů…

Uff, tak to je vše! Na tomto místě bych chtěl poděkovat všem lidem a fandům, kteří nás hned od samého počátku podporovali! Speciální dík patří samozřejmě kapelám, hudebnímu baru Ponorka a také našim mediálním partnerům! Bylo vždycky super VÁS tu všechny vidět! Spojení PIGEON & SHIT & RUM koalice je (nejspíš) minulostí! Třeba se ještě v trošku jiné formě setkáme….JEŽÍŠ VÁS MILUJE !!!

Několik fotek z vydařené páteční akce:


Opětovné setkání s RHODIAN!


Martina (RHODIAN) a Klíma (INSANIA)


Velké překvapení večera! PROXIMITY! Zde kytarista Martin Fialka.


Tomáš Richter (basa)


Jirka Strejček předvedl vynikající výkon!


Postoj made in SOILWORK!


Hrála basa u…


Olas (RHODIAN) a jeho nesmrtelný „účes“!


Martina nabitá energií…


Marek a jeho pekelná jízda…


RHODIAN v oranžové Ponorce…


…něco pro gymnasty…


Hurá! Přišel taky MARDUK, syn Satanův…


Klíma (INSANIA)


Poly (INSANIA)


Černá magie je fajn!


Poly v novém koncertním dresu…


Bicí sekce INSÁNIE…


Promo sklepní fotka RHODIAN!


PROXIMITY, RHODIAN, INSANIA a pořadatelé na jedné hromadě…


Koalice na kole! Zleva Jirka Strejček (PROXIMITY), Martina (RHODIAN), Tomáš Fejt (PROXIMITY) a Marek (RHODIAN)


Dárek od RHODIAN! Děkujeme moc….!!!!!


…a tohle zbylo z PIGEON AND SHIT AND RUM akcí…!!!!!

insania.freemusic.cz
www.rhodian.cz
www.proximity-music.com
ponorka.rockweb.cz

ALL

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *