Okoř 2009

okor09-001Psala se sobota 22.8.2009 počasí vypadalo nevyzpytatelně ale nakonec bylo moudré. Byl to ideál pro pobyt někde mimo domov třeba na festivalu pod Okoří. Kde se konal letos již 10. ročník rock & folk festivalu Okoř. Na louce pod zříceninou už to od jedné hodiny odpolední vřelo, i když ta pravá pařba měla teprve vypuknout úderem druhé hodiny.

Před druhou hodinou jak je již tradicí všechny přivítala všechny Šárka Kubelková a uvedla první kapelu, kterou byl rockový Fate Magazine. Fate Magazin dostal do varu svou skupinku fanoušku, kteří si je nenechali ujít a již postávali netrpělivě pod pódiem. Zatímco Fate Magazine hrála do areálu proudily davy lidí a louka se pomalu zaplňovala. Jejich čas se pomalu blížil ke svému konci a nebyli by to oni, kdyby se s publikem nerouzločili svojí obvyklou písní Indeed.

S další kapelou se to na pódium začalo hýbat. Mňága & Žďorp to na pódiu bezvadně rozjeli. Od Filliho jsme se dozvěděli, že jejich kapela má ráda rajčata na všechny způsoby nejen s cibulí, ale také s medem, ale hlavně s růžemi. A nyní už byl čas na něco klidného a nového.

Na pódio vstoupil Objev roku 2008 – Marek Ztracený, který Nám dokázal, že má nejen rád Pohádky ale také že se dokáže Ztratit. A vkusně obléci, i přesto že jeho róba u kapely nezklidila velké ovace spíše naopak – modré triko s nápisem Tom a Jerry. Marek odešel a začalo se vše předělávat pro již známou skupinu, které měla o něco delší přípravu než ostatní.

První co Divokej Bill udělal, když vstoupil na pódiu, tak se lidem omluvil, že musel dlouho ladit. My bychom to vydrželi, jak říkám, kdo si počká, ten se dočká… Divokej Bill nám předvedl tři zbrusu nové kousky, které se budou nacházet na připravované desce… A jako perličku na závěr nám Divokej Bill ukázal, jak vymýšlí písničky na písni Bohužel, kde každý člen odzpíval jednu sloku. A nyní jsme procestovali celou republiku, jelikož jsme se museli dostat až na Slovensko.

I když jsme se přesunuli na Slovensko, tak jsme stále byli pod Okoří, jen slova se objevili kluci z Desmod, kteří požádali o pomoc publiku, které mělo na předem domluvený pohyb ruky doprovodit skupinu sborovým „hu-hu-ha“, za což jsme byli pochváleni, jelikož jsme se role prý zhostili výborně. My jsme byli výborní a plní očekávání jsme přivítali dalšího vystupujícího jímž byla dáma.

Jediná dáma, která už ví, jak to pod Okoří chodí. Ano, na scénu vchází Anna K. a její band. Anna je potěšena, že se s námi opět schází na Okoři.  Dozvídáme se, že to má na Okoři ráda. A její výkon? Bezvadný, úžasný, nepopsatelný… A nyní tu byli vypsaní kluci, kteří to vskutku bezvadně rozjeli.

Když začali kluci z Vypsané Fixy hrát, tak lidé pomalu začali vypouštět lampiónky splněných přání. Lampiónky někteří vypouštěli v takové blízkosti pódia, že přišli k úrazu dva lidé. Bohužel lidská blbost je nevyzpytatelná. Ještě že si lidé nechali od Šárky Kubelkové říct a lampiónky pouštěli dál od pódia… Šárka od prosby přešla k uvedení další skupiny, kterou byla Mig 21

Kluci z  Mig 21 publiku přiblížili, jak má vypadat správný punkový koncert, čili když někdo řekne „love you“, tak odpověď zní „fuck you“ a naopak. A poté zahráli několik písní ale po chvíli skončili a odmítali pokračovat bez motivace – nějaké spodní prádlo… Když se na kytaře objevila podprsenka, kapela spustila a jelo se dál. Ještě než se s námi rozloučili, tak požádali všechny dámy, které by měly zájem, že se s nimi můžou sejít v zákulisí… Nyní možná nějaké dámy opustili louku, ale překvapení dnešního večera právě přicházelo.

Hlavní hvězdou Okoře 2009 byla skupina Chinaski. Její zpěvák Michal Malátný před vystoupením předal organizaci Adra šek na 100.000 korun od portálu Seznam.cz na pomoc lidem ve městech Nový Jičín, Děčín a v obci Bernartice postižených letošní povodní.

Překvapení dnešního večera byla skupinu Pa-li-tchi, kteří nám předvedli svou show s ohnivými vějíři, která byla velice efektní. Po překvapení nastal čas na poslední kapelu Okoře 2009.

Poslední skupinou byl Žlutý pes, kterou už nevidělo tolik lidí. Protože po vystoupení skupiny MIG 21 se z pro mě nepochopitelných důvodů začali pomalu rozcházet. Domnívám se, že o hodně přišli, jelikož Žlutý pes ukázal, jak umí  bezvadně hrát.

Pod Okoří jsem si poslechl plno skvělých kapel, obohatil jsem se o nové zážitky a už se těším na další vydařené akce jako byl festival Okoř 2009. Doufám, že i ostatní návštěvníci si užili Okoř, alespoň tak jako já, ne-li více 🙂

Příspěvek je umístěn i na Jindrově životní cestě

Fotogalerie

[nggallery id=12]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *