OBSCENE EXTREME 2005 (CD-2005, Obscene Productions)

Tradiční kompilačka, dárek pro každého šílence a návštěvníka OBSCENE EXTREME festu. Také letos se do Trutnova sjela grind coreová smetánka, a proto berte tuto recenzi jako vzpomínku na víkend, plný té nejbestiálnější muziky. CD otevírá divoká zvěr, BLODY DUSTER. Kultovní „naháči“ z buše byli a stále jsou doslova k neudržení. Statut legendy na svých bedrech nosí také španělští sympaťáci HAEMORRHAGE, kteří přesvědčují, že jim to stále šlape. Dle mého soudu jim trůn grind core králů hned tak někdo nevezme. Na startovní čáře stojí naopak death-grindoví DEATH REALITY. Skladba „Bloodprints“ pochází ze stejnojmenného alba, o jehož vydání se postarala firma Morbid Records. REGURGITATE mě ani ze dvou ukázek nepřesvědčili, AVULSED si naopak drží poctivý standard. Leckteré zahraniční akvizice přebíjí ISACAARUM a především INGROWING, vydávající výběrové CD nazvané „Dekameron Of Grind“.

Nepřesvědčivý „bordel“ předvádějí SCREAMIN´ DAEMON a laťku průměru nepřekračují ani němečtí YACOPSAE. MALIGNANT TUMOUR alias grind MOTÖRHEAD z Ostravska. Co dodat… na tančení a pařbu ideální, ale k samotnému poslechu to moc není. Proto DEAD jsou takovou malou náplastí, i když v Trutnově na place se mi jejich produkce zamlouvala poněkud víc. STOMA a jejich hnus obal k albu „Scat Aficionados“ dával tušit pořádný chlív a také se tak stalo. „Blitka no.1!“. PLASTIC GRAVE není třeba nějak obšírněji přestavovat. Smysl pro humor na jihu Čech nechybí. A teď šup do Španělska. LOOKING FOR AN ANSWER jsou zde zastoupeni dvěma tracky, které nejsou rozhodně do počtu.Ba naopak, patří vůbec k tomu nejlepšímu. Brutal-death metal zastupují Francouzi KRONOS v podobě skladby smrtící klepačky „Haterealm“. Velice povedená věc!

Chirurgové HOLOCAUSTO CANIBAL vás poté přivítají opět v grind coreovém hájemství, leč poněkud nevýrazném. „Suomi porno grind metal“ v podobě kapely INFERIA je už mnohem přesvědčivější. Jejich CD „Release For Burian Orgies“ pustila do světa česká firma Nice To Eat You Records. Italští MALKAVIAN mě v koncertním provedením zaujali, což se však nedá říci o jejich třech zastoupených ukázkách. Dalšími tuzemskými zástupci jsou DISFIGURED CORPSE, jejichž nové CD „Mankind Collapse“ je už nějaký ten týden v oběhu a já mohu prozradit, že se brzy dočkáte podrobnější recenze. Z mého pohledu žádná velká senzace. Schizofrenní randál představili NEEDFUL THINGS. Skladba „Controlled Nadnese“ má ostří jako břit, ale ten zvuk je skutečně na hranici poslouchatelnosti. Co však předvádí „německá čuňátka“ C.M.T., to skutečně zastiňuje všechno předchozí. Tohle muselo být skutečně nahráno někde v lůně vepřína. C.O.S. a čtyři krátké nakládačky! Francouzský kohout zdárně předvedl, kterak se má dělat crust-grind. DEFLORACE se na podia vrátila s další porcí „romantických skladeb“ o masových vrazích. Skladba „I Want To Kill“ však nedosahuje kvalit starších hitovek. Ani holandští CAEDERE však laťku brutal-death metalu nikterak neposouvají.

ONANIZER svou tvorbu berou s velkým nadhledem a výjimkou není ani skladba „About Love“. Novou akvizicí na české grind scéně jsou PROFESOR LEFEBVRE, mající na svém kontě dokonce už debutové CD! Grind core v ČR prostě letí. Dobře to vědí také polští PATOLOGICUM, kteří letošní ročník OBSCENE EXTREME festu otevírali. Šestatřicátou a sedmatřicátou stopu si pronajali EXHALE a tou nejbrutálnější možnou grind coreovou sekanicí zakončili kolekci 2005! Součástí CD je už tradičně obsáhlý booklet se spoustou fotek a dalších důležitých informací. Ale to každý zasvěcený návštěvník festu už určitě dobře ví… Jsem opravdu hrdý, že se podobný koná právě na našem území! Čurby, hodně sil do dalších ročníků!!!

ALL

http://www.obscene.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *