Novinky u černokovců ASGARD!

Brněnská smečka ASGARD začíná natáčet nové cd, které ponese název Odhalení jinotaje a zajímavostí je, že se na něm podílí jen tři členové skupiny. Míra Horejsek: ,,Srdce ASGARD tvoří již delší dobu jen Paramba a Pačess, proto se na přípravách a natáčení nebude podílet nikdo jiný jako stálý člen. O bicí na tomto albu se postará známý helldrummer Tom Coroner (CULT OF FIRE, SOLFERNUS). Paramba: ,, Rozhodovali jsme mezi několika jmény, nakonec jsme oslovili Tomáše Corna, jelikož jsme spolu působili v Solfernus, a víme, že je to jeden z top bubeníků u nás.,,

A samotné cd? Materiál vznikal necelý rok, hudebně i textově se na něm vyřádil Pačess a jedná se o teskný příběh Eleanory Amálie von Schwarzenberg. Pačess: ,, Je to alegorický příběh vyprávějící o Eleonoře Amalii z rodu Lobkowitzů provdané za Adama Františka z rodu Schwarzenbergů, o které jsem se dozvěděl náhodně při procházení zámku Hluboká a Český Krumlov před pár lety. Přišlo mi to originálně fádní zvěčnit její příběh, dlouho jsem přemýšlel jak to neudělat kýčovitě, nastudoval jsem mnoho materiálů a zjistil, že to vlastně ani nejde:-), tak jsem si pomohl alegorií. Odtud název Odhalení Jinotaje.

Hudebně lze očekávat očekávané, avšak i malý krok jinam. Bude slyšet mnoho Pačessových melodií a mnoho barvitých kytarových sól, které obstará host a zároveň rádce, pomocník, sólový kytarista, zpěvák a producent Tomáš Chylík (Buldok, Misterss of 999).
Pačess:,, Přišlo mi dobrý najít někoho externího, kdo by se vyjádřil ke skladbě songů, riffům či zpěvům a obohatil je. No a Chylda se toho zhostil a jsem tomu velice rád. Vážím si jeho kritiky a práce co dělá.,,

Natáčení nebude uspěcháno a lze předpokládat, že cd vyjde na podzim. Skupina se v dubnu vydá na minitour s DOOMAS, DYSANGELIUM a SEPSIS a na podzim se plánuje pokračování v dalších městech v ČR a na Slovensku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *