NE GLI GEE – Wet Conversation (CD-R, Happy Family Recordings)

Achich ouvej! Mé radostné holedbání nad neslyšenou nahrávkou, neznámou kapelou bez dodatečných informací dostává často pořádnou ránu. Když je to navíc styl tak divný, že jej svými zkušenostmi nemůžu zařadit o krůpěje potu není nouze. Ale dá se říci, že v této podstatě je cosi dobrodružného.

Balíček z Ruska obsahoval dva nosiče od stejného vydavatelství. Ladder House poslechnu později, teď mi padlo do pazour NE GLI GEE. Slabá CD krabička je vyplněna LightScribe diskem a žlutě doladěným obalem. Jedenáctka skladeb v angličtině a jakási vykřičníková proklamace v ruštině mi mnoho nepomáhají.

Snad ‚Buď! Proklet! Všeliký! Zde! Obsažený! Smysle!‘ Klávesový neo-folk (snad?) protknutý nebeskou atmosférou, andělskými zpěvy, objevujícími se hlasy, doprovodnými samply a ruchy. Neposloucháme ale jen klávesové vlnění, je tu i jistý podíl syntetické rytmizace, sólových partů alá harmonika (7), saxofon (9),flétna (10), klavíru.

Všechny melodické nápady jsou porůznu rozmělňovány delayi a haly a z područí popového blábolu a suchého pohazování s v podstatě jednoduchými hudebními nápady, celek posouvá k poslouchatelné atmosférické alternativě. Obsažená muzika je tak jakousi rozšířenou verzí krátkých meziher a úvodů, jež používají kapely (nejčastěji metalové) k navození nálady svých ‚monotónních‘ skladeb. Zajímavé setkání doplňující setkání milé.

RadeK.K.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *