MOROKWENG- Svět se zhasne i bez nás (CD-R- 2011)

Má-li veškeré úsilí kapely postupovat kupředu, chce-li se nějak prezentovat, pak to má vypadat přesně tak, jak je tomu u novinky MOROKWENG. Žádné fňukání, že to nejde, že se něco podělalo, že to mohlo být lepší. Prostě to udělali nejlíp (jak mohli) a je vymalováno. Dotažený obal, zajímavá muzika, čtivé texty, bezproblémová komunikace.

A je to tady zase! Míchání různých hudebních elementů je super, ale co si má počít recenzent, aby výsledný průsečík popsal čtenáři. Posluchač už se s tím popere, předpokad je, že mu je kapela a její konání náležitě představeno. No snad to nějak dopadne a hořickým pomůžu. V opačném případě by mě to secsakra mrzelo, protože to válí i valí!

Úvod songu „Svět se zhasne i bez nás“ (1) rozverně pidliká, dále akordicky tlačí, hýbe strukturami, dráždí emotivními zpěvy: bezradným řevem, křikem i melodickým ornamentem. Proč mi v posledně jmenované poloze leze do hlavy brněnská INSANIA může být jen podobnost čistě náhodná. „Svár“ (2) pokračuje v započaté práci, tedy střídání výraziva: těžkotonážní pohyby, hostující zpěváci Matěj Čejchan (dále ve čtyřce) a Libor Zajpt (toh pak vyslechnete ještě v šestce), vyhrávka čisté kytary s šeptání. U „7ran“ (3) se pomalu ale jistě začínají zjevovat obrysy Morokwengu. Prostě emo-hard-core grunt tvrdý jaxviň, se kterým se trojice nechce spokojit a roubuje jej všelikými štěpy. I když mě k tomu trojka poňouká (4), lhát Vám v žádném případě nebudu. Jako vždycky se snažím popsat je to co slyším a vidím. Krása n(v)esmírná, když někdo vymyslí takovou melodii a dotlačí ji k přirozeně poslouchatelnému vnímání. Díky intenzitě nestane odrhovačkou, leda by ji uzmula hospodská parta přehrávačů líbivých trháků. O rádia strach nemám, ta jsou určena k zániku už dávno. „Znáš“ (5) zakoketuje s humorem. Než však k těmto osvěžujícím pasážím dojde kapela bude chvíli hudrovat.

Kdo vydrží, bude oblažen kontrastními jazzovými schody, vzletně atmosférickými sbory, mezihrou s parafrází rapu, pozdravem panu Podlahovi, samozřejmě za neutuchajícího elánu dělat tvrdou muziku. Poslední vál „Zoe Jensen“ (6) má dvě drobné chyby. V bookletu je u textu evedena jako Zeo Jansen, v soupisce u kreditů pro změnu není zapsána vůbec. Tyhle drobnosti však nemohou pokazit nic z toho, co už proběhlo a co zbývá. Rozebrání písně a přehledné předvedení všech prvků posluchači je vítané.

Texty! Muzika!! Produkce!!! Smekám, chválím, doporučuju!!!! Podporujte!!!!!

RadeK.K

http://bandzone.cz/Morokweng

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *