Metal Mondóka č. 638 (Pačess)

Rozhovor s Pačessem ještě ani nevychladl a už ho tu máme znovu – tentokráte v Metal Mondóce! Milovník staré metalové školy musel čelit nejen aktuálním nahrávkám, ale také poctivým vykopávkám, kterým jsem mu chtěl udělat radost. Povedlo se? Posuďte sami!

GODLESS TRUTH – Fatal Preacher ( z alba „Burning Existence“)
Hmmm, technickej a progresivní death. Je to česká skupina a jelikož jsem ji kdysi kdesi viděl, tak vím, že je to olomoucká banda GODLESS TRUTH a i tohle album jsem kdysi držel v ruce. Kvalitně odvedená práce, skvělá technika, skvělé výkony muzikantů, ale nijak zvlášť mě to nebere. Jsou uznávaní a jezdí hodně akcí a myslím, že i ven – tudíž jim to přeju!
Výborně jsi to poznal! Je to z desky „Burning Existence“. Až posléze začali tíhnout k americkému stylu death metalu, který počítám asi nemusíš….?
Přesně tak, tohle opravdu nemusím.

SMASHED FACE – Until The Indolence Makes Us Dead ( z alba „Misanthropocentric“)
Tak zase death… já tohle fakt už řádku let neposlouchám, přestalo mě to bavit stejně rychle jako jsem do toho spadl. Je to starší nahrávka a možná i ze zahraničí nebo hodně velká kvalitka z tuzemska – něco jako KRABATHOR. Tentokrát si netroufnu tvrdit co to jest.
Starší nahrávka to není, možná tě zmátl ten zvuk. Jde o kapelu SMASHED FACE a skladba z aktuální desky „Misanthropocentric“…
SMASHED FACE?? Něco jsem o nich slyšel, ale ještě jsem neměl tu čest být obeznámen.

XIII.STOLETÍ – Rezident Evil ( z CD kompilace „Rituál“)
Masakr!!! Tohle je pro mne velice nostalgické seskupení. Hodně lidí si tuhle kapelu dobírá, ale já kupuju jejich desky už od svých deseti let a na jejich koncerty taky občas vyrážím. Nedávno jsem byl na ně mrknout v Blansku, ale baví mě živě stále méně, navíc Petr má velké ego a instrumentálně to stojí za vyližprdel, ale pořád si to rád poslechnu. Tenhle vál z „Vendety“ se jmenuje „Rezident Evil“ – tohle album je v některých momentech skvělé, ale občas si říkám, že to autor nemyslí vážně. Ale dík, že tu stále jsou a že udělali skvělé gotické počiny jako „Amulet“, „Nosferatu“ atd. Skvělé, tohle mě potěšilo- Dík ALLe. Jo a to krákorání na konci – to na desce není – to je z toho jejich Best Of ne?
Tady není co dodat. Ano, ta skladba pochází z onoho Best Of, které sice přineslo něco málo bonusů, ale jinak tam najdeš samé známé skladby. Jde už o několikátý výběr…Jak vnímáš jeho „funkčnost“? Jinak musím s tebou souhlasit, že naživo už to jaksi není ono…
„Best Of“ je vskutku zbytečná záležitost! Opravdový fanoušek kapely kupuje řadové desky a nepotřebuje nějaký výběr. A to že je tam pár bonusů je sice hezký, ale proč je raději nedat na další řadovku?!

VINTERSORG – Till Dónet Av Forsar Och Fall ( z alba „Jordpuls“)
Sever a nějaká finština že??? Taková juchanička! Teď to hodně frčí… takový kapely jako tohle to, ale co to je… nevím. Možná ELUVEITE, VINTERSORG……. Je to moderní a já takový novoty ještě nepobral, ale mám tunu kamárádů co žerou snad úplně všechno a ti mi říkaj: „to si poslechni to je masakr z Finska, Švédska atd“. Budu muset víc poslouchat, no.
V podstatě jsi to uhodl! Jsou to skutečně VINTERSORG z nové desky, která je překvapivě hodně rozjuchaná…Takže…líbí?
A jo, dalo se to, ale že bych to musel poslouchat každej den, to asi ne 🙂

KAMPFAR – Huldreland ( z alba „Mare“)
Ty vole, to mi něco říká, ten začátek!! To je nějakej doom určo. Aha, teď se to rozjelo a vypadá to jako nějakej DIMMU BORGIR! Já takový bandy moc nemusím.
Počítám, že na kapelu KAMPFAR jsi už narazil…?
ALLe, div se, ale ještě jsem na ně nikdy nenarazil.

KREATOR – Renewal ( z alba „Renewal)
Archaickej zvuk, riffy z Ameriky ala METALLICA a jiný trešárny – tohle mě baví. Není to KREATOR??? Myslím, že by to mohli bejt oni – já je nemám moc naposlouchaný, ale „Outcast“ mě bavil moc a dodnes si ho dávám v autě.
Jsou to KREATOR, ovšem z alba Renewal. Pustil jsem ti titulní skladbu…
Tak to jsem rád, že jsem poznal – to bych byl za vola, kdybych nepoznal takovou bandu. Super hudba!


TIAMAT – Cain ( z alba „Prey“)
Teď tady máme ten doom metal! To poslouchá moje přítelkyně, takže něco znám. Mně všechny ty bandy připadaj jako THE SISTERS OF MERCY – nevím proč. Budou to buďto MY DYING BRIDE, TIAMAT nebo TYPE O NEGATIVE. PARADISE LOST bych myslím poznal a MOONSPELL to taky nebudou, tak snad jsem se trefil. Takhle na večer mi to přichází vhod, taková muzika – příjemný sólování na závěr. Sice nevím co to je, ale dík, bavilo mě to.
Je vidět, že tě přítelkyně dobře proškolila. Jsou to skutečně TIAMAT z alba „Prey“…
Hehe proškolila….:-) Takže TIAMAT, ty jsem taky kdysi možná viděl, ale já jsem na koncertech a festech radši kalil kořalky, než poslouchal music. Dnes jsem moudřejší a dělám to naopak 🙂

ARTHEMESIA – Liber Omega ( z alba „“a.O.a.“)
Snová akustika, harmonie i nějaké piano to mám rád a ten rozjezd masakr!! Nálada BATHORY, pak se to zrychlí a začne blek metál!!!!!To ságo uprostřed je supr a závěrečnej ruch je jako z war pigs!!! Stopáž tracku dlouhá, ale pořád mě to baví docela!! Melodie za melodií – má to atmošku a to se cení. Prozraď, co to je, možná bych si to pustil v autě.
Tady jsem si říkal, že by tě to mohlo bavit. Z toho důvodu jsem skladbu zařadil. Kapela se jmenuje ARTHEMESIA a ukázka pochází z alba „a.O.a“. Je však škoda, že se už rozpadla…
Název mi sice nic neříká, ale určo si nějaký jejich nahrávky pořídím, je mi to hodně blízký!!! Dík za tip!!!!

MORGOTH – Body Count ( z alba „Cursed“)
Zase death? Je mi to povědomé, ale nevím, kdo to je. Snad old school z venku… nějakej MORBID ANGEL, ale to spíš ne. Jeden riff uprostřed je hodně českej. Já fakt nevím, kdyby tady seděl můj kámoš Paramba, ten by to poznal hned… nebo Igor Hubík, ti to maj všechno naposlouchaný a vzhledem k tomu, že to bude nahrávka z devadesátých let, tak by okamžitě věděli :). Já su ale tupan, co to neví :). Raději mi pusť BLACK SABBATH nebo LED ZEPPELIN, to poznám na 100% :-).
Hehe, tomu věřím, že BLACK SABBATH bys poznal :). Jinak tohle je další legenda, která nedávno ohlásila návrat – MORGOTH. Skladba pochází z alba „Cursed“. Znáš tvorbu téhle formace?
Tak opět pro mě velká neznámá!

DARKTHRONE – Canadian Metal ( z „NWOBHM“)
JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO a nebo tááák!!!!!!!!! „Sex With Satan The Loudest Song“. Hehe to je geniální!!!! DARKTHRONE- Canadian Metal!!!!!!!!!! To mě baví, je to poctivej old school. Morbivod je má hodně rád a já taky. Supr, opět dík za příjemnej poslech! Bude mi to hrát v palici celou noc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jasně a správně! 🙂 Máš rád od DARKTHRONE i starší záležitosti?
Jasně mám rád tvorbu DARKTHRONE a starší desky jsou pro mě hodně nostalgické, ale pouštím je v rozmezí několika let – to se nedá poslouchat každej den.

COR SCORPII – Trancendental Journey ( z alba „Attergangar“)
Nějakej atmosferickej black – toto budou asi ti DIMMU BORGIR nebo COF neee??? Není to úplně blbý. Je to opět starší nahrávka, nic novýho to není.
Jedná se o kapelu s názvem COR SCORPII. Směr Norsko 🙂 Jak vůbec nahlížíš na tu velmi početnou základnu kapel?
Opět slyším poprvé v životě! Já to Norsko a ten sever opravdu moc nevyhledávám (samozřejmě krom BATHORY). Je to tam plný všech těchto blekáren, a kdo se v tom má vyznat. Opravdu závidím tobě a ostatním, co to rozpoznávaj a orientujou se v tom.

WINDIR – Kong Hydnes Haug ( z alba „Artnor“)
Zůstáváme u blacku. Je to dobrý, ale opravdu nepoznávám – možná kdybys napověděl, tak bych se chytnul…
Paradoxně jsem zůstali stále v Norsku. Tohle je kapela WINDIR, která už ale nehraje. Jejich nástupcem je dnes velmi populární parta s názvem VREID…
WINDIR jsem slyšel a „Vředy“ znám z povídání. Myslím, že Alda a kluci z Hell Fast Attacku (mimochodem supr black fest) se o tom někdy bavili.

ERYTROSY – Traumatic Development ( z alba „Incomplete Minds“)
Opět detík – já to fakt nepoznám ty chrochtáty. Je to dobře zahraný, zvuk je opět poplatný době vzniku nahrávky, kytara podladěná o 4 nebo 5 půl tónů, ale rozhodně nevím, kdo to sype!!!
Tady jsem zabrousil hodně do minulosti. Jedná se o kapelu ERYTROSY ze Slovenska. V devadesátých letech měli skutečně hodně silné období. Oblíbil sis nějakou death metalovou kapelu ze Slovenska? Ještě před časem byla tamní scéna hodně silná…
Ze slovenska znám DEPRESY, ty bych i poznal , ale jinak je pro mne ta země velká neznámá – Slováci jsou jak Rusy – nic neumí pořádně a čekají kdo jim co dá!!! Hokej teď pěkně posrali, ale nic proti našim bratom :).

MORGAIN – The Room ( z alba „Frostbitten Nakedness“)
Tohle bude nejspíš nějakej pagan a podle harmonií by to klidně mohlo bejt z východní Evropy. Ale není to nic moc. Kdyby to bylo jedno z prvních alb SKYFORGER, tak by tam nebyly klávesy, ale spíš dudy a různé dechové nástroje. Tak opět nevím, čéče…
Tak opět Slovensko a opět starší věc. Tentokrát jde o kapelu MORGAIN. Počítám, že tohle jméno asi budeš znát…
Jo tak MORGAIN…vím, že existoval, ale nezajímám se o ně. Dnes už ale asi hrají líp, neee??? Jestli vůbec hrají!
MORGAIN už jsou s největší pravděpodobností v Pánu (či Pekle?)…

IN FLAMES – Reflect The Storm ( z alba „Come Clarity“)
Na závěr nějaká moderna. Jsem spíš čekal nějakou českou kultovku jako MASTER´S HAMMER, ROOT nebo TÖRR :). Moc tohle neposlouchám, ale hodí se to. AMORPHIS to nejsou, ty mám víc naposlouchaný a viděl jsem je několikrát live. Budou to IN FLAMES, že??? Je to euforický, možná bych měl někdy poslechnout. Já jsem totiž línej objevovat „nový“ kapely. Pouslouchám zajetý značky a pokud mám objevit pro mě něco novýho, tak jedině z naší domoviny. Ale nebráním se i zahraničním seskupením. Teď mě třeba hodně bere PAIN.

Ano, skutečně jsou to IN FLAMES. Znáš třeba jejich starší nahrávky?
Jo, IN FLAMES tak trochu znám a mám pár zásadních desek, ale raději si poslechnu třeba ten AMORPHIS.

Díky moc za tvůj čas. Nyní bych tě ještě poprosil o krátké zhodnocení celé „poslechovky“…
Já děkuji za tvůj čas a trpělivost semnou a dal jsem si to zsradostí a poslechl hudbu, kterou bych si nikdy nepustil, takže dík za rozšíření znalostí. Klidně mi pouštěj něco každej den, alespoň nebudu poslouchat pořád to samé… 🙂

ALL

http://bandzone.cz/pacess

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *