MALIGNANT TUMOUR – Overdose & Overdrive (promo CD-R-2013)

26. dubna 2013 vyšlo novinkové album ostravské chátry. Nahráno v cizině, vydáno v cizákově, distribuováno tamtéž. Angličtina a skvělý zvuk jsou samozřejmé stejně, jakože jim to žeru i s navíjákem. Po minulých deskách, rozverných jako chtivá středoškolačka, dorazili luPiči k serióznosti slečny z vysoké, ovšemže ve skrytu neméně nadrbané. Jediným momentem k planým úvahám je snad pouze úvodní vyhrávka a pak už se to mele! Drolící se roken, valící se kameny, perfektně seřízené motorové hlavy, promazané mašiny, namazaní jezdci. Mění se jen rychlost v zatáčkách témat.

To vám jednou bývala rovnice „ženy, víno, zpěv“ a později „sex, drogy a rokenrol“. V podání MALIGNANT TUMOUR však slyšíme velebení ožralství na n-tou, na ostaní není čas ani místo. Proti tomu vypadá dávné rádoby kalení KABÁTů a letitá alko-image Tří sester jako cucání flaštičky se sunarem. Pokud tu nějaké zbytky chtíče jsou, tak leda schovány v Bilosově makovici naprané přes okraj, skryty pod mlhou hustou tak, že by se dala krájet. Finta je v tom, že pupíci moravští to myslí zcela vážně. Jedou nadoraz, ale abych jim nenasazoval kobylí hlavy, umí i „zvolnit“. Oslavnou hitovou píseň „Drinkday“ (3) pojmou s citem, milostnou „Stay Over Night“ (6) prošpikují něhou a láskou, byť nevyslyšenou.

Ovšem i v těchto chvílích mají své pistole pevně v rukách a leští (si) hmatníky. Energie mají na rozdávání! Klasický r’n’r formát metalicky rozcupují až lítají špony. Celek není nic, co bych už nesčetněkrát neslyšel, ale dávají to jako o život. Není úniku, není čas mít plané kecy a mrmlat. Chlastej, tanči, blbni nebo čum s otevřenou hubou. Takhle se má dělat biznis, tohle je komerční zneužití bigbítu, žádné připosrání, ale zlodějina ve velkém stylu, do velkého světa!

RadeK.K.

http://bandzone.cz/malignanttumour

One thought on “MALIGNANT TUMOUR – Overdose & Overdrive (promo CD-R-2013)”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *