MALIGNANT TUMOUR – Earthshake (CD – 2010, Metal Age Productions)

Konečně se mi dostalo do přehrávače nové CD mých oblíbenců. Velice povedený a na české poměry skvělý videoklip navnadil na nový přísun „metal rollu“! Hodně jsem se pobavil nad dvoustranou v nejmenovaných lokálních novinách, věnovanou právě poslednímu klipu MALIGNANT TUMOUR –Earthshaker. Tahle deska vás provede celou historií ,,METALU“ od první do poslední písně. Komu se po poslechu nebude alespoň klepat noha do rytmu několika jasných hitů (jakoby jich tahle kapela měla málo), a nebo kdo nebude mít ruce zatnuté do paroháče (lze jednoduše kombinovat stačí vztyčit prostředník na jedné ruce), a nebo kdo nebude doma dělat „vrtule“ (je li čím) či dávat si nohu na „odposlech“ (postačí židle či menší skříňka) a kroutit se doma v ,,metalových“ pózách, ten by se měl raději držet dále od téhle desky!!!

Ta od začátku nasadí pekelné tempo, aby v průběhu trochu zvolnila a připravila tak prostor k drtivému finiši.Vypisovat názvy skladeb, které odpovídají uvedeným fázím desky je naprosto zbytečné, protože bych musel opsat kompletní seznam všech jedenácti kusů. Je zajímavé, že jednotlivé písně se zdají delší než konečný čas celé desky(38:09) ukáže. Velice chytlavé refrény a útržky textů musí každá spřízněná „zatracená“ duše vyřvávat po několikátém poslechu. Takže když do pekla tak doufám, že MALIGNANT TUMOUR si tam už jistojistě vytřásli vlastní kotlík…

Prořezávaná vrchní strana obalu jasně ukazuje další originální řešení přebalu CD (tentokrát více papíru nežli plastu).V klasickém jednoduchém, ale graficky vydařeném (to už je taky standartní jistota několiks CD zpět) bookletu uvedeny texty (angličtina vítězí a pobaví) podložené fotem všech členů kapely v retro metalových oblecích (taktéž jasná klasika), tentokrát doplněn o několik dámských společnic nebo nových fanynek? Lze si zvolit mezi „slušnou“ manažerskou stranou, a pak klasickou retro metalovou.Zmiňovat provařenou informaci u koho a kde došlo ke konečnému vzniku nahrávky je taky asi zbytečné…(při nějakých ohlasech na toto téma nebude problém tuto informaci do recenze zařadit).

Po poslechu téhle velmi podařené desky se řady fanoušků musí zákonitě ještě rozšířit (pokud je tedy neirituje videoklip). Starší metaláci opráší svoje džízky a omladina vyrazí shánět nášivky a starší nahrávky motorové hlavy a destrukce… a takovou jednu desku s lebkou a čírem by taky nebylo špatné si sehnat (i když ta zase není tak stará)!

PS:Doporučuji shlédnout televizní vystoupení MALIGNANT TUMOUR v pořadu Hotel Insomnia
(http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/21054215309-hotel-insomnia) a jen za sebe si přeji, aby se Ostrava stala Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015. A že MALIGNANT TUMOUR na tom budou mít nejen, svojí deskou Earthshaker, nemalé zásluhy a když se to opravdu povede co vyrazit na EU Shaker Tour …ale to už by byla asi jiná deska.

Radim


3 thoughts on “MALIGNANT TUMOUR – Earthshake (CD – 2010, Metal Age Productions)”

  1. Hehe, Radim dohání metalové roky, které prošvihl tím, že poslouchal Visací zámek 🙂 🙂

  2. Je to tak. A jen mě napadá že Maligant Tumour by nebyla špatná předkapela pro Gun´s n Roses!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *