LE SCRAWL – Whisky A Go Go! (CD- 2008, Ecocentric Records)

le-scrawl-whisky-a-go-goLE SCRAWL – vzpomínám si jako dneska, když jsem je pro sebe objevil před drahnými lety. Bylo to právě díky komunkaci a dopisováním si s Matthiasem z vydavatelství Ecocentric. Na jeho starší kompilaci tahle kapela vyčuhovala a od té doby si nenechám příležitost k jejich poslechu. Vidět je živě na každoročním festivalu extrémní muziky Obscene, byl opravdu sladký dortík.

Více než luxusně zabalený titul – plechová krabička s plastovým průzorem – má jednu malinkou vadu. Nahrávka plyne lehce přes pouhopouhých osm minut (8:12). V tomto rozmezí si poslechneme pět skladeb v typické produkci Němců. Pro běžného posluchače střeštěný mix jazzu, punku, metalu, ska, odlehčeného rocku a dalších stylů. Krátké úderné skladby jsou prošpikovány nápady, střídají se rytmizace, nástroje. V minutové skládance budete mít pocit, že posloucháte delší úsek. S čím jsem se často při doporučování setkal je výhrada proti hrdelnímu projevu zpěváka a baskytaristy. Podobné to bylo u příbuzně znějících Finů Cause of Effect. Cvičené a zkušené ucho navyklé na humor Le Srawl se po pěti minutách bude cítit neuspokojeno.

Pro ty je na disku vydatný přídavek, čehož jsem si všimnul až uvnitř bookletu. Video! Jdeme na to. nenechejte se odratit tím, že je to stejných osm minut jako na audio stopě. Stejné skladby tu máte prezentované jako videoklipy, každý je jiný (!) a stojí minimálně za jedno shlédnutí. Je to vlastně jednoduše chytré. Takhle nalákat vtipně k opětovnému poslechu.

RadeK.K.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *