KHALDERA – Alteration (CD/EP-2016, Czar Of Crickets Productions)

AlterationPerfektní a prima parádní je tohle premiérové EP švýcarské trojice KHALDERA! Hluboký underground opravdu nabízí nevšední hudební zážitky, přičemž label Czar Of Crickets objevuje ve své zemi skutečné talenty a dává jim prostor ke zviditelnění. A v tomto případě se opravdu jedná o trefu do černého, byť materiál „Alteration“ ještě není legitimním debutem (i navzdory předcházejícímu demu z roku 2013). Nicméně tento dezert stojí i tak za solidní pozornost a já sám jsem skutečně rád, že vám ho mohu nyní představit.

Řekl bych, že pokud některé skupiny zcela rezignovaly na hledání neokoukaných postupů a křížení všemožných subžánrů, tak KHALDERA jsou v tomto ohledu absolutním opakem. Hledají, zkoušejí, jsou schopni prolézt jakékoliv roští a kupodivu jim to vychází. Instrumentální fúze doom metalu, post-rocku, ambientu a čert ví čeho všeho… to je přesně ten model, kterého se KHALDERA drží jako Kristus obráceného kříže. Velkou devízou tohoto mixu je ovšem důvtip, se kterým hoši dali všechny tři kompozice do kupy.Khaldera Precizních gradací si zde užijete vpravdě požehnaně! Především pak parádních kytarových riffů, hřmotných basových vybrnkávaček (basák Jonas bude brzy hodně velké zvíře scény, na to bych si klidně vsadil. ) a zlověstných pazvuků. Nicméně nebyla by velikost nahrávky nahrávkou, kdyby ji nedokázal podpořit hodnotný zvuk. A právě „Alteration“ se může pyšnit vskutku exklusivní oázou pro ušní bubínky. Několikrát jsem si nahrávku dal do sluchátek a obrovsky jsem se kochal! Tomu se říká atak „bezejmenných“ přímo na komoru! Disk má pouze jedinou nevýhodu a tou je jeho krátká časová stopáž. Na dlouhohrajícího brášku si zkrátka musíme ještě nějaký ten měsíc počkat.

„Alteration“ nabízí raketové přistání v sekci první ligy, přestože ono místečko lze v tuto chvíli považovat za „prozatímní“. Každopádně fans takových RUSSIAN CIRCLES budou i z tohoto příspěvku pravděpodobně nadšeni a dost možná je udiví i takto vysoko posazená laťka. KHALDERA mají nastartováno hodně slibně a já doufám, že se ve stejných stopách ponese i velkokapacitní CD. Bravissimo!!!

ALL

https://www.facebook.com/Khaldera/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *