FOUL BODY AUTOPSY – Perpetuated By Greed (miniCD-2016, Grindscene Records)

Perpetuated by GreedTom Reynolds je britský multiinstrumentalista, který se v klidu obejde bez pomoci ostatních hráčů. Od roku 2010 nahrává svá díla pod názvem FOUL BODY AUTOPSY a po třech letech se dopracoval k dalšímu řadovému albu, jež musí nutně potěšit každého milovníka technického death metalu. Stylově se Reynolds přibližuje svým vzorům, kterými mohou klidně být slovutní NECROPHAGIST, popřípadě i Američané ARSIS.

Když budu hodně přísný soudce, kápnu božskou v tom smyslu, že mnou jmenované formace jsou ve svém tažení ještě o nějaký ten krok dál, ovšem i tak je Tomovo počínání vysoce profesionální a v rámci žánru i poměrně vkusné. Hudba FOUL BODY AUTOPSY je doslova přeplněna překotnými riffy, úskočnými a krátce střiženými sóly, jejichž smysl chápu především v udržení intenzity nahrávky. Při poslechu kolekce si jednoduše neodpočinete. Zkrátka na jeden nádech se ponořit, vydržet a na konci poslední skladby odpadnout. Poslední trumfem kompletu je pak také znamenitý sound. Všechny nástroje jsou dokonale čitelné a mě osobně nejvíce zaujala démonická salva bicích, jež patří k významným segmentům hnilobné sbírky.

Foul Body AutopsyJediným nedostatkem tak zůstává širší porce osobitosti, kterou by si nahrávka zasloužila především s ohledem na celkový feeling. I když je album instrumentálně nabušené a do jisté míry i bezchybné, stále mu chybí transparentnější rukopis, jež by Tomovu tvorbu nějakým způsobem odlišil od ostatních. Ovšem tuto mou poznámku berte spíše jako takové rádoby povzdechnutí. „Perpetuated By Greed“ je jinak opravdu hodně zdařilá nahrávka a velké většině death metal fans způsobí nemalou radost.

A potom ještě jedna taková myšlenka. Když se podíváte do diskografie FOUL BODY AUTOPSY, snadno zjistíte, že se Tom zaměřuje primárně na několika minutová „ípíčka“, přičemž i mnou recenzovaný kousek patří do této galerie. Jasně, člověk se při poslechu opravdu nudit nemůže, vždyť mají téměř všechny skladby kolem dvou minut, jenže necelých dvanáct minut full time je přece jen trochu málo. Ono někdy zdání může klamat, když seznam skladeb čítá šest položek. 🙂 Ale jak už bylo výše popsáno, „Perpetuated By Greed“ obsahuje hodně solidní porci muziky a určitě by bylo super, kdyby se tento matroš objevil i na vinylové placce.

ALL

http://foulbodyautopsyofficial.bandcamp.com/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *