FESTUNG NEBELBURG-Gabreta Hyle (CD-2007, Blood Fire Death Productions)

Léto začíná a jak jinak ho oslavit, než nějakou pořádnou zahradní grilovačkou. Dva páni připravují maso na rožeň, další natěšenci se producírují kolem právě naraženého soudku. Aby byl zážitek úplný, nemůže chybět velkoplošná videoprojekce, na které se brzy budou pohybovat profesionálové z německé bundesligy. Čas letí jak zjednaný a máme tu večer v plném proudu. Masíčko jak lusk, Krombacher teče proudem, a když rychlonohý útočník pověsí balon „pod víko“, nic už nemůže pokazit skvěle rozjetý večer. Na oslavu celkového vítězství přecházejí borci na tvrdý alkohol a pravá začíná. Jelikož všichni zúčastnění mají rádi hudbu, rádi by si zakřepčili na nějaké ostré songy, jenž by celou veselici ještě více rozjeli. Co ale pustit? Začíná mírná hádka. Každý z pánů upřednostňuje své favority a nezdá se, že by někdo ze zúčastněných chtěl ustoupit. Pointa celého sporu končí prvními tóny jakési německé kapely. Hádka ustává a jeden z pánů se směje a říká: „tak chlapci poslouchejte, tohle je kurva ono!“. Z beden se valí lidovky v metalovém hávu a pivo opět teče proudem a rovněž poslední kousky masa mizí.

Znavená parta se válí po celé zahradě, vyřvává sprostá slova a do omrzení vyřvává refrény, které se neustále valí z repráků. Není nic krásnějšího, než si zabékat tak, jak dotyčným zobák narostl. Po třetím protočení celé nahrávky už chlapci umí povětšinu textů nazpaměť, a tak sborové řvaní je jen logickým vyústěním celého mejdanu. Chudáci sousedé nemohou spát a v posledním stádiu zoufalství vzteklá žena vysílá do lůna řvounů svého manžela.Ustrašený blonďáček se z toho chce vykroutit, ale nakonec tlaku své ženy podléhá a s dávkou cudnosti upozorňuje opilce na rušení nočního klidu. Řvouni si však vědí rady v každé situaci… „natočte mu tuplák!“ Brzy je soused jak „koule“, lidové popěvky se naučil rychleji, než všichni ostatní… jedem!

Spirálou se přenášíme do druhého dne. Na zahradě se válí spousta kelímků, sklenic, plechovek a mezi tím vším se povalují namol opilá těla. Pan soused, šlechetný obhájce klidu, samozřejmě mezi nimi. A kde pak máme pána, jenž celý večer pouštěl tu kapelu s šíleným názvem FESTUNG NEBELBURG? Přemýšlejte! Kdo jiný by mohl zavřít ústa vzteklé paní sousedce, než pořádný chlap. Paní si užila, páni si užili. Spokojenost na všech stranách! Slunce už dávno vystoupalo vysoko nad mraky a partička se začíná probírat. Ztráta hlasivek a kocovina maximální! „Co jsme to zas včera vyváděli?“ „A jak že se jmenuje ta kapela, co tady včera hrála?“ „Můžeš mi to vypálit?“

Epilog:
Folk, metal, pivo, medovina, FINNTROLL, víno, němčina, TANKARD, pivo, fotbal, metal… promíchejte, zamíchejte a pokud vám bude dobře, jenom dobře!

ALL

http://www.myspace.com/festungnebelburg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *