ExSxMx – E.S.M. (CD-2016)

ExSxMxNoisový projekt EINE STUNDE MERZBAUTEN se už na Rumzinu objevil se svým „černým debutem“ a CD „E.S.M.“ tedy lze (patrně) považovat za dvojku, byť tedy zkrácení názvu na ExSxMx působí poněkud matoucím dojmem. Tak to ale Radek Kopel aka ElektRek vymyslel, a přestože jsou NAPALMED víceméně ve výslužbě, tak s novým projektem chytil „taťka noisu“ druhý dech. Škoda, že přebal nosiče je spíše skromný (trochu proti Radkově tradici), avšak o to více vynalézavější je potisk disku.

Co se týče hluku, tak už na předchozím CD šlo o uši a na novince se vlastně jede ve stejném režimu. Je sice pravda, že občas se najdou i jakási „relax intermezza“, ale celkově se znovu jedná o kravál pro otrlé dobrodruhy a je vlastně úplně jedno, že se tu dá vystopovat „hra“ klasického nástroje. Saxofon jsem poznal, u houslí chvíli váhal, ale snad jsem se trefil. Je to zkrátka teror mozku, drcení uhlazených nahrávek v mlýnku na mrkev. A to má prvotní track ultra-dlouhých 43 minut! Jen tedy ten název „Evu svrbí míca“… no fakt jsem si při poslechu představoval všechno možné, ovšem na svrbění dámského přirození jsem nepomyslel. Zvláštní gynekologický záměr (ten potisk asi fakt nelže).

mícaJo, tady by mohlo CD klidně skončit – ne, fakt se přiznávám, že ústřední položku jsem celou nedal, resp. dal, ale popojížděl jsem. A protože se ale na jeden kotouček vejde mnohem a mnohem víc, rozhodl se hlavní protagonista o absolutním zaplnění, přičemž tedy každá z položek nabízí trochu jinou spolupráci, alespoň tedy co se týče sestavy. To lze ovšem poznat jen těžko, neboť následující „Elementary School Mumlases“ představuje příchod komanda robotů do skanzenu prošlé elektroniky.

Tři další položky si pak pohrávají s ušními bubínky v obdobném režimu, přestože to v „Echte Schlechte Madhausen“ v počátku téměř „smrdí hudbou“. Nechci tvrdit, že bych něco podobného chtěl od ExSxMx slyšet, ale jisté překvapení viselo ve vzduchu. Jenže stačilo několik málo vteřin a příběh CD se znovu vrátil do stadia brutálního lomozu. Pokud žijete v bytě a toužíte se pomstít sousedům, rozbalte tuhle fabriku kolem půlnoci a následně se zabarikádujte někde v koupelně. A pak už jen poprava v podobě „Electro Save Mode“… Jo, čas běží, ledacos se změnilo, ale Radkova vášeň pro noise zůstává. Tento kompilát je ale fakt hodně zběsilý . Jednoduše nic pro ořezávátka. Radek hold nepatří do staré gardy.

ALL

http://bandzone.cz/merzbauten

2 thoughts on “ExSxMx – E.S.M. (CD-2016)”

  1. Mě to přijde celkem jemné, nadneseně, samozřejmě. Pro mě to má skoro hudební auru. :o)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *