EVORTO SIGNUM – Synergy (CD-2014, Satanath Records)

SynergyTaková menší vzpomínka na rok 2014, kdy se z portugalské sluje vyvalila trojice EVORTO SIGNUM, která prostřednictvím EP „Synergy“ navázala na debutovou desku „Enneachotomy“ (2012). Přiznávám se, že prvotní zásek jsem neměl možnost slyšet, avšak čtveřice aktuálních skladeb je postavena na melodickém (místo hodně atmosferickém) black metalu s minimálními prvky doomu a ambinetu. Ostatně hned úvodní track „Cold Inception“ je ryze ambientní záležitostí a ve své podstatě se jedná o takové vstupní intro, byť poněkud prodloužené.

Prvním významným songem je tedy následující „Stirred Ambiance“, který v sobě mísí starý duch nahrávek SATYRICON a MOONSPELL, přičemž významnou úlohu rozhodně drží seversky znějící zvuk kytar. Tento trend posléze pokračuje i v následující „Elemental Synergy“, kde mě nejvíce upoutal ambientní úvod, jenž se posléze převtělil do melodické formy black metalu.Everto Signum Portugalsko je sice krajinou pláží a teplého počasí, avšak hudební menu této skutečnosti neodpovídá ani v nejmenším.

Posledním vzorkem „malého nosiče“ je cover portugalské blackmetalové skupiny LUX FERRE, jejíž odkaz mi není úplně znám, nicméně „Atrae Materiae Monumentum“ nikterak nevybočuje z nastoleného trendu. I na tomto místě má posluchač co dělat s melodickým a zároveň i hodně syrovým black metalem, kterému rozhodně nechybí odpovídající kvalita. Výjimečné tažení však v případě EVORTO SIGNUM spíše neočekávejte, neboť hudba Portugalců není kdovíjak osobitá a snadno si ji lze splést s desítkami dalších snaživců. Co je tady však uděláno, to je uděláno dobře. Nahrávka má ucházející zvuk a v mnohém se dokáže popasovat i s těmi nadprůměrnějšími a známějšími tituly. Teď už jen čekat, co přinesou EVORTO SIGNUM s další řadovou nahrávkou. Nějaký dlouhohrající zásek by se už nejspíš hodil…

ALL

http://evertosignum.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *