DISFIGURED CORPSE – Human Corrosion (CD – 2010, Crystal productions)

DISFIGURED CORPSE je kapela, která se na scéně drží už hezky dlouho. Vzpomene si dnes ještě někdo na legendární splitko s TOTAL DEATH z roku 1992? To už ani není možné!!! DISFIGURED CORPSE od té doby ušli pořádný kus cesty, ovšem jejich hudební tvorba se nijak zásadně nezměnila. Grind core šmrncnutý hard corem, občas nějaký ten punk či thrash…Už z toho důvodu bylo celkem jednoduché odhadnout, jaké asi nové albu bude. Existují zkrátka kapely, které se rády drží svého kopyta a je úplně zbytečné jim vyčítat onu pomyslnou dinosauří nemoc. Na druhou stranu by to však nějaké oživení chtělo, dnes už s čistým „bordelem“ nikdo neoslní a dobře to vědí i DISFIGURED CORPSE. Ti zcela určitě svou novinkou rovněž neničí zajeté stylové šablony, a to i přesto, že „Human Corrosion“ je bez nadsázky jejich nejlepší album. Pokud předchozí počiny byly spíše amatérského ražení (kapela vždy připomínala spíše partu kluků, kteří si přišli jednou za čtrnáct dní zahrát fotbálek), tak z novinky je cítit nával nové chuti a dost možná se dá hovořit i o určité části profesionalizace. DISFIGURED CORPSE tak nyní připomínají dobře stavěnou plachetnici s uměle vytvořeným větrem v zádech. Severomoravským borcům to zkrátka hraje a samotný úvod je toho jasným důkazem! Na první místě mě však upoutal skutečně razantní sound, jehož výbušnost se rovná hotové explozi ( vřele doporučuji vyslechnout ve sluchátkách na maximální možnou úroveň). Takže i tady u nás to jde? Ano, jde! Jenže…

V prvních minutách se zdá, že DISFIGURED CORPSE jsou schopni s výše uvedenými zbraněmi docílit maximálního efektu, ale chyba krvavé lávky… Od sedmé skladby „Secret Wishes“ se deska pomalu stáčí do slepé uličky, ve které se pak nadobro utopí. Jednotvárné a především nudné kousky nezachrání ani výše zmíněné atributy a DISFIGURED CORPSE tak opět končí na skládce plné nevýraznosti a šedi. Zajímavé také je, že oproti minulosti se soubor zdržel kyselých vtípků a po celou dobu se věnuje poměrně závažným společenským problémům.Výjimkou je snad pouze další legrácka nazvaná „Ing.Rowing“, tradiční to boj vůči Vlakinovi a spol. Nevím, ale celkově by deska snesla víc oživení, posluchač si sice po několika skladbách určitě rád zahází hlavou, ale co pak? Záchrana v podobě „Terrible Certainty“ (cover KREATOR) přichází až příliš pozdě (kvalitně vyvedená prácička s vokálem Bruna z HYPNOS).

Jak tedy zhodnotit „Human Corrosion“ celkově? Určitá kvalita na straně DISFIGURED CORPSE určitě je. Žel, ze svého pohledu musím konstatovat, že jsem se během pětatřiceti minut spíše nudil…pro zapřísáhlé příznivce či nekritické „metal head“ mám však i přesto dobré zprávy. Kapela zatím drtí nejlépe za posledních deset let. Sakra, asi jsem na tyhle věci už nějakej starej či co… za sound však všechny palce k nebi (FUJ!).

ALL

www.bandzone.cz/disfiguredcorpse

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *