DESPISE – Promo 2009

despisepromoKdyž DESPISE vydali album „Fragments Of Reprisal“, mnohým posluchačům muselo být zřejmé, že kolínští rozhodně nebudou patřit k těm kapelám, které by chtěly stylově zakrnět. Proto brutal death metalová vozba dostala několik svěžích impulsů napříč metalovými škatulkami a jak naznačují dvě nové skladby, DESPISE rozhodně ve svém hledání nemíní přestat, byť stylově se asi nikdy nevymaní z death metalových kolejí. To však ani není jejich cílem… ačkoli kdo ví.Každopádně dvě nové kompozice jsou opět plné instrumentálních kotrmelců a také změn, které byste u DESPISE vůbec nečekali. Tak třeba po úvodní smršti v „Blind To All Reasons“ objevíte téměř doom metalové intermezzo s překrásnou kytarovou vyhrávkou, ovšem po chvilce startují hard corové riffy, jež se pak automaticky stočí opět k death metalu, který nakonec vyplivne orchestrální závěr, zakončený deštěm! Uff, to je tedy síla a blázinec! Emoční a především instrumentální dobrodružství nezná hranic.

A to tu máme ještě jeden kousek. Jejím skladba „Indefensible“, sice méně „zauzlovaná“, ovšem objeví se v ní dívčí jekot, dále podezřelé škrábání (to jsem slyšel v nějakém hororu!?!) a v neposlední řadě opět krásná kytarová sóla. Kdybych je z této skladby vystřihl, nikdo by nevěřil, že poslouchám death metalovou muziku! Skutečný skvost! Pochválit rovněž musím znamenitý zvuk. Ten obě skladby ještě více vyvyšuje a tím je zážitek z poslechu mnohem intenzivnější. Jedinou připomínku mám k vokálu, který žel nejde ruku v ruce s vývojem kapely, a tak někdy zůstává zbytečně „vyset“ v propadlišti času. Hudba DESPISE by si v současnosti zasloužila variabilnější vokál (-y), na který by se i mohly nabalit další zajímavé nápady. A že jich DESPISE mají! Jinak ale ovšem znamenitá práce! Už teď jsem zvědav na novu desku. A že by to bylo všechno? Nikoliv. Promo ještě obsahuje klip ke skladbě „Self-Analysis Overdose“…i když klip. Je to vlastně taková pohlednice z evropského turné, což je možná ještě o něco víc (mrkněte dolů pod článek). Chlapci si museli náramně užívat! I když nač hovořit v minulém čase. DESPISE se totiž začátkem dubna rozjedou do odlehlých evropských končin a pokud patříte mezi jejich příznivce, rozhodně jim držte palce!

ALL

<!– @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } A:link { color: #000080; so-language: zxx; text-decoration: underline } –>

www.bandzone.cz/despise

[yt-black]vyh3NgU1gQk[/yt-black]

2 thoughts on “DESPISE – Promo 2009”

  1. „vYset“ v propadlišti času… to jako, že ho tam kluci z Despise kdysi zaseli???:-DD

  2. Zdar Pigeon, jelikož jsem se hrozně vykalil a pak to psal, tak ted ani nevím jak jsem to myslel…:) ostatně je to i v uvozovkách… každopádně promo Despise doporučuju!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *