DESPISE

V České republice opět vyrostla výborná death metalová deska! Jmenuje se „Fragments Of Reprisal“ a na svědomí ji mají kluci z DESPISE! Desku jsem si s předstihem dostatečně poslechl a od té doby co ji mám, nevyndal jsem ji z přehrávače. V plánu jsem měl nejprve napsání recenze, ovšem nakonec vám předkládám mnohem lepší lahůdku, a to rozhovor s Dejvym Krédlem, vrchním to kytaristou! Příznivci recenzí se nemusí obávat, brzy se na R.U.M. webu objeví ! A teď už rozhovor…

Dejvy, přijmi mé gratulace ke znamenitému albu! Na úvod však trochu netradiční otázka! Jak moc je pro tebe zvláštní, že tě pro R.U.M. zpovídám já, to znamená člověk, se kterým se docela často osobně střetáváš a vedeš s ním nekonečné rozbory ohledně všemožných hudebních stylů? Jinak ti samozřejmě děkuji, že si svěřil novinku do rukou právě mně, a to prakticky hned po nahrání…
Ahoj Alle, děkuji za gratulaci – pomalu mě začíná naplňovat pocit, že ty měsíce plné nervů a vysedávání u PC ve studiu nebyly úplně zbytečné. K tvému netradičnímu začátku: Řekl bych, že jsi mi velice blízký člověk, jehož názoru si nesmírně cením a jsem poctěn, že s tebou mohu trávit dlouhé chvíle nad rozebíráním koncepce (nebojím se říci) teď již „našeho“ pořadu HARD AND HEAVY na rádiu BEAT. Rád diskutuji na jakékoli téma, neboť právě diskuze je věc, která tě jako člověka může obohatit a otevřít ti dveře do jiných světů a dimenzí. Na tvou reakci jsem byl opravdu zvědav, a proto jsi dostal desku „Fragments Of Reprisal“ s určitým předstihem – čtenáři určitě vědí, že jsem aktivně zapojen i do dění kolem PAYO webu, a proto jsem chtěl, aby byl PAYO web první, kde se objeví rozhovor k nové desce.

Doufám, že to nebereš jen jako mazání medu kolem huby… znáš mě dobře, víš jakou mám rád hudbu a kdyby se mi to nelíbilo, určitě bych ti to otevřeně řekl! Každopádně si ale myslím, že DESPISE nabrali velmi zajímavý kurz… a teď bych to tedy nechal na tobě, jaký to tedy kurz je z tvého pohledu…
Toto je věc, která mi tak trochu vyrazila dech. Vím jakou hudbu máš rád a nečekal jsem tak vřelé přivítání naší desky z tvé strany – jsem polichocen tvou reakcí!!!!! Co se týče kurzu – no, myslím, že u kormidla mi v poslední době začal hodně pomáhat Zdeněk Šimeček (LACERATED ENEMY rec.), který projevil zájem o DESPISE, což mě upřímně těší – myslím, že kurz probořit hranice České republiky směr na západ je teď mnohem snazší :o))). Co se týče hudebního kurzu, myslím, že novou deskou jsme jasně posluchače nechali nahlédnout do našich (teď již odkrytých) karet. Popravdě, mnoho lidí nevědělo, co si od nové desky slibovat (dokonce ani náš vydavatel) – vše jsme chtěli nechat uzrát pěkně pod pokličkou – teď již tedy mohu říci, že po ortodoxních začátcích (split CD s IMPERIAL FOETICIDE a LUST OF DECAY) a trochu experimentálním období (promo CD 2006) jsem si našel cestu, která se jasně objevila na našem debutu. Tedy barevná směsice pevně se držící v ranku metalu.

Mnozí fanoušci budou z vaší nové tvorby určitě hodně překvapení, dokonce si myslím, že někteří budou přímo šokováni! Nové skladby jsou nesmírně pestré, barevné, zároveň však nesmírně nadupané. Moc by mě zajímalo, jakým způsobem probíhaly debaty mezi jednotlivými členy DESPISE? Kráčeli jste cestou ústupků a kompromisů, a nebo se všechny nápady nabalovaly tak nějak samovolně?
No, jak kdysi řekl někdo moc moudrý: „i cesta může být někdy cíl“ – řekl bych, že každá aktivně hrající kapela je pořád na cestě – občas se někde zastavíš a necháš tam za sebou otisk třeba právě v podobě CD – naše cesta nebyla a ani není jiná od ostatních seskupení. Možná nám všechno strašně dlouho trvá, ale asi to tak má být – jsem perfekcionalista a rozhodně nechci brát milníky mého života na lehkou váhu. Vždyť přeci právě CD je věc, která tu po tobě zůstane i po tvé smrti. Trochu mě překvapuje, že k tomu s podobnou pokorou a úctou nepřistupují i ostatní CZ, ale nejen CZ kapely – špatných malířů, kteří nakreslili ohyzdné obrazy, stejně jako stavitelů, filmařů… bohužel i rodičů je spousta – stvořit něco pomíjivého je tak lehké, ovšem zanechat za sebou něco, co přetrvá, je secsakramentská dřina. Neříkám, že zrovna MY děláme něco výjimečného, tak to rozhodně nemyslím, jen se vše snažím dělat na 100%, abych se za „to“, co jsem jednou učinil, nemusel za pár let stydět. Řekl bych, že proces skládání byl někdy nekonečný, vize se neshodovala s realitou, ale tak to musí být. Jak sám se sebou začneš být spokojený, je to konečná stanice, propast, ze které není cesta ven. Řekl bych, že debaty se ani moc nevedly. Všichni v DESPISE táhnou za jeden provaz, námitky nebyly, takže mi mé nápady prošly až s překvapivou lehkostí. Někteří až teď slyší věci, které měly být záměrné, ale byly ukryty hluboko v mé hlavě. Převládá všeobecná spokojenost z konečného výsledku.

Osobně jsem nadšen ze zabijáckého zvuku a už zmíněné barevnosti desky. Celé album mi přijde naprosto profi (dokonce jsem chtěl použít slovo „inženýrské“). Pamatuji se, že jsi mi často povídal o „nemocech některých českých kapel“. Přemýšlel jsi, jak k nahrávání nové desky přistoupit. Můžeš tedy prozradit, čeho ses nejvíce obával, a kterých chyb jste se už dopředu chtěli vyvarovat?
Nejprve ti řeknu věc, která mě celá ta léta hnala kupředu – víš bro, já chtěl stvořit desku, o které se neřekne „ale jó, je to dobrý“ – já chtěl stvořit něco, co buď nadchne, nebo neosloví, NIC MEZI TÍM!!!!! To byl můj hlavní cíl, motor, který mě hnal k vyhazování velkého množství hudebních nápadů. Na desce není ani jeden riff, za kterým bych si nestál. Ano, na desce jsou jednoduché i složitější sekvence, ale všechny jsou poskládány přesně tak, jak jsem je chtěl mít poskládány. Vždyť je to má niterní výpověď, meta, které jsem chtěl jednou v životě dosáhnout, bod, který byl v mém životě nesmírně důležitý. Už během příprav jsem si začal uvědomovat, že existuje asi nějaká vyšší moc! K nahrávání jsme totiž přistupovali dost „cirkusácky“ – abych vše vysvětlil: již během příprav jsme se rozhodli si vše nahrát sami v našem domácím studiu. Nikdo z nás v životě práci studiového inženýra nevykonával, všichni jsme měli jen vizi a zápal (možná právě ten byl klíčový). Tušili jsme, jak se vše dělá, ale nikdo z nás neměl zkušenosti z té druhé strany (tedy zpoza pultu). Přesto jsme si byli jisti, že toto je ta správná volba, věděli jsme, že desku chceme mít v rámci možností dokonalou a na to potřebuješ čas. Proto nám také nahrávání zabralo několik měsíců (laborace se zvuky, mix, mastering, zkoumání jak dosáhnout nejvyššího možného výsledku). Vložili jsme do celého procesu všechny síly, sáhli si v některých momentech až na dno, ale výsledek je naše odměna. Chtěli jsme dosáhnout brutálně agresivního znění, a proto jsme všichni nakoupili nové aparáty, někteří i nástroje. Myslím, že naše chuť a zkušenosti Kuby Homoly, který doma desku na několikrát míchal, se spojili a dali vzniknout něčemu, co doufám nějaký čas přetrvá!!!!!

Produkce DESPISE stále tíhne k brutal death metalu, ovšem jen hluchý člověk by se nevšiml také ostatních hudebních vlivů, kterých je na desce požehnaně. Ty osobně nezapřeš lásku k brutálnímu death metalu, ovšem v poslední době jsi mě opravdu začal překvapovat nahrávkami, které třeba s metalem nemají vůbec nic společného. Myslíš, že se tohle všechno na nahrávce projevilo?
Nevím, já jsem v hudbě opravdu otevřený člověk, neuznávám kritéria některých lidí, kteří dokáží zavrhnout určitý styl, aniž by ho třeba i slyšeli. Nerozděluji hudbu na dobrou a špatnou, ale jen na hudbu, která se mi líbí a na hudbu, která mě neoslovuje. Já nemám právo hodnotit – tohle si spousta lidí neuvědomuje a tím, že poslouchají hlavou a ne ušima, se strašně ochuzují o zážitky, které by jim mohly být ku prospěchu třeba jejich osobního růstu. Pokud to tedy shrnu, tohle všechno se muselo na mé hudební výpovědi odrazit. Nejsem uzavřený a ani nechci být. Chci vstřebat a pak to ze sebe dostat ven. Miluji brutální death metal, ale rozhodně si nemyslím, že to je alfa a omega mé hudební pouti. Chci hudbou vyjádřit emoce, a proto má hra musí být různorodá a výpověď barevná.

Když už jsem u toho rozboru skladeb, tak asi největší hitovkou je z mého pohledu skladba „Self-Analysis Overdose“, která je takovým mixem moderního brutal death metalu a tradičního melodického heavy thrashe. Zkus ztratit několik slov právě o tomto kousku…
Ano, osobně považuji skladbu „Self-Analysis Overdose“ také za svého favorita. Je to první (a zatím také poslední) skladba, ve které se můj hudební svět otevřel tvořivosti Jardy Šantrůčka (našeho druhého kytaristy). Jsem šťasten, že mám po svém boku ve své životní pouti takové muzikanty. Myslím, že teď už je jasné, že DESPISE v budoucnu nebude jen má hudební výpověď, ale že k sobě pustím i další lidi, kteří tváři DESPISE mohou pomoci. Možná bude „Self…“ i největším šokem pro fanoušky. Zkřížil jsem v ní totiž vše, co jsem kdy chtěl. Brutální Death metal, tklivé melodie a trochu klasického thrashového riffování. Možná se právě tady zrodila nová tvář DESPISE, tvář, která nemá jasný obrys, a proto může růst kam se jí zlíbí.

Na albu najdeme také zajímavé hosty. Především hlasivky Zdeňka z GODLESS TRUTH jsou velmi snadno rozpoznatelné. Ovšem nejen Zdeněk pomohl s vokály. Představ tedy čtenářům další hosty, kteří se na desce vyskytují?
Tohle je hodně choulostivá a osobní věc, přistupovali jsme k ní velmi citlivě. Pokud bych měl být ve výčtu přesný, na desce své hlasivky potrápili Zdeněk (GODLESS TRUTH), Joel (ARSEBREED – ex.PYAEMIA), Fred (SMASHED FACE), samozřejmě Sepp a svou trochou do mlýna přispěl i Vašek (VICTIMS), Beavis, Tom a já. Musím pochválit Seppa, že nic nenechal náhodě, a opět se projevil jako perfekcionalista a profesionál. Všechny linky rozložil, připravil a klukům vysvětlil. Jeho vize a píle mi byla více než oporou v době dokončování desky. Děkuji všem, kteří se na desce objevili! Zanechali jste nesmazatelný otisk na naší životní cestě!!!!!

DESPISE jsou určitě rádi, že se do jejich řad vrátil Tom Corn, jehož rukopis za bicí soupravou je nepřeslechnutelný. Jak moc by byli DESPISE limitování, kdyby v jejich řadách nebyl bubeník jeho formátu?
Asi tušíš, co odpovím. Myslím, že Tomáš mi byl prostě souzen. Je to jediný bubeník, který mě již od útlého začátku DESPISE doprovází (vždyť z kapely již 2x odešel a tudíž se již 3x vrátil). Je to neskutečný dříč a profesionál. Občas je to s ním těžké (jako se všemi bubeníky), ale já bych (pokud bych si mohl vybrat) již NIKDY neměnil. Jednou jsme tu káru spolu roztlačili a jsem rád, že až na některé zastávky ji spolu dokážeme tlačit dál. Je neuvěřitelné, že DESPISE dokáží působit v takové relativní lehkosti. Nezapomínejme totiž na fakt, že se mi v kapele sešlo několik opravdu výrazných osobností. Jarda (hlavní mozek IMPERIAL FOETICIDE), Sepp (zabijácký frontman, též působící v IMPERIAL FOETICIDE) či Tomáš Corn, který je snad všem známý. Osobně bych nikoho nikdy měnit nechtěl. Kluci jsou DESPISE a já jen doufám, že to stejně jako já mají natrvalo vytetované ve svých srdcích!!!!!

Teď bych se ještě malinko vrátil k rozboru alba. Pasáže některých skladeb jsou nezvykle pomalé a melodické (viz. třeba nádherná pasáž v úvodní „Pain in the Afterglow of Eyes“), skladba „Enshrouded in Misconception“ zase naopak obsahuje vyhrávky houslí! Uff… nemyslíš si, že je to na příznivce brutal death metalu trošku velké sousto? Nechci se mýlit, ale mám pocit, že právě v tomto ranku hudby jsou lidé nejvíce „ortodox“… Dá se říci, že jedinou složkou vaší hudby, která zůstala neměnná, jsou brutální vokály, ať už Seppa nebo ostatních hostů. Měli jste v plánu využít třeba i čisté vokály, a nebo dejme tomu zpěvy dívčí? Myslíš, že v budoucnu by něco podobného mohlo opravdu přijít (samozřejmě nepředpokládám, že by Sepp začal zpívat čistě, to by se k vaší hudbě ani nehodilo, spíše jsem měl namysli doprovodné vokály…)?
Já osobně si myslím, že právě ta pestrost je naše obrovská devíza. Je nepochopitelné, že spousta kapel CHCE znít jako kopírky kopírek jiných kopírek, které „opajcli“ nějaký originál (ač i toto si o nás v začátcích lidé mysleli – ve skutečnosti jsem se asi jen nedokázal odpoutat od hudby, kterou jsem převážně poslouchal). Mě by hraní takové hudby neuspokojovalo, já jsem David Krédl a né XXX XXXXX – to je přeci na hudbě to nádherné, uzavřít do jedinečného toku energie tvůj obraz hudby, který ti vzniká někde uvnitř. Všechny věci, které jsou na desce, jsem v duchu při skládání podkladů slyšel. Proto jsem je tam musel dát, oni tam totiž chtěly být, a to je to, co mnohým hudebníkům chybí – otevřenost. Já bych nemohl skládat svázaný ve světě omezeném jen na pár kytarových technik, které si žádá ten a ten hudební směr. Nebyl bych šťastný, nemohl bych se nadechnout, a to je strašný pocit. Já věřím, že fans mou výpověď vezmou a dokáží si z ní něco vzít. Pokud se tak stane, budu šťastný! Pokud nikoli, budu také, protože jsem ve svém životě nemusel uhýbat a mohl ho projít se vztyčenou hlavou. Co se týče ženského vokálu, s touto myšlenkou jsem v minulosti dosti koketoval – bylo to spíše v tom (již výše zmíněném) experimentálním období. Dnes jsem od této myšlenky upustil, ale pokud budu někde melodický hlas slyšet, nebudu se ho bát použít. Určitě na něm nebudeme stavět skladbu, ale pokud se bude někam hodit (stejně jako houslový part do konce „Enshrouded…“), zkusíme tento „obzvláštňovací“ prvek, který v tvorbě DESPISE ještě nebyl, použít…

Teď si možná rejpnu, ale rozhodně mi to nedá. Hudba i vaše fotky působí hodně „inženýrsky“ (jak už jsem výše zmínil), což můžeš určitě brát jako kompliment. Zkrátka mám pocit, že DESPISE jsou takovou intelektuální death metalovou kapelou :-)… Ale proč tohle rozvádím… malinko mi k tomu všemu nesedí obal, na kterém se objevují zombíci, a nebo různé jiné stvůry. Vím, že třeba tvá záliba v hororech je opravdu velká, proč se ale tyhle xichty objevují na coveru (k dispozici mám samozřejmě jen promo, takže ucelenější názor si udělám, až budu mít originální album)?
Děkuji za uznání – nejen hudba, ale samozřejmě i vizuální prezentace musí být na nejvyšší možné úrovni. Na tohle mnoho kapel nehledí, ale ty, jakožto muzikant na pódiu, neseš zodpovědnost za svou vizáž. Pokud by tomu tak nebylo, tak by se do divadla chodilo v teplákách a k maturitě v pyžamu, to nejde. Dbám na to, aby se DESPISE prezentovali jako profesionálové a ne jako balíci. Ale zpět k tvé otázce. Asi víš, že nad vším, co se týče DESPISE, opravdu přemýšlím, a proto tě ubezpečuji, že i obal má hlubokou myšlenku, ač se tomu tak na první pohled možná nezdá. Pro mě osobně má obal obrovskou hloubku, kterou bych zde nerad celou prozradil. Jde o mou duševní výpověď a stejně jako mé tetování mě má učinit silnějším – jen řeknu, že znázorňuje můj pohled na lidskou bytost, která je dennodenně atakována „špatnostmi“ tohoto světa (závist, faleš, přetvářka, chamtivost, lhostejnost… atd. – to vše znázorňují zombies) a ty máš dvě cesty – buď jim podlehneš a skončíš jako lidi na obale (tedy sežrán), nebo se staneš silným a rozhodneš se jim čelit, abys přežil. Já se rozhodl pro druhou variantu, a proto chci mít tu první pořád na očích, abych nepodlehl a i nadále zůstal stát pevně na svých nohách – abych zůstal sám sebou.

Posluchači na albu najdou předělávku od amerických INTERNAL BLEEDING. Naskýtá se otázka, proč právě tato kapela?
Je to nostalgický vztah k hudbě, která formovala mou hudební osobnost. Možná právě proto. Převládla prostě chuť dokázat si, že i já bych mohl vyloudit tóny mých vzorů. Stejně jako PYREXIA je INTERNAL BLEEDING prostě kult, který je potřeba velebit – miluji to. Nic víc – nic míň!!!!!

DESPISE se v nejbližší době chystají na turné, které zahrnuje koncerty prakticky po celé Evropě (kdybych neměl zaměstnání, tak se vám snad vetřu do tour busu, někam se tam schovám a vyrazím s vámi :-)). Připravujete se na tuto koncertní štaci nějak speciálně? Jak vlastně budou nyní vypadat koncertní sety DESPISE?
Jako všechny ostatní – tedy 100%ní výkon pro daného posluchače. Nerozlišuji, jestli hraji pro lidi venku nebo tady. Je potřeba je vzít na chvíli sebou na cestu, otevřít se jim a pokud se tak stane, lidé se otevřou tobě. Jde o dost citlivý vztah, který může přerůst v moment vzájemného pochopení. V tu chvíli vím, že na světě nejsem zbytečně.

Dle rozpisu koncertů je zjevné, že budete hrát prakticky každý den! Jsi už vnitřně připraven na tenhle šílený zápřah?
Ano, cítím se být připraven. Vím, že mám kolem sebe lidi, kteří mě dokáží podržet stejně jako já jsem připraven podržet je a o tom je DESPISE FAMILY!!!!! Nemohl bych hrát s lidmi, kteří se nestali mými bratry. Jedině pak dokážeš překlenout povahové vrtochy, kterými disponuje každý z nás. Snad vydrží i zdraví…

České metalové příznivce bude jistě zajímat info a koncertech, které odehrajte u nás doma. Takže máš slovo…
No, myslím, že za těch sedm let, co funguje DESPISE (a hlavně za posledních 5 let aktivního hraní), toho máme za sebou víc než dost. Učinil jsem tedy rozhodnutí netrmácet se již za každou „polívkou“ – tzn. koncerty v Čechách se od vydání desky začnou značně redukovat. Mohu slíbit, že CZ fans nepřijdou zkrátka, jen se jim DESPISE asi stane vzácnější. Mám v plánu udržet četnost hraní tak na jedné max. dvou akcích za měsíc. Nabídek je strašná spousta, ale osobně si myslím, že jsme se již dostali do stádia, kdy nemáme zapotřebí objíždět každou vesnici. Demoralizuje to kapelu a v celkovém součtu nám to ani nijak nepomáhá. Řekl bych, že po letech se to stává až kontraproduktivní – než hrát na koncertech, kde pořadatel kašle na propagaci, potažmo i kapely samotné, raději zůstanu doma a užiji si klidu rodinného krbu. Určitě se budeme snažit zahrát si v příštích letech na větších festech + objet pár lokálních štací, abychom udrželi kontakt s fanoušky. Aktuální info o koncertech obdrží každý na našem webu http://www.despise.cz. Mimochodem, náš web je zabalen do nového kabátu a sám za sebe mohu prohlásit, že mu to neuvěřitelně sluší. Přesvědčete se sami! Jeho nahození nás stálo opravdu mnoho sil!!!!!

V kontaktu jsi určitě se spoustou zahraničních recenzentů, promotérů, fanoušků… Máš představu, jakou pozici mají DESPISE na evropské metalové scéně? Ze které země jste dostali nejvíce pozitivních ohlasů?
Nedělím hudbu podle země a fanoušky podle národnosti. Dostávám ohlasy z celého světa. Pokud je jakýkoli názor upřímný, respektuji ho a rozhodně neupřednostňuji cizí fanoušky před našimi. Co se týče postavení… no, myslím, že toto je hodně pomíjivé. Samozřejmě co se týče prodejnosti CD, spoléháme spíše na cizinu, nejlepší zrcadlo naší práce ve světovém měřítku je nejspíš náš myspace profil. Stačí se podívat na četnost přístupů z ciziny a bude ti hned jasné, jak na tom jsi.

Mám pocit, že se DESPISE právě dostávají na cestu, po které se třeba KRABATHOR dostali do všeobecného světového povědomí. Nakonec jim ale „domeček z karet“ spadl nečekaně brzy. Cítí Dejvy, že teď je ta pravá chvíle s kapelou něco velkého dokázat? Zároveň se nemohu nezeptat na celkovou atmosféru v kapele. Je současná sestava natolik pevná, aby přežila jakoukoli „ponorku“, která se třeba na tour může projevit?
Dělám svou hudbu proto, abych něco dokázal, aby po mě něco zbylo. To nebudu vůbec zastírat. Jsem hrdý na své (naše) úspěchy. Myslím, že už za námi je něco vidět. Vážím si přínosu KRABATHORu, ale mrzí mě, že je zde ještě jedna kapela, které se nedostává takového uznání, jakého by si zasloužila. Její jméno je GODLESS TRUTH – tato grupa vydala několik dech-beroucích desek, projela celkem 11x Evropu a absolvovala jedno Japonské TOUR. Kdo tohle dokázal? Ano, KRABATHOR byli v Japonsku, ale formou výměny. GODLESS TRUTH byli pozváni na jeden z nejprestižnějších světových festivalů TOKYO DEATH FEST, a to pouze díky hudbě, která dokáže oslovit široké světové posluchačstvo. Tohle je kapela, která ukázala světu, že i u nás se něco děje, že nejsme opičáci, co se teprve seznamují se svými nástroji!!!!!! Já osobně cítím, že se Zdenou v zádech rozvíjíme další plachty, jestli nám bude foukat vítr se teprve uvidí. MOC bych si přál, aby sestava vydržela, aby se nám podařilo zrealizovat naše sny. Myslím, že teď k tomu máme nejblíže za posledních 7 let!!!!!

Mimo své kapely máš několik dalších aktivit, která však s metalovou hudbou bezprostředně souvisí. Zkus je na tomto místě trochu popsat a charakterizovat?
Toto mi přijde trochu nezajímavé. Jak mnozí vědí, již přes 5 let dělám na pražském rádiu BEAT metalový pořad HARD AND HEAVY – píši do PAYO webzinu nějaké ty recenze a svou lásku k moderní vážné hudbě se snažím ventilovat prostřednictvím článků v tištěné podobě IN DEED HELL zinu. Myslím, že toto na jednoho člověka s mnohdy až 16ti hodinovou denní pracovní dobou bohatě stačí :o))))))!!!!!

Jaká desky v současnosti nejvíce točíš ve svém přehrávači? Zkus je ve zkratce popsat…
Ufffff… přiznám se, že tuhle otázku nemám opravdu rád :o))) – můj hudební záběr je tak obrovský, že mám v iPod-u tolik různých kapel a umělců tolika různých žánrů, že vše jen vyjmenovat by dalo na pěkně dlouhý seznam. Jsem vášnivým sběratelem hudby (však mě znáš), takže je v podstatě nemožné vyzdvihnout byť třeba jen tisícinu. Docela by mě zajímalo, jak bys s touto otázkou naložil ty, kdybych ti jí položil :o)))). Řeknu tedy, co jsem poslouchal v minulých dnech. Určitě pár soundtracků jako třeba K-PAX, THE NEW WORLD, PIANIST, INFERNO… atd., nějaký ten metal: CEPHALIC CARNAGE, DIMMU BORGIR, GORGASM, KRONOS, NAGLFAR, ODIOUS MOLRTEM, SETHERIAL, SUFFOCATION…, dále třeba LVMEN, MUSE, MY CHEMICAL ROMANCE, FORGOTTEN SILENCE, MNEMIC, GOBLIN (Gods!!!!!) či NORMU JEAN… mohl bych pokračovat přes různé DJ´s až po DESPISE, které jsem kontroloval při mixu a masteringu. Spíš než hudbu, když mám doma chvilku, jedu na vlně hororového B-KULTU 70-tých, 80-tých a 90-tých let: Fulci, Argento, Romero, Coscarelli, Bianchi, Carpenter, Bava, Zombie, Cronenberg, O´Bannon, King, Takashi, Buttgereit, Lustig… atd., však víš, o čem mluvím :o).

Aby ne! Dejvy, díky za rozhovor. Na závěr můžeš sdělit nějaké další informace o DESPISE, na které jsem se nezeptal…
Ufffff, řekl bych, že tohle byl docela vyčerpávající rozhovor. Nevím, co bych měl ještě dodávat, nemám rád taková ta „moudra“ na závěr. Určitě bych chtěl jen říct, aby si lidi s otevřenou myslí poslechli „Fragments Of Reprisal“, aby dali desce šanci a napsali svůj názor. Taky bych chtěl upozornit na naše nové stránky http://www.despise.cz a na myspace profil http://www.myspace.com/despise666. Tam si mohou poslechnout dvě ukázky z nové desky a o kapele se dozvědět vše, co chtějí vědět. Tobě bych chtěl Alle poděkovat za zájem a popřát vám všem, ať jsou ty vaše sny (ať již jsou jakékoli) zase o kousek blíž. Je to skvělý pocit, to mi věřte!!!!!

ALL


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *