DESORT vydali nové EP Nazionalism!

Desort 2015S novým studiovým materiálem přichází neratovická punk-rocková kapela DESORT. EP dostalo název „Nazionalism“ a nahráno bylo ve studiu Rápotice.

Nahrávka nabízí tři skladby a zahajuje ji píseň „Dost“. Kapela v ní vyjadřuje svůj negativní postoj k nenávisti, xenofobii a předsudkům namířeným vůči menšinám. Intro skladby, kde zaznívají výroky veřejně činných osob, akcentuje téma radikalizace většinové společnosti. Následující skladba Tady a teď je tematicky odlišná, hudebně ale pokračuje ve stejném směru. EP je završeno písní „Nad Hladinou“, jejíž symbolika může být i s ohledem k motivu EP mnohoznačná.

Kromě kritického postoje zastává kapela svým EP jasnou pozici, když k nahrávkám sděluje:
„Vadí nám radikalizace většinové společnosti a četných politických představitelů namířená proti menšinám. I proto cítíme potřebu vyjádřit svůj nesouhlas a upozornit na rostoucí vliv extremismu. Odmítáme násilí, rasismus, nesnášenlivost a hnutí a ideologie potlačující lidská práva a svobody.“

Skupina DESORT vznikla v roce 2009. O dva roky později debutovala EP „Chyba“ v Matrixu, vydaným pod Cecek Records. Druhá krátkometrážní studiovka nazvaná Mediocore vyšla vloni.

desort.band@gmail.com

http://bandzone.cz/desort

https://www.facebook.com/pages/DESORT/387164584781?ref=ts&fref=ts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *