DARK FUTURE – Snažíme se hrát svůj styl a uniknout škatulkování

V síti našich prvních rozhovorů uvízla také grupa DARK FUTURE, která mě mile překvapila svou nahrávkou „Empire Of Silence“. V době, kdy vznikal tento rozhovor, však chlapci dotáhli do konce svou druhou nahrávku „River Of Hope“ (recenze v tomto čísle). Na otázky odpovídal zpěvák a baskytarista „Máša“.

DARK FUTURE nahrála v roce 1997 debutní demo. – Co říkáte dnes na „Empire Of Silence“?
Je to první demo, které obsahuje vlastně většinou skladby složené v počátcích naší tvorby. Dnes se na hudbu, kterou děláme, tak i na její skládání, díváme už trochu jinak. Myslím, že jinak bysme ho dnes i nahráli.

Co studio BENAS? Jak se vám nahrávalo?
Studio BENAS je dobře vybavené a i lidi, kteří c něm pracují, jsou naprosto v pohodě, což určitě potvrdí všichni, co tu nahrávali. Měli jsme sice trochu jinou představu o zvuku, ale v podstatě na první demo jsme celkem spokojený. Co se týče nahrávání, bylo to prvně, takže tréma tam byla celkem znát.

Název „Empire Of Silence“ (říše ticha) zní zajímavě. Zřejmě s ní souvisí i obrázek krajinky v nočním hávu na přebalu dema. Co to má všechno vyjadřovat? Snad navodit určitou atmosféru…
Máš určitě pravdu, všechno to mělo být zahaleno do tajemna a ponurosti. S tím souvisí název i obal. Vzniklo to tím, že v době, kdy skladby vznikaly, jsme byli hodně ovlivněni doomovými kapelami, kromě tehdy novější skladby „Stop Yourself“.

Jedna vaše věc se jmenuje „Apocalypse“ – Jak si takovou apokalypsu představujete?
Ha, ha, No ňáký sebezničení nebo zkáza musí přijít. Devastace přírody, války, rasová nesnášenlivost. Opakuje se to neustále dokola, pořád se o tom jen mluví. Ale jinak jsme v podstatě optimistická kapela. (ha, ha)

Další se jmenuje „Cancer“ (rakovina) – Máte snad nějakou špatnou zkušenost? Co se vůbec snažíte říci vašimi texty?
Tak konkrétní zkušenost nemáme, ale jinak každý ví, o co jde. Je to vážná záležitost. Jinak je to nejstarší skladba na demu. Naše texty nejsou příliš konkrétní. Je to hodně o zkáze, sebezničení, denním stereotypu. Každý text je v podstatě jiný, ale na druhou stranu si jsou dost blízko.

DFTroufnu si říct, že hrajete melodický death/doom… Jak vidíte českou scénu v tomhle ranku? Co vlastně posloucháte? Co vás ovlivňuje?
První demo bylo označováno spíše jako doom/death. Dnes jsme myslím trochu jinde, spíše blíž k deathu (uslyšíte). Myslím si, že česká scéna má, v undergroundové muzice vůbec, velmi mnoho nadějných známých i méně známých spolků. Vliv na skládání naší muziky má asi každá kapela, kterou posloucháme, což zahrnuje všechny metalové odnože od doomu až po grindcore. Ale snažíme se hrát svůj styl, uniknout nějakému škatulkování a zachovat si svou tvář.

Myslím, že vaše logo na obalu dema je dost divné (mírně řečeno). Vám se to fakt líbí?
Tok to máš fakt pravdu. Je to hrůza. Ten obal vznikal hrozně narychlo (je to vidět), ale našli se lidé, kterým se to dokonce i líbilo. (cha cha)

EmpireJak proběhl křest dema v pražském RC Inferno? Co říkáte na spoluúčinkující Confiteor?
Křest byl naprosto v pohodě, byla skvělá atmosféra. Stíženo to bylo pouze tím, že jsme byli lehce pod vlivem. Ha, ha. Jinak CONFITEOR je celkem slušný spolek, mám jejich počin „Agony Of Future“. Ovšem už jsem o nich dlouho neslyšel. Jsem zvědavý na jejich další počin, bude-li jaký.

Jak často zkoušíte a jak jste na tom s koncertováním?
Zkoušíme jednou až dvakrát týdně plus koncerty. S koncertováním to máš těžký, je to jak kdy. Vloni bylo koncertů dost, letos v zimě to bylo slabší, ale teď je to zase v pohodě.

Existují kromě vás na kladensku i jiné kapely (snad Lies & Distrusts)? Jaké máte vztahy?
Máš pravdu s Lies & Distrusts, ti se ovšem na jaře definitivně rozpadli. Na jejich základech vznikla nová nadějná crust parta DREAD 101 a dalším úplně novým spolkem jsou MENTALLY BLIND, kteří hrají death metal. Mezi kapelama jsou dobrý vztahy, kamarádíme spolu, jezdíme na koncerty atd.

Poslední otázka – Co pro nás chystáte v nejbližší i vzdálené budoucnosti?
V současné době vychází novinka „River Of Hope“ natočená ve studiu Live & Loud, takže doufám, že se vám bude líbit. Do budoucna chystáme spoustu koncertů a hlavně další kazetu. Nyní pilně pracujeme na skládání nových songů. Závěrem bych chtěl všechny pozdravit: Poslouchejte dobrou muziku, jezděte na koncerty a žijte naplno!!!

MarDuk

„Empire Of Silence“ a „River Of Hope“ lze objednat na adrese:
Pavel „Máša“ Linc, Horní Bezděkov 5, 273 51 Unhošť; nebo tel.: 0602/488 745

2 thoughts on “DARK FUTURE – Snažíme se hrát svůj styl a uniknout škatulkování”

  1. Ahoj, Dark Future se dává zase dohromady. Našel se basák ze skupiny Němá barikáda, takže zbývá jen doladit már melodií a je to…. Myslim že turné bude na spadnutí na jaře 2010.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *